Προς το περιεχόμενο

Indiana Jones


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιφυλακτικος μπορει να ειμαι κι εγω, αλλα ειμαι οπως λενε 'συγκρατημενα αισιοδοξος'.

Χωρις να περιμενω μεν την ποιοτητα των 3 πρωτων, ωστοσο καλλιστα μπορουν να κανουν κατι αξιολογο που να μπορει να σταθει, πχ οπως το 4ο.

Αντιστοιχως, μιας και αναφερθηκε, και για τη σουπερ τριλογια matrix, μπορω να πω οτι το 4ο, σχεδον μια εικοσετια μετα-αλα indy, μου αρεσε πιο πολυ απο το 2ο και το 3ο. Βεβαια το πρωτο ηταν η κορυφη.

Προσωπικα, λιγοτερο με προβληματιζει το ηλικιακο θεμα, και περισσοτερο η μειωμενη εμπλοκη του Spielberg (διορθωστε με αν κατι μου εχει διαφυγει για τον ρολο του στην ταινια). Τον οποιο Spielberg θεωρω κορυφαιο σκηνοθετη, δειτε αλλωστε το σχετικα προσφατο Ready player one, που ασχολειται μαλιστα και με φουτουριστικο θεμα, και κατα τη γνωμη μου (και πολλων αλλων) η ταινια τα σπάει.

Θα δουμε, πιστευω ολα θα πανε καλα.

:)

Επεξ/σία από mindreader
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

το ιδιο παραμυθι πουλαγανε και για το KOTCS.

απο οτι φαινεται η ταινια θα εκτυλισσεται σε δυο διαφορετικες εποχες, WW2 και 60s, ενω θα περιεχει και ταξιδι στο χρονο και φυσικα Ναζι κακοποιους. Αρα θα πουλησουν καργα το nostalgia throwback.

Το θεμα ομως ειναι ποσο θα εχει woke-ποιηθει, γινει PC και ultra safe. Aν κρινει καεις το πως εχει χειριστει η Disney τους αρσεικους ηρωες μεχρι τωρα, μαλλον πρεπει να προετοιμαζομαστε για τα χειροτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η προωθηση μιας ταινιας ειναι μερος του συμβολαιου που υπογραφει ο καθε ηθοποιος στο HW. πληρωνεται για να τα πει αυτα. τα εννοει ομως; θα δειξει.

υπαρχει περιπτωση να βγει χειροτερη απο το 4;  ναι, υπαρχει. η ξινισμενη γεροντοκορη που βαλανε, δεν ειναι καλος οιωνος.

τεσπα, ελπιζουμε για το καλυτερο.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mindreader είπε

Εγω παντως, θα επιλεξω να πιστεψω τον mads mikkelsen!!!

Δεν θα το έλεγα και σοφή επιλογή. Κανένας ηθοποιός με στοιχειώδη δείκτη νοημοσύνης δεν θα έθαβε ανοικτά ταινία που πρωταγωνιστεί και δεν έχει βγει ακόμα στους κινηματογράφους ακόμα και αν ξέρει ότι είναι φόλα. Αν το έκανε αμφιβάλλω αν κανένα studio θα τον προσλάμβανε ξανά για ρόλο σε ταινία. Βέβαια αρκετοί ηθοποιοί έχουν παραδεχθεί ότι έχουν παίξει σε ταινίες φόλες αλλά αυτό το έκαναν ύστερα από χρόνια από τη προβολή της ταινίας.

Με όσα διαβάζω για τη ποιότητα της ταινίας η μοναδική περίπτωση που πιστεύω ότι η ταινία θα έχει κάποια εμπορική επιτυχία θα είναι αν ο κόσμος θέλει να ξεδώσει σε ταινίες στο κινηματογράφο ύστερα από τους περιορισμούς λόγω του κορωνοιού στους κινηματογράφους και την έλλειψη μεγάλων blockbuster.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
  • Super Moderators

Τα πιο "πρόσφατα" posts μεταφέρθηκαν σε αυτό το topic που είναι συγκεκριμένα για την 5η ταινία.

Οπότε η συζήτηση γι' αυτή θα συνεχίσει εκεί κι όχι εδώ. Thnx!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Μιας και εδω ειναι το κεντρικο-γενικο νημα, για αυτες τις υπεροχες ταινιες...

Ειδα κι εγω την 5η και τελευταια, εγραψα εντυπωσεις στο αλλο νημα.

Πλεον....νιωθω καπως.

Ενταξει, ταινιες ειναι, αλλα ειναι για πολλους απο εμας, ο ηρωας των παιδικων μας χρονων. Ανεπαναληπτα συναισθηματα, συζητησεις για σκηνες με τους φιλους, να πηγαινω παλια σε χωρια με αρκετα savage φασεις -αλλα με μια αγρια ομορφια και να τους λεω οτι νιωθω κατι σαν Indiana Jones, δεν ξερω, ειναι μια εποχη κλεινει. Θα μου πειτε, ετσι ειναι η ζωη. Ολα τα ωραια καποτε τελειωνουν.

Νοσταλγια, σκεψεις, μια εσωτερικη συγκινηση, τελικα τα indiana jones ειχαν τετοιο impact που θα ελεγε καποιος οτι ηταν ενα μικρο ομορφο κομματι της ζωης μας...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...