Προς το περιεχόμενο

Mortal Kombat X – Review (Xbox One, PS4, PC)


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δυνατο παιχνιδι, το προηγουμενο το ειχα λιωσει!

Μολις βρω χρονο θα μαθω καλα εναν παικτη με τα combos του να θερισω το online ή να με θερίσουν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ps4 και σε tv fhd το παιχνίδι τα σπάει Από γραφικα.Μιλάμε για πολύ αίμα.Το μόνο μου μου την σπάει είναι που ο κάθε χαρακτήρας έχει 3 διαφορετικές μορφές και άλλα combos movie...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το review παιδιά!

θυμάμαι που πηγαίναμε κεντρο υπολογιστών πεμπτη δημοτικού με δυο λεωφορεία 

και το παίρνανε αντιγραφή σε δισκέτες...

το αναφέρω για τους πολύ παλιούς...

ωραία χρόνια!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε με γκρινιάρη αλλά θα προτιμούσα περισσότερο λεπτομερές review.

 

- θα ήθελα εκτενέστερη αναφορά στο online (κάτι στο οποίο ποντάρει ο νέος τίτλος με το σύστημα των factions)

- επίσης σύγκριση ανάμεσα στις διάφορες εκδόσεις. Σημαντική διαφορά: στο PC μέχρι και τα πρώτα updates υπήρχαν πάμπολλα προβλήματα ενώ στις next gen κονσόλες η τιμή του είναι υπερτριπλάσια (20 vs 60+ ευρώ)

- άποψη για τα disciplines

- τέλος πληροφορίες σχετικά με τα επερχόμενα DLC και το premium edition

 

Σύμφωνα με όσα γράφονται στη συζήτηση για το παιχνίδι, τα πράγματα δεν είναι και τόσο ρόδινα. Ο δε (καραγκιόζης κατ' εμέ) Angry Joe κράζει αβέρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειχα προβλημα,απλα βαλε το χειριστηριο,βγαλε το πληκτρολογιο και ανοιξε το παιχνιδι..Εμενα ετσι λυθηκε

δηλαδή το πληκτρολόγιο άμα βγεί παίζει καλά ? τώρα το μαθαίνω που το έσβυσα....γιατί 20gb κατεβασμένα και άλλα τόσα για Install δεν τα κρατάς άμα δεν σε ενδιαφέρει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

"Η διαρκής έλξη του παιχνιδιού προς το πορτοφόλι του παίκτη"

 

LoL!! :D

 

Πάνε λοιπόν η καλές και αγνές εποχές του Mega Drive, SNES & Arcades που τα παιχνίδια ήταν έτοιμα προς χρήση, out of the box, χωρίς να απαιτείται να αγοράσεις DLC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε με γκρινιάρη αλλά θα προτιμούσα περισσότερο λεπτομερές review.

 

- θα ήθελα εκτενέστερη αναφορά στο online (κάτι στο οποίο ποντάρει ο νέος τίτλος με το σύστημα των factions)

- επίσης σύγκριση ανάμεσα στις διάφορες εκδόσεις. Σημαντική διαφορά: στο PC μέχρι και τα πρώτα updates υπήρχαν πάμπολλα προβλήματα ενώ στις next gen κονσόλες η τιμή του είναι υπερτριπλάσια (20 vs 60+ ευρώ)

- άποψη για τα disciplines

- τέλος πληροφορίες σχετικά με τα επερχόμενα DLC και το premium edition

 

Σύμφωνα με όσα γράφονται στη συζήτηση για το παιχνίδι, τα πράγματα δεν είναι και τόσο ρόδινα. Ο δε (καραγκιόζης κατ' εμέ) Angry Joe κράζει αβέρτα.

 

Για τις διάφορες εκδόσεις δεν μπορώ να έχω άποψη. Το παιχνίδι το δοκίμασα σε Xbox One και PS4: οι δυο τους μου φάνηκαν πανομοιότυπες ως προς την απόδοση οπότε δεν έχω να προσθέσω κάτι. Για τα PC τώρα, είναι μια τελείως διαφορετική ιστορία αλλά εφ' όσον δεν έχω δει το παιχνίδι εκεί δεν μπορώ να πω κάτι.

 

Άποψη δεν μπορώ να εκφέρω και για τα επερχόμενα DLC. Όταν βγουν, ευχαρίστως. Όπως ανέφερα πάντως, η λογική της διύλισης του κώνωπα με βρίσκει κάθετα αντίθετο. Από εκεί και πέρα, στο χέρι του καθενός είναι να αξιολογήσει αν ένας έξτρα χαρακτήρας, μερικές επιπλέον κινήσεις ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, αξίζουν τα πρόσθετα ευρώ του ή όχι.

 

Τα disciplines σαν μηχανισμός «μετράνε», αυτό έχω να πω. Τονώνουν το στοιχείο της στρατηγικής και της τακτικής και σου δίνουν πιθανότητες σε μάχες που πίστευες ότι δεν θα μπορούσες να κερδίσεις ποτέ. Νομίζω πως ο καλύτερος τρόπος για να τα ανακαλύψει κανείς φυσικά, είναι παίζοντας το παιχνίδι.

 

Για το online, τέλος, το βρήκα μια ευχάριστη προσθήκη. Ο πυρήνας του τίτλου είναι το «ξύλο» και εκεί εστίασα και εγώ. Όλα τα άλλα είναι ωραία σαν γαρνιτούρα, σαν πρόσθετα «πιάτα», ωστόσο το «κυρίως» είναι το gameplay του και αυτό είναι αστέρι :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί σε pc δεν σας αρέσει;

με R9 290 , όλα στο full, 1920x1080 59hz , antialiasing fxaa

και anisotropic 16,  τρέχει άψογα, ούτε lag ούτε τίποτα, γραφικά απίστευτα. δύο διαφορετικά gamepad δοκίμασα του 8ευρου, και δουλέψανε αμέσως χωρίς κανένα setting ή κόλπο. Με τον γιο μου έχουμε λιώσει στο 1vs1.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή το πληκτρολόγιο άμα βγεί παίζει καλά ? τώρα το μαθαίνω που το έσβυσα....γιατί 20gb κατεβασμένα και άλλα τόσα για Install δεν τα κρατάς άμα δεν σε ενδιαφέρει

μια χαρα αλλα αν το βαλεις οσο παιζεις θα σου κλεισει το pc με μια ωραιοτατη bsod..βγαζεις πληκτρολογιο,βαζεις χειριστηριο,ανοιγεις παιχνιδι φτιαχνεις κουμπια,και παιζεις...νομιζω αν τα φτιαζεις μια φορα τις επομενες δεν χρειαζεται να βγαλεις το πληκτρολογιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...