Προς το περιεχόμενο

TANNOY Reveal-402 Studio Monitor 2x+ TC ELECTRONIC Level Pilot Monitor Controller @ NAKAS 198 euro


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρέλαβα σήμερα ... Πραγματικα απίστευτα καλά για 200 ευρώ.... Έχω hissing sound και μάλλον γιατί δεν είναι συνδεδεμένα με xlr ... Και παλι δεν ακούγεται όμως ..με καλά mp3 και flac σε ταξιδεύουν... Πολύ ποιοτικά πάντως ακόμα και τα ποντεσιομετρα είναι προσεγμένα όσο σε υλοποιήσεις 500+

Δεν τα πήρες με την προσφορά του controller;Εγώ τα έχω συνδέσει με xlr και δεν έχω καθόλου θόρυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βοηθήσω κάποιους που σκέπτονται να τα αγοράσουν, τα ηχεία ειδικεύονται σε επαγγελματίες μουσικούς οι οποίοι ασχολούνται με ηχογράφηση και επεξεργασία ήχου, 

 

Ο ήχος που αναπαράγουν δεν έχει καμία σχέση με τα ηχεία που είναι για ακρόαση μουσικής. Τα πήρα και εγώ με την προσφορά του controller αλλά δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος και τα επέστρεψα, πιο πριν είχα τα krk 5 g3 και για εξοικονόμηση χώρου και χρημάτων έκανα την αλλαγή.

 

Τα krk έδιναν ένα χρωματισμό στον ήχο και δεν ήταν τόσο flat όσο τα Tannoy, με τα Tannoy ήταν σαν να ήταν σκεπασμένα με μια κουβέρτα και έχανα αρκετά πράγματα που με ευχαριστούσαν στα krk. 

 

Δηλαδή τα Tannoy κάνουν ακριβώς για την δουλειά που προορίζονται, studio monitors.

 

Υπόψη ότι χρησιμοποιώ το dac της audioengine με το οποίο δεν χρειάζεται να πειράξω τίποτα σε eq, βγάζει απίθανο ήχο σε όλα τα φάσματα, σε χρήση ακουστικών και ηχείων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαίνουμε εκτός θέματος πιστεύω, αυτή την στιγμή έχω τα mackie cr4 τα οποία κοστίζουν 50€ λιγότερο και είναι αρκετά πιο ικανοποιητικά για ακρόαση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαίνουμε εκτός θέματος πιστεύω, αυτή την στιγμή έχω τα mackie cr4 τα οποία κοστίζουν 50€ λιγότερο και είναι αρκετά πιο ικανοποιητικά για ακρόαση.

 

 

 

Για studio production ή.ακρόαση μουσικής?

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...