Προς το περιεχόμενο

Δοκιμάζοντας το νέο MacBook 12 ιντσών με Retina οθόνη (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@jophiel

 

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι αμά υπάρχει όρεξη και μεράκι όλα γίνονται. Αλλά και πάλι ποτέ δεν θ' αγόραζα macbook. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο τις λίγες πλεον συσκευές που υπάρχουν χωρίς λόγο ύπαρξης..ούτε η ίδια η Apple ξέρει γιατί το κυκλοφόρησε και αν βγεί όντως το νέο iPad Pro με OSX, πραγματικά είναι χαζός όποιος αγοράσει τέτοια συσκευή, με τέτοια σπεκς και τέτοια τιμή. Αρμόζει λοιπόν στην περίπτωση μας να φωνάξουμε με όλη μας την δύναμη και ψυχή, χωρίς ντροπή και έλεος: ΑΠΑΤΟ!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Τιμή είναι ότι χειρότερο. Θα πουλήσει μόνο και μόνο επειδή θα βγει σε Χρυσό και Space Grey για τους hipsterades.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ναι πολυ ωραια - αλλο ένα πολυ ομορφο - ελαφρυ - αλουμινενιο  και σύμφωνα με τα γραφόμενα "αδύναμο" φορητό.

 

Aς το κανουν 600 ευρω να το παρει και η Κουτση Μαρία.Αυτό θα είναι Innovation.

 

Αλλα όχι, θέλουν να το πάρει μόνο η ψωνισμένη ή η γκλαμουράτη ....(Μαρία).....

 

Αμαν πια με αυτό το design status.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αραγε ως fanless θα αντεξει στον χρονο;Εχω αρκετες κακες εμπειριες με mac ( οχι καινουρια μοντελα βεβαια ) που μου ειπε το ποιημα η gpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1600 ευρω για 12 ιντσες και ουτε dota 2 να μη παιζει; Απατο θα το πω και εγω και συγνωμη γιαυτο αλλα ειναι η μαυρη αληθεια κριμα παντως με μια 400αρα το χτυπαγα θα επερνα και ενα παιχνιδοπισι και με το χιλιαρικο θα ειχα καθαρισει.

edit τωρα που το ξανα βλεπω 12 ιντσες ειναι σαν το νετμπουκ που ειχα πριν 5 χρονια... απατο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα είναι προφανές ότι το προϊόν απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένο κοινό. Δεν προορίζεται ούτε για όσους θέλουν "κανονικά" 15άρια λάπτοπ (από MacBook Pro μέχρι Turbo X), αλλά ούτε και για τους φαν των κλασικών 12αριών.

 

Λογικά θα πουλήσει στην Αμερική αλλά εκεί έχουν άλλες τιμές, άλλους μισθούς και άλλη νοοτροπία. Κατά τ' άλλα έχει μερικές καινοτομίες, αλλά κάτι μου λέει πως δεν θα μείνει και στην ιστορία. Η αλήθεια πάντως είναι πως η μία θύρα ξένισε ακόμα και τους Apple fans.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις λίγες πλεον συσκευές που υπάρχουν χωρίς λόγο ύπαρξης..ούτε η ίδια η Apple ξέρει γιατί το κυκλοφόρησε και αν βγεί όντως το νέο iPad Pro με OSX, πραγματικά είναι χαζός όποιος αγοράσει τέτοια συσκευή, με τέτοια σπεκς και τέτοια τιμή. Αρμόζει λοιπόν στην περίπτωση μας να φωνάξουμε με όλη μας την δύναμη και ψυχή, χωρίς ντροπή και έλεος: ΑΠΑΤΟ!

 

Ποιος είπε ότι το ipad pro θα έχει OS X? Θα θέλαμε να έχει αλλά δε νομίζω να έχει, τουλάχιστον μέχρι το 2016-2017.

Αν έχασα κάτι, ενημερώστε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς και εγώ πιστεύω οτι είναι αρκετά περιορισμένη η συνδεσιμότητα του εφόσον ο φορτιστής καταλαμβάνει την μοναδική θύρα του...

Παρολα αυτά ωραία η παρουσίαση παιδιά !

Μπράβο και παλι για την πρωτιά στα ελληνικά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος δεν θελει να δωσει 1600+€, μπορεί να κοιτάξει πχ για το αλουμινενιο ultrabook asus ux305 που είναι λεπτοτερο με παρόμοια χαρακτηριστικα(fanless, core m, 8gb,256gb ssd, ips υψηλης αναλυσης οθονη) που παιζει στα 800€ περίπου, ενω δεν εχει σημαντικους περιορισμους σε θυρες.

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00UAT7GO4/ref=mp_s_a_1_1?qid=1431184051&sr=8-1&pi=AC_SX110_SY165&keywords=Ux+305

 

Μαζί με το Samsung series 9 ηταν τα πρωτα ultrabook που βγηκαν fanless κ πολυ λεπτα και υστερα ακολουθησε η apple με το χοντροτερο, αλλα κ παλι fanless new macbook 12".

 

Αν κ θεωρω πως ενα ελαχιστα χοντροτερο (αλλα πιο λεπτο απο τα παλιας κοπης ultrabook οπως το το air) ultrabook οπως το dell xps 13 που ειναι με ανεμιστήρα κ δεν κανει τους συμβιβασμους των υπερλεπτων (χωρις θύρες κλπ) είναι προτιμοτερη επιλογη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουν αρχίσει να φαίνονται τα προβλήματα απο το promo video.... στο 3:32 που δείχνει το ασημένιο, έχει χαλάσει το βελάκι "επάνω"  στο πληκτρολόγιο!!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...