Προς το περιεχόμενο

Δοκιμάζοντας το νέο MacBook 12 ιντσών με Retina οθόνη (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι για αυτο σε ρωτησα ετσι ειχα ακουσει πως δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα ακομα και βολευονται με  μεμονομενους  3rd party  σαν προσωρινη λυση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για αυτο σε ρωτησα ετσι ειχα ακουσει πως δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα ακομα και βολευονται με  μεμονομενους  3rd party  σαν προσωρινη λυση .

 

Το αστειο ειναι οτι αμα το κανω αποστολη στο σπιτι θα κανει περιπου 2 εβδομαδες για να ερθει...

 

ενω αν παω στο καταστημα για να το παραλαβω απο κει κανει περιπου 3-4 εβδομαδες.....

 

λολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδω ο αλλος που  ειναι με ενα σαπιο λαπ τοπ βαφτιζει την οικονομικη αδυναμια αποψη ,αυτο σε πειραξε?

 

Αν εννοείς εμενα <<αυτόν με το σάπιο λάπτοπ>> σε πληροφορώ ότι έχω το surface pro 2, το Dell XPS 15 του 2013 και το xps 13 του 2015 που είναι και το πιο καινούργιο για την δουλειά. Αν τα λες εσυ αυτά σάπια περαστικά σου.......

 

Αν ο άλλος έχει αντίθετη άποψη με εσένα δεν χρειάζεται να ειρωνεύεσαι ούτε να χλευάζεις μπορείς να γράψεις και κάνα επιχείρημα έτσι για αλλαγή.

 

Δηλαδή κάποιος άλλος με ένα σάπιο laptop οπως λες δεν θα μπορούσε να γνωρίζει 100 φορές ποιο πολλά πράγματα από σένα ή η γνώμη του είναι υποδεέστερη από την δική σου μόνο και μόνο επειδή εσύ έχεις APPLE ή κάποιο ακριβό προιόν. Δεν λέω τίποτα παραπάνω, άτομα που έχουν τέτοιες απόψεις τα λυπάμαι. Κάποιοι έχουν οικονομική επιφάνεια χωρίς να καβαλάνε καλάμι κάποιοι άλλοι όχι.

Επεξ/σία από bill81
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς εμενα <<αυτόν με το σάπιο λάπτοπ>> σε πληροφορώ ότι έχω το surface pro 2, το Dell XPS 15 του 2013 και το xps 13 του 2015 που είναι και το πιο καινούργιο για την δουλειά. Αν τα λες εσυ αυτά σάπια περαστικά σου.......

 

Αν ο άλλος έχει αντίθετη άποψη με εσένα δεν χρειάζεται να ειρωνεύεσαι ούτε να χλευάζεις μπορείς να γράψεις και κάνα επιχείρημα έτσι για αλλαγή.

 

Δηλαδή κάποιος άλλος με ένα σάπιο laptop οπως λες δεν θα μπορούσε να γνωρίζει 100 φορές ποιο πολλά πράγματα από σένα ή η γνώμη του είναι υποδεέστερη από την δική του μόνο και μόνο επειδή εσύ έχεις APPLE ή κάποιο ακριβό προιόν. Δεν λέω τίποτα παραπάνω, άτομα που έχουν τέτοιες απόψεις τα λυπάμαι. Κάποιοι έχουν οικονομική επιφάνεια χωρίς να καβαλάνε καλάμι κάποιοι άλλοι όχι.

Καταρχην δεν εννοουσα εσενα πως θα μπορουσα αλλωστε quote σε αλλον εκανα και του απαντησα στο ιδιο ακριβο υφος  που ειχαν τα γραφομενα του  . Δεν βαζεις και καμια φωτογραφια  με σημερινη ημερομηνια να φαινεται , να δουμε ολα αυτα τα πολυ ωραια λαπ τοπ που εχεις  .

Ε τι λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην δεν εννοουσα εσενα πως θα μπορουσα αλλωστε quote σε αλλον εκανα και του απαντησα στο ιδιο ακριβο υφος  που ειχαν τα γραφομενα του  . Δεν βαζεις και καμια φωτογραφια  με σημερινη ημερομηνια να φαινεται , να δουμε ολα αυτα τα πολυ ωραια λαπ τοπ που εχεις  .

Ε τι λες?

 

Ευχαρίστως αφού συνεχίζεις! αλλά μαζί μου έχω τα 2 από τα 3 (dell xps 13 και surface pro 2) το άλλο είναι στο σπίτι. Ενταξει τώρα θα σταματήσεις την ειρωνεία? είναι από κινητό οι φωτό και η δεύτερη μου βγήκε λίγο κουνημένη

 

surface.jpg

 

xps13.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζεις βλέπω. εχω πάρκισον. Τι να σου πω φωτό ζήτησες φωτό σου έστειλα, δικά μου είναι γιαυτο και σου είπα ότι το άλλο το έχω σπίτι. Δεν αντέχεσαι πάντως, δεν ασχολούμαι άλλο. Το βασικό το κατάλαβαν όλοι οι υπόλοιποι για σένα δεν υπάρχει ελπίδα έτσι και αλλιώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζεις βλέπω. εχω πάρκισον. Τι να σου πω φωτό ζήτησες φωτό σου έστειλα, δικά μου είναι γιαυτο και σου είπα ότι το άλλο το έχω σπίτι. Δεν αντέχεσαι πάντως, δεν ασχολούμαι άλλο. Το βασικό το κατάλαβαν όλοι οι υπόλοιποι για σένα δεν υπάρχει ελπίδα έτσι και αλλιώς

Ειπα να φαινεται ημερομηνια βαζεις  κατι φωτο κουνημενες  δεν φαινεται τιποτα το αλλο εχει μισοκλειστο καπακι τα 2 λεπτα εγιναν 25...Πηγαινε να δεις αν ερχομαι πρωτα και μετα μιλαμε .

Που να τα ξαναζητας τωρα να τα ξαναβγαλεις φωτο μεσ' τον πανικο ,θα γινεις και ρεζιλι αστο ,κανε και κανα edit re ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειπα δεν ασχολουμαι άλλο όσοι καταλαβαν κατάλαβαν. Δικά μου είναι αλλα και ημερομηνία να έβαζα photoshop θα έλεγες έκανα. Στην εργασία μου πάντως και άλλα πράγματα δεν απαντάω μόνο σε σένα γιαυτό δεν το έβαλα σε 5 λεπτά. Τωρα αν το πιστεύεις καλώς αλλιως στα @@ μου κιολας.

 

Το dell xps 13 το πήρα τώρα και είναι εταιρικό δεν είναι δικό μου για να μπορώ να το πουλήσω.

 

Διάλεξε ένα από τα άλλα 2 που είναι προσωπικά και συναντιόμαστε και στο πουλάω στην διπλάσια τιμή από ότι ποιάνει και θα παραδεχτείς εδώ μέσα ότι γράφεις βλακείες, αλλιώς σου αγοράζω εγώ ένα που θα διαλέξεις. Ενναλακτικά σταμάτα το εδώ μην ξεφτιλίζεσαι άλλο

 

edit: ακόμα περιμενω τι έγινε σου κόπηκε η λαλιά

 

ξανά edit: Άντε βρε το surface έχει και εγγύηση ακόμα και ψήνομαι να πάρω το 3.

 

ΥΓ: Αφού δεν απαντάς ευχομαι να πήρες το μάθημα σου και άλλη φορά να το βάζεις λίγο να δουλεύει πριν γράψεις, δεν είναι κακό. Ενναλακτικά ισχύει η προσφορά μου. Επίσης αν μου στείλεις πμ και ζητήσεις συγνώμη μπορώ να διαγράψω τα παραπάνω μυν. Δεν μου προσφέρει κάτι να σε κανω ρεζίλι το έκανα γιατί επέμενες και μόνο.

surfacepro2.png

Επεξ/σία από bill81
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

        Άλλα κριτήρια θα χρησιμοποιήσεις για να κρίνεις ένα προϊόν ως εμπορικό (συμπεριλαμβάνεται και η τιμή), άλλα ως τεχνολογικό (δεν συμπεριλαμβάνεται η τιμή). Είναι 2 διαφορετικές συζητήσεις. Εδώ άλλοι κρίνουν με ό,τι κριτήρια θέλουν και άλλοι απαντάνε επίσης με ό,τι κριτήρια θέλουν. Μην τα μπερδέυετε. Η Apple είναι κυρίως μια εμπορική κερδοσκοπική επιχείρηση και ως τέτοια πρέπει να κρίνεται. Σύμφωνα δηλαδή με τις πωλήσεις και τα κέρδη της.

 

        Οι πελάτες τώρα, κρίνονται με άλλα κριτήρια, πολύ πιο πολύπλοκα, για το αν κάνουν σωστή αγορά. Έχετε όμως υπόψιν ότι υπάρχουν εκατοντάδες χιλιάδες στις Η.Π.Α. και εκατομμύρια σε όλον τον κόσμο που δεν τους ενδιαφέρει καθόλου η τιμή. Πολλοί ίσως δεν μαθαίνουν ποτέ και ούτε τους ενδιαφέρει πόσο κάνει. Απλώς το αγοράζουν. Η Apple το γνωρίζει και τους υπολογίζει, ό,τι και να λέμε εμείς οι κανονικοί άνθρωποι που ψάχνουν το VFM. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

        Άλλα κριτήρια θα χρησιμοποιήσεις για να κρίνεις ένα προϊόν ως εμπορικό (συμπεριλαμβάνεται και η τιμή), άλλα ως τεχνολογικό (δεν συμπεριλαμβάνεται η τιμή). Είναι 2 διαφορετικές συζητήσεις. Εδώ άλλοι κρίνουν με ό,τι κριτήρια που θέλουν και άλλοι απαντάνε επίσης με ό,τι κριτήρια θέλουν. Μην τα μπερδέυετε. Η Apple είναι κυρίως μια εμπορική κερδοσκοπική επιχείρηση και ως τέτοια πρέπει να κρίνεται. Σύμφωνα δηλαδή με τις πωλήσεις και τα κέρδη της.

 

        Οι πελάτες τώρα, κρίνονται με άλλα κριτήρια, πολύ πιο πολύπλοκα, για το αν κάνουν σωστή αγορά. Έχετε όμως υπόψιν ότι υπάρχουν εκατοντάδες χιλιάδες στις Η.Π.Α. και εκατομμύρια σε όλον τον κόσμο που δεν τους ενδιαφέρει καθόλου η τιμή. Πολλοί ίσως δεν μαθαίνουν ποτέ και ούτε τους ενδιαφέρει πόσο κάνει. Απλώς το αγοράζουν. Η Apple το γνωρίζει και τους υπολογίζει, ό,τι και να λέμε εμείς οι κανονικοί άνθρωποι που ψάχνουν το VFM. 

 

^

 

Ακριβως αυτο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...