Προς το περιεχόμενο

Μισθός στα Starbucks


Leonthebest

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το bold!

Μη διαμαρτύρεσαι μετά. Αυτή η νοοτροπία μας έφερε εδώ, κι όποιος τρούπωσε τρούπωσε.

Το οτι βολευτηκαν δεν σημαινει οτι αξιζαν την θεση.

 

Επισης δεν διαμαρτυρηθηκα.Εχω κανει δουλεια με μισθο 1000€ και εχω κανει και με 600-700€.Εχω μενει ανεργος και εχω χασει καλη δουλεια χωρις να παρω αποζημιωση και ταμειο χανοντας καποιες χιλιαδες €.Αν μου δοθει ευκαιρια για κατι καλυτερο θα το εκμεταλλευτω.

 

Ο 1 εβγαλε συμπερασμα οτι με αυτο που εγραψα ειναι σαν να ειπα να ριξουμε στην πυρα οσοι ειναι στον ιδιωτικο τομεα και παιρνουν παραπανω απο τον βασικο,ο αλλος να ψοφησει η κατσικα του γειτονα και εσυ οτι διαμαρτυρομαι.Συμπερασματα απο 1 προταση και λεξεις που δεν εγραψα.

 

Σε 1 κρατος που θα λειτουργουσε σωστα και ο καθενας θα ειχε οτι του αξιζε θα ηταν διαφορετικα.Τωρα ομως που υπαρχει αδικια παντου οπως και στον εργασιακο τομεα ο καθενας κανει οτι μπορει.

 

Προσωπικα εχω ησυχη την συνειδηση μου γιατι ποτε μου δεν λειτουργησα εις βαρος καποιου αλλου εργαζομενου,ενω το εχω υποστει.

 

Διαφωνεις με την φραση "Εφοσον μπορεσαν καλα εκαναν"?

 

Ποιος δεν θα εκανε κατι καλυτερο για τον εαυτο του?Εσυ δεν θα το εκανες?Η μηπως θα σε εμποδιζε το ηθικο "κομματι"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...