Προς το περιεχόμενο

Επαγγελματικος υπολογιστης καινουργιος


dogteam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην σε ξεγελάσει κανείς και πάρεις gtx 970 ή 980 θα κλαις τα λεφτά σου.

 

Η 970 γιατί είναι τεχνολογική μούφα (3,5 gb+0,5) και η 980 υπερκοστολογημένη.

 

Περιμένεις(αναμένεται να κυκλοφορήσει σύντομα) 980 ti που θα έχει 3072 cuda και 6gb ram και θα έχει πολύ προσιτή τιμή ή αν βιάζεσαι πας σε τιτάνα.

 

http://gr.pcmag.com/geforce-gtx-980-ti/16827/news/aute-einai-e-nvidia-geforce-gtx-980-ti

φιλε μου εισαι ο καλυτερος ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

http://us.hardware.info/reviews/5599/8/intel-core-i7-5960x--5930k--5820k-haswell-e-review-8-cores-at-last-benchmarks-adobe-photoshop-cs6

 

Το παν είναι να κοιτά κανείς το vfm. Αλλοιώς πάει κανείς στο μαγαζί,αγοράζει ότι πιο ακριβό υπάρχει και καθάρισε.

post-68421-0-26196700-1431885544_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://us.hardware.info/reviews/5599/8/intel-core-i7-5960x--5930k--5820k-haswell-e-review-8-cores-at-last-benchmarks-adobe-photoshop-cs6

 

Το παν είναι να κοιτά κανείς το vfm. Αλλοιώς πάει κανείς στο μαγαζί,αγοράζει ότι πιο ακριβό υπάρχει και καθάρισε.

 

 

Μπορείς να μου πεις βρε παλικάρι τα 15 μέτρα φάρδος επι 5 μέτρα ύψος φωτογραφία

στο photoshop πόσα megapixel φωτογραφία είναι.

 

Γιατί το τεστάκι που μας παράθεσες παίζει μπάλα στα 25 megapixel.

 

Επειδή βαριέμαι να ανοίξω το Pc που έχω εγκατεστημένο το photoshop και το corel θα χρησιμοποιήσω το παρακάτω calculator

 

http://www.translatorscafe.com/cafe/units-converter/typography/calculator/pixel-%28X%29-to-centimeter-%5Bcm%5D/

 

 

1m=3779.527559055 pixel

 

15m=56692.91338583 pixels

5m=18897.63779528   pixels

 

15x5=56.692x18.897=1.071.308.724 pixels

 

1megapixel=1.000.000

 

1.071.308.724 / 1.000.000=1071,3 megapixels=1,071 gigapixel

 

 

ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΤΕΣΤ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΣ;

 

ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΤΑ 300 dpi ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ;

 

 

 

Υ.Γ.: Όλοι στον αυτόματο πιλότο λειτουργουν.Copy paste οποιουδήποτε άρθρου και τέλος.

Τσακ μπαμ!

 

Ε,αφού το λεει το άρθρο,εμείς θα πάμε κόντρα;

 

Κόντρα στους δεκαδικούς αριθμούς θα πάμε τώρα,που έλεγε και ο Ζήκος;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είναι πανεύκολο να γίνω και εγώ αγενής και ξερόλας. Δόξα τον θεό με το google βοηθό όλοι μπορεί να γίνουμε.

1 gigapixel Μα 1 gigapixel photo ???? μα ποιος είναι, η google που φτιάχνει τα maps?

Tέσπα ,έιναι άσχετο το τι raw η τι άλλο αρχείο επεξεργάζεται κανείς στο photoshop , με το τι θα δώσει στον plotter η στα offset εργαστήρια να τυπώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είναι πανεύκολο να γίνω και εγώ αγενής και ξερόλας. Δόξα τον θεό με το google βοηθό όλοι μπορεί να γίνουμε.

1 gigapixel Μα 1 gigapixel photo ???? μα ποιος είναι, η google που φτιάχνει τα maps?

Tέσπα ,έιναι άσχετο το τι raw η τι άλλο αρχείο επεξεργάζεται κανείς στο photoshop , με το τι θα δώσει στον plotter η στα offset εργαστήρια να τυπώσει.

 

 

άσε το plotter και την offset εκτύπωση στην άκρη και δείξε τεστ επεξεργαστών με το πόσα δευτερόλεπτα κάνει ο καθένας να επεξεργαστεί 1 gigapixel φωτογραφία.

 

Υ.Γ.: "μα ποιος είναι, η google που φτιάχνει τα maps?"

 

Αυτό πως να το εκλάβω; Ως ειρωνεία προς το πρόσωπο του dogteam;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ δεν ξέρεις να βγάλεις το computer-ακι ν'αναγάγεις την διαφορά ?

Αλίμονο αν ήταν απαραίτητη μόνο η επεξεργαστική ισχύ των xeon για κάθε επαγγελματία

Γεια σας

παιδια θα ηθελα τα φωτα σας

εχω ειδη ένα υπολογιστη με amd fm10 4g

καρτα γραφικων ειδια με τον επεξεργαστη r7 240 

μνημη 32gb 2800 συχνοτητα 2ssd raid 512gb

2 t σκληρο.

εγω δουλευω photoshop cs6 και coreldraw 7

και ένα rip shiraz signature 8.1 για τον epson.

Θελω να φτιαξω κατι καλυτερο γιατι κατι δεν μου αρεσει

αργει όταν αποθηκευω μεγαλες φωτογραφιες

δηλαδή. τα αρχεια που μπορω να εχω μπορει να είναι

5μετρα υψος μεχρι και 15μετρα φαρδος

η μεγαλύτερες η μικρότερες αναλογα.

αυτά τα εχω καινουργια τα παρακατω

Εχω ειδη κουτι CASE AEROCOOL XPREDATOR EVIL GREEN EDITION  -τροφοδοτικο

 

PSU CORSAIR CX SERIES CX750M ATX - 750W 80 PLUS BRONZE CERTIFIED MODULAR

Raijintek Triton Complete Kit 240mm Υδρόψυξη Επεξεργαστή  

 

Eνα m2 ssd 256gb samsung ταχυτητες 2150     1250

και μια καρτα 3,1 USB.

Τι socket θα προτιμούσατε 2011-3 η 1150?

προυπολογισμος δεν υπαρχει

επεξεργαστης 5960χ-5930κ-5820κ-4790κ

μητρικη asus

μνημη προς το παρον 32 και μετα θαγινει αναβαθμιση 64

καρτα γραφικων μεγαλο θεμα

gtx-970-980 η τιταν

αυτά είναι τα καλυτερα που κυκλοφορουν

εγω θελω να βαλω αυτά που πρεπει να μπουν

και όχι να εχω τα καλυτερα και να καθονται

ευχαριστω κωστας

Διάβασες με αυτό το configuration που έχει σε πιο σημείο του παρουσιάζει καθυστέρηση ο υπολογιστής ? στο υπογράμμισα με κόκκινο για να το διαβάσεις τώρα τουλάχιστον αφού έβγαλες άχρηστη και την μισή nVidia που πουλάει υπερτιμημένη την 980 αλλά την 980Τι σ'ενημερωσε προσωπικά ότι θα την δίνει τσάμπα..

 

Προς TS τώρα όχι μητρική με 2 mSata ούτε εγώ έχω δει υπάρχουν όμως PCI Cards.

Αν εσύ έχεις κρίνει ότι θα χρειαστείς 64 Ram στο σύντομο μέλλον τότε το 2011-3 είναι μονόδρομος.

Επεξ/σία από MoviemakerGr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν ξέρεις να βγάλεις το computer-ακι ν'αναγάγεις την διαφορά ?

Αλίμονο αν ήταν απαραίτητη μόνο η επεξεργαστική ισχύ των xeon για κάθε επαγγελματία

Διάβασες με αυτό το configuration που έχει σε πιο σημείο του παρουσιάζει καθυστέρηση ο υπολογιστής ? στο υπογράμμισα με κόκκινο για να το διαβάσεις τώρα τουλάχιστον αφού έβγαλες άχρηστη και την μισή nVidia που πουλάει υπερτιμημένη την 980 αλλά την 980Τι σ'ενημερωσε προσωπικά ότι θα την δίνει τσάμπα..

 

Προς TS τώρα όχι μητρική με 2 mSata ούτε εγώ έχω δει υπάρχουν όμως PCI Cards.

Αν εσύ έχεις κρίνει ότι θα χρειαστείς 64 Ram στο σύντομο μέλλον τότε το 2011-3 είναι μονόδρομος.

 

 

Ο αυτόματος πιλότος έχει και πάλι την τιμητική του.

 

 

Τι νόημα έχει να έχει 500 κιλά ραμ αν δεν έχεις επεξεργαστή με "φρύδια";

 

Επίσης τι νόημα έχει να έχεις 15000 πυρήνες σε ένα επεξεργαστή,αν δεν έχεις ραμ.

 

ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΣΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΕΤΕΛΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΙΟ ΒΑΡΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ

ΠΡΕΠΕΙ ΤΑ ΥΠΟΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΝΑ ΦΥΣΑΝΕ.

 

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΦΥΣΑΕΙ,ΡΑΜ ΤΟ ΙΔΙΟ,ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΤΟ ΙΔΙΟ,ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ.

 

 

Δεν έβγαλα άχρηστη την Nvidia.

 

Έβγαλα την 970 άχρηστη και την 980 υπερτιμημένη.

 

Ουσιαστικά κάποιος από τον νοέμβριο που κυκλοφόρησε η σειρα 900,χρυσοπλήρωνε την 970 απολαμβάνοντας την τεχνολογική

πατάτα της Nvidia και επίσης υπερχρυσοπλήρωνε τα 4gb της 980 και τις ελαχιστότες παραπάνω επιδόσεις που είχε έναντι της 970.

 

Επειδή το κομμάτι της γραφιστικής δεν απαιτεί frames αλλά ram απο μια κάρτα γραφικών,πρέπει να είναι πολύ ηλίθιος κάποιος για

να σκάσει 700+ για να αγοράσει μόνο 4gb vram

 

 

Όσο αφορά την τιμή της 980 ti θα σου πως το εξής.

Ο τιτάνας που έχει διπλάσια ram έχει 1200 ευρώ. Η 980 ti πόσα να έχει; 900 με 1000.

 

Δηλαδή αξίζει για 200 ευρώ να χάσω 2 gb ram και 1024 cuda;

 

Αυτό δεν λέγεται vfm αλλά γυφτιά.

 

Ε,ναι ρε φίλε είναι γυφτιά για επαγγελματικό μηχάνημα να σκέφτεσαι 200 ευρώ.

 

Επένδυση κάνεις.Δεν χαζοφέρνεις παίζοντας παιχνιδάκια

 

Άλλο πράγμα είναι κάνω επένδυση ως επαγγελματίας και άλλο παίζω games για να περνάει η ώρα.

 

Στον επαγγελματία ο χρόνος είναι χρήμα.

 

ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΟΥ,ΤΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΒΓΑΖΕΙ

 

ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΟΣΑ ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΙΣΩ.

 

ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΔΕΝ ΤΟ

ΤΡΩΕΙ Η ΣΚΟΝΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσε το plotter και την offset εκτύπωση στην άκρη και δείξε τεστ επεξεργαστών με το πόσα δευτερόλεπτα κάνει ο καθένας να επεξεργαστεί 1 gigapixel φωτογραφία.

 

Υ.Γ.: "μα ποιος είναι, η google που φτιάχνει τα maps?"

Αυτό πως να το εκλάβω; Ως ειρωνεία προς το πρόσωπο του dogteam;

Lol...δείξε μου εσύ test που πιστεύεις (ονειρεύεσαι) ότι παίζουν αυτά τα μεγέθη in real life.

Η ειρωνία ξέρεις ακριβώς που στόχευε, εσύ δεν κατάλαβες ότι ο ts μια χαρά δούλευε με το μηχάνημα του και απλά η αργή μεταφορά των αρχείων τον προβλημάτιζε.

Λες ότι μπορεί να διαχειριστεί και να επεξεργαστεί έτσι απλά ένα mainstream μηχάνημα 1gigapixel φωτογραφίες που η nasa χρησιμοποιεί για πανοράματα.

Κατέβασε μερικές από το net λοιπόν παίξε μαζί τους και κλάψε για τα λεφτά που έδωσες για το super-duper(εξαμήνου) μηχανηματάκι σου.

Βασικά το συνεχίζω γιατί παραπληροφορείς και είσαι και επικίνδυνος. Λες του ts αγόρασε αυτή την κάρτα γραφικών που αξίζει γιατί έχει ένα σκασμό cuda cores. Σκάσε 1000 ευρώ δηλαδή για 5 φίλτρα- διεργασίες που αξιοποιούνται από το Photoshop για επιτάχυνση μέσω cuda που απείρως φτηνότερα με opencl θα έκανες την δουλειά σου καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, ακόμα ασχολείστε με το troll; Δεν έχετε πάρει πρέφα τί γίνεται; Αρχεία 15 μέτρων επί... πόσο; Και Τιτάνα Χ για Photoshop και Corel... :shock:  Και ο TS λέει και ευχαριστώ! :X Θέλει πολύ σκέψη; Μη χάνετε τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ειμαι ο μόνος που δεν πιστεύει ότι κάποιος που επεξεργαζεται 15x5(m) εικόνες σε photoshop έχει την ανάγκη να ρωτήσει το insomnia για καινούριο pc??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος και αν είσαι όσα Pc και να έχεις φτιάξει αν είσαι σοβαρός και ρωτήσεις στο insomnia για Pc σίγουρα θα φτιάξεις ενα καλύτερο Pc από αυτό που θα έφτιαχνες..

Πάντα τα συλλογικά μυαλά λειτουργούν καλύτερα από ένα μεμονωμένο..

 

2ο η πληροφορική έχει τόσα πολλά εξειδικευμένα παρακλάδια πλέον που όποιος πιστεύει ότι έχει τουλάχιστον τον μέσο όρο όλων αυτόν,είναι απλά γελασμένος..

 

..και εγω υπήρξα άσχετος και ο μπουσουλάς μου ήταν πριν πολλά χρονιά το ακριβό και το τελευταίο και πάντα υπάρχουν επιχειρήματα για αυτό,απλά μετα όταν αρχίσεις και μαθαίνεις καταλαβαίνεις την διαφορά,αρκεί κανείς φυσικά να είναι ανοιχτόμυαλος και να μπορεί να αξιολογεί αλλιώς με γηπεδικη συμπεριφορά και τρόπους δεν πρόκειται να μπορέσει να κάνει βήμα μπροστά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος και αν είσαι όσα Pc και να έχεις φτιάξει αν είσαι σοβαρός και ρωτήσεις στο insomnia για Pc σίγουρα θα φτιάξεις ενα καλύτερο Pc από αυτό που θα έφτιαχνες..

Πάντα τα συλλογικά μυαλά λειτουργούν καλύτερα από ένα μεμονωμένο..

 

2ο η πληροφορική έχει τόσα πολλά εξειδικευμένα παρακλάδια πλέον που όποιος πιστεύει ότι έχει τουλάχιστον τον μέσο όρο όλων αυτόν,είναι απλά γελασμένος..

 

..και εγω υπήρξα άσχετος και ο μπουσουλάς μου ήταν πριν πολλά χρονιά το ακριβό και το τελευταίο και πάντα υπάρχουν επιχειρήματα για αυτό,απλά μετα όταν αρχίσεις και μαθαίνεις καταλαβαίνεις την διαφορά,αρκεί κανείς φυσικά να είναι ανοιχτόμυαλος και να μπορεί να αξιολογεί αλλιώς με γηπεδικη συμπεριφορά και τρόπους δεν πρόκειται να μπορέσει να κάνει βήμα μπροστά..

Συμφωνώ αλλά δεν εννούσα αυτό. Ο άνθρωπος που επεξεργάζεται τέτοια αρχεία είναι επαγγελματίας οπότε αδυνατώ να πιστέψω οτί δεν ξέρει περίπου τι χρειάζεται για την δουλειά του με αποτέλεσμα να λέει ευχαριστώ για πρόταση σε 980ti.. ή οτί πρέπει ντε και καλά να σκάσει 1χιλιάρικο για επεξεργαστή...

 

Βέβαια όλα αυτά είναι απόψεις ενός αρχάριου..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω πολύ για την ασχολια σας

τωρα υπαρχουν φορες που δουλευεις πολύ μεγαλες φοτογραφιες αυτό δεν τυχαινει κάθε μερα αλλα θα σας πω όταν εφτιαξα τον υπολογιστη που εχω ειχα ssd 256 gb και με το export που εκανα τερματισε ο σκληρος και κολησε

ολος ο υπολογιστης. μετα πηρα δευτερο και εκανα raid όλα ηταν καλυτερα.

όταν δουλευεις photoshop σε αρχεια εχεις και corel και ένα rip μαζι για να ριπαρει την εκτυπωση αρχιζουν τα δυσκολα αρχιζουν να χανοντε τα αρχεια από το corel και να επανέρχονται να αργει το export να αργει το ριπαρισμα και αλλα.

όχι όμως ότι δεν κανω την δουλεια μου μια χαρα την κανω αλλα επειδή θελω να παρω σπιτι αυτόν τον υπολογιστη για να δουλευω καμια μερα σκεφτεικα να κανω κατι καλο ώστε να μην μετανιώσω.

παιδια απευθηνθηκα σε εσας γιατι γνωρίζετε από αναβαθμίσεις 5000 φορες καλυτερα από εμενα εγω είμαι ειδικος σε αλλα πραγματα.

οσο για την καρτα γραφικων παιζει πολύ μεγαλο ρολο ετσι μου ειπαν και αν εχω την δυνατοτητα σε sli titan x

οσο για την υπερβολή σε επεξεργαστες μνημες και σκληρους εναι για να μην το μετανιώσω,τωρα αν αργει παλι δεν μπορω να κανω τιποτα ετσι δουλευουν τα προγραματα .

ευχαριστω κωστας

Lol...δείξε μου εσύ test που πιστεύεις (ονειρεύεσαι) ότι παίζουν αυτά τα μεγέθη in real life.

Η ειρωνία ξέρεις ακριβώς που στόχευε, εσύ δεν κατάλαβες ότι ο ts μια χαρά δούλευε με το μηχάνημα του και απλά η αργή μεταφορά των αρχείων τον προβλημάτιζε.

Λες ότι μπορεί να διαχειριστεί και να επεξεργαστεί έτσι απλά ένα mainstream μηχάνημα 1gigapixel φωτογραφίες που η nasa χρησιμοποιεί για πανοράματα.

Κατέβασε μερικές από το net λοιπόν παίξε μαζί τους και κλάψε για τα λεφτά που έδωσες για το super-duper(εξαμήνου) μηχανηματάκι σου.

Βασικά το συνεχίζω γιατί παραπληροφορείς και είσαι και επικίνδυνος. Λες του ts αγόρασε αυτή την κάρτα γραφικών που αξίζει γιατί έχει ένα σκασμό cuda cores. Σκάσε 1000 ευρώ δηλαδή για 5 φίλτρα- διεργασίες που αξιοποιούνται από το Photoshop για επιτάχυνση μέσω cuda που απείρως φτηνότερα με opencl θα έκανες την δουλειά σου καλύτερα.

θα σου πω κατι ερχετε ενας πελατης και να του φτιαξω ένα μουσαμα η δυχτι για διαφημιση ώστε να το βλεπει από 100 μετρα μακρια τι μέγεθος θα τον έφτιαχνες.

για να τυπωσω εγω αυτή την διασταση που σας ειπα παραπανω θα πρεπει να την επεξεργαστω ολοκληρη και να την βαλω στο rip και να την κοψω στη διασταση που εκτυπωνει ο υπολογιστης εκει καταλαβαίνεις ότι είναι πολύ δυσκολα τα πραγματα.

υπαρχουν συνάδερφοι που εχου ξεχωριστο υπολογιστη στο rip και άλλο για τα κοπτικα corel photoshop και αλλα

εγω απλα θελω έναν και καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Μια ερωτησούλα! Ο μπαμπάς μου κοιτάει pc για το γραφείο του κι είναι ανάμεσα σε αυτούς 

http://www.skroutz.gr/s/4273616/HP-ProDesk-600-G1-SFF-i5-4570-4GB-500GB.html

http://www.skroutz.gr/s/6660478/HP-ProDesk-600-G1-i5-4690-4GB-500GB.html

 

Η διαφορά στους επεξεργαστές είναι τόσο σημαντική? Αξίζει δηλαδή να δώσει +100 ευρώ για τον 2ο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...