Προς το περιεχόμενο

AUTOPLAY ΣΤΟ CD-ROM???????????


Giorgos F.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΟΤΑΝ ΒΑΖΩ ΕΝΑ CD ΣΤΟ CD-ROM ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ AUTOPLAY KAI OYTE KANEI AUTORUN OTAN BAZΩ ENA ΠAIXNIΔI.

OMΩΣ ΑΠΟ ΤΟ PROPERTIES ΤΟΥ CD-ROM ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΤΟ AUTOPLAY. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ 'Η ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

prwta apo ola de graphoume pote me kefalaia file giorgaki kai gitona (patra menw....)..... :) :) :)

 

{epanorthwnw:

 

http://www.insomnia.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=259103 }

 

 

 

defteron de mporw na se voithisw me to provlima sou efoson ehis elnxi ola ta properties...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο πρόγραμμα έχεις για αντιγραφή cd-rom (αν έχεις)? Το Clone CD έχει επιλογή ώστε το autoplay να δουλεύει κανονικά. Όταν όμως κάνεις απεγκατάσταση το autoplay χαλάει. Μόνο με format το διόρθωσα εγώ ή με επανεκατάσταση του Clone CD.

 

tktommytk, δεν χρειαζόταν να το ξαναγ΄ράψεις και να μας πρήξεις τα ούμπαλα, έχεις δίκιο αλλά ένα απλό link θα ήταν πιο ξεκούραστο και για τους υπόλοιπους που διαβάζουν το post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry παιδια αλλα ειμαι σχετικα νεος στο insomnia και ακομα μαθαινω...

wizard δεν εχω αντιγραφικο.

 

Θυμίσου τι ήταν το τελευταίο που έκανες πριν σταματήσει να λειτουργεί. Αν έχεις XP ίσως να σε σώσει μια επαναφορά συστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys pisteyo den einai toso tromera ta pragmata. Giorgo apla katevase ena programmataki to opoio legetai Customizer Xp kai ekei exei epilogh na to rythmiseis monos sou na exei autorun to cd 'h oxi. Episis allo programma einai to Magic Tweak. Ayta ta apps exoun k alles mikromagitses, take a look :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν 2 τρόποι ο γρήγορος-δύσκολος και ο αργός-απλός...

 

(α) Ο γρήγορος: Πας στο run στο start των win και πατάς gpedit.msc και enter...

Τρέχει εκεί τα δικά του και μόλις τελειώσει πας

Computer Configuration -> Administrative templates -> System -> Turn off autoplay... Εκεί κάνεις διπλό κλίκ και κάνεις enable το option για τα cd-rom...

 

(β) Πας στο my computer και κάνεις δεξί κλικ και properties στις συσκευές cd που έχεις και από εκεί από την επιλογή autoplay απενεργοποιείς μια-μια τις ρυθμίσεις ανάλογα με τα data...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...