Προς το περιεχόμενο

Πρώτο teaser trailer της ταινίας Steve Jobs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

το θέμα είναι να κοπούν κι εισιτήρια, αναλογικά με τον Jobs τον Ritchie δεν τον ξέρει ούτε η μάνα του...

 

δεν μου κάθεται καθόλου καλά η φωνή του πάντως...

Και αναλογικά με τον Ritchie o Jobs δεν πρόσφερε τίποτα πουθενά...μα πουθενά όμως.........

 

 

Ο "hipster" είχε και μία ζωή γεμάτη ανατροπές η οποία έχει κάποιο ενδιαφέρον ως ταινία και θα βρει ευρύτερο κοινό πέρα από computer geeks.

 

Για τον Ritchie πιο λογικό θα ήταν κάποιο documentary πάνω στη γλώσσα C που και αυτό αμφιβάλλω αν θα το παρακολουθούσαν πολλοί.

 

 

Το ότι γίνεται ταινία με τον Jobs δεν σημαίνει ότι σαν προσωπικότητα αξίζει περισσότερο από τον Ritchie αλλά σίγουρα παρουσιάζει πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον πέρα από τα τεχνικά του κλάδου.

χμμμ ανατροπές...πετώντας την έγκυο φιλενάδα του από το σπίτι.....πιο πολύ με αλήτη μου κάθεται παρά για "ανατροπή"...

Βάζωντας στην άκρη αυτούς που στην ουσία δημιούργησαν ενώ αυτός καθότανε σε μια γωνια και έκρινε....

 

 

Richard Stallman; O χίπης ιδεολόγος; Ελάτε ρε παίδες. come onnnnn

Ναι αυτός που ζηταει 100δολλαρα για να υπογραψει αυτογραφο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και αναλογικά με τον Ritchie o Jobs δεν πρόσφερε τίποτα πουθενά...μα πουθενά όμως.........

ισχύουν τα ίδια που έγραψα σε προηγούμενα posts μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ισχύει απαραίτητα αυτό. Π.χ. το "A beautiful mind" http://imdb.to/1FjSNix και το Immitation game http://imdb.to/1FjSV1z και ήταν και πολύ καλές ταινίες και είχαν και εμπορική επιτυχία

δεν γνωρίζω την ζωή του Ritchie, αλλά αν δεν υπάρχει drama, δεν θα υπάρχει ενδιαφέρον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Μόνο μια ταινία για τον Steve Wozniak θα μπορούσε να μου κινήσει το ενδιαφέρον!

  Θεωρώ τον Wozniak σημαντικότερο παράγοντα για την δημιουργία της Apple. Συν ότι είναι πιο ενδιαφέρον άνθρωπος, με χιούμορ και πολλές ιδέες και πρακτικές εφαρμογές, ως τεχνικός/μηχανικός Η/Υ.

 

 

Γι αυτούς που καίγονται να δουν ταινία με τεχνικό περιεχόμενο, υπάρχουν άπειρα tutorials στο youtube σχετικά με το στήσιμο και ξε-στήσιμο ενός PC/Mac. Motherboard, thermal paste κλπ. Είτε πρωταγωνιστεί ο Wozniak, είτε κάποιος τεχνικός του Tom's Hardware είμαι σίγουρος ότι θα νιώσετε την ίδια ικανοποίηση στο τέλος.  

 

 

χμμμ ανατροπές...πετώντας την έγκυο φιλενάδα του από το σπίτι.....πιο πολύ με αλήτη μου κάθεται παρά για "ανατροπή"...

 

 

Μα γι αυτό ακριβώς κι εγώ είδα πχ την καινούργια ταινία του Mad Max. Επειδή είναι αλήτης. Εαν ήταν παιδί του κατηχητικού θα έμενα μόνο στο τρέιλερ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλύτερη ομοιότητα του ηθοποιού που υποδύεται τον Jobs με τον μακαρίτη παίζει να είναι τα γυαλιά που φοράει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο κράξιμο και τόσα ονόματα πέρα από τον JOBS.

 

Έχει βγει ήδη μία ταινία με τον JOBS πριν 2-3 χρόνια με τον ηθοποιό Ashton Kutcher και εμένα προσωπικά μου άρεσε (αναρωτιέμαι γιατί και ο πόρτας δεν έβγαλε και αυτός μία), αναμένουμε λοιπών να δούμε και την επόμενη αν θα είναι κονσέρβα ή μη.

 

Πάντως η ειρωνεία της ζωής είναι ο άνθρωπος να παλεύει για την ζωή του και να είναι εξαρτημένος από κάποιο λογισμικό για να τον κρατήσει στην ζωή (είτε windows είναι αυτά είτε iOS) στην καθημερινή μάχη που έδινε να επιβιώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο κράξιμο και τόσα ονόματα πέρα από τον JOBS.

 

 

Γιατί σήμερα θεωρείσαι cool, ψαγμένος και ανοιχτομάτης εαν γράψεις κάτι αρνητικό για οτιδήποτε έχει την παραμικρή σχέση με το όνομα Apple. Ας μη βγάζει και κανένα νόημα. Αρκεί να είναι αρνητικό...

 

Ορίστε πιο πανω ο άλλος έβγαλε δικό του συντακτικό/λεξιλόγιο μόνο και μόνο γι αυτό. Η "ανατροπή" και ο "αλήτης" είναι συνώνυμες λέξεις...

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΓΙΑΤΙ ΦΩΝΑΖΕΙΣ;

 

Δεν φωνάζω, ΤΟΝΙΖΩ τις λέξεις μου (αυτός είναι ο λόγος υπάρξεως των κεφαλαίων γραμμάτων). Το εάν εσείς οι πιτσιρικάδες (είμαι 45-φεύγα) έχετε "εφεύρει" ιντερνετίστικες συνήθειες και τα κεφαλαία στο σόσιαλ-τσάτινγκ είναι "φωνάζω"...

...μου είναι ΠΑΓΕΡΑ αδιάφορο. Εγώ κάνω σωστή χρήση της ΓΛΩΣΣΑΣ, αδιαφορώ για τους "άγραφους νόμους" που 'χετε δημιουργήσει στο διαδίκτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φωνάζω, ΤΟΝΙΖΩ τις λέξεις μου (αυτός είναι ο λόγος υπάρξεως των κεφαλαίων γραμμάτων).

για το σκοπό αυτό έχουμε τα bold ή την υπογράμμιση, όχι τα κεφαλαία. διαφορετικά θα γράφαμε κάπως έτσι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...