Προς το περιεχόμενο

H Ρωσία θέλει το δικό της mobile λειτουργικό σύστημα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρωτη φορα βλεπω υπερδυναμη   να υποτιμα το νομισμα της 30% και να κανουν ουρες οι ντοπιοι στα σουπερμαρκετ .Επισης δες και λιγο το ισοζυγιο  εισαγωγων επειδη δεν εξαρτωνται απο αλλους μωρε.

Οσο  για εμας αν  θες  μην τα παρεις τα δανεικα  αλλα επειδη αν δεν τα παρεις δεν θα εχεις ουτε ιντερνετ για να γραφεις τις αρλουμπες σου  παρακαλανε ολες οι κυβερνησεις  για να τα παρουν  η' μηπως οχι ?

Και στην Αμερικη υπαρχει πεινα και δυστυχια,τα εκατομμυρια των αστεγων και αυτων που ζουν κατω απο τα ορια της φτωχιας εχουν πολλαπλασιαστει και χρωσταει τρισεκατομμυρια. Καλα περνανε μονο οι βολεμενοι και εκει οπως και εδω και στην Ευρωπη,αυτοι που τα εχουν βρει ετοιμα δηλαδη. Ασε που οι ΗΠΑ ειναι στην πορνεια των γυναικων και οχι μονο,η πιο εξειδικευμενη χωρα και οι πιο ''επαγγελματιες'',η βιομηχανια του πορνο ειναι στα χερια Αμερικανικων εταιριων κυριως.

 

Το θεμα δεν ειναι πολιτικο ,ειναι τεχνολογικο,οποτε καλυτερα να μην παει προς αυτη την κατευθυνση,γιατι για πολλους ανθρωπους η Αμερικη δεν ειναι το ιδανικο μερος για να ζεις. Καθε χωρα εχει την δυνατοτητα να απεξαρτοποιηθει τεχνολογικα και να φτιαξει μια δικη της πλατφορμα και το να κανεις ''like'' στο εντελως ρατσιστικο σχολιο για τις γυναικες της Ρωσιας δειχνει μισος και εμπαθεια. Λυπαμαι πολυ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι προφανες πως εχετε διαστρεβλωμενη αντιληψη της πραγματικοτητας    και μερικη "τυφλωση".Οταν  συγκρινεται την ποιοτητα της ζωης στις ΗΠΑ  και την Ρωσια  ειναι πασιφανες οτι εχετε  και προβλημα αντιληψης .Ποσο μαλλον οταν δεν εχετε παει σε καμια απο τις 2 χωρες,επειδη εγω ομως εχω παει  δεν δεχομαι  να επαναλαμβανονται   πραγματα  που δεν εχουν καμια απολυτως βαση.

Αν δεν καταλαβαινει καποιος τι σχεση εχει η ραγδαια  υποτιμηση ενος νομισματος  με την επιδρομη  των πολιτων σε πασης φυσεως καταστηματα ,των σουπερμαρκετ συμπεριλαμβανομενων  ειναι  και ασχετος περι των οικονομικων.Η βιομηχανικη παραγωγη στην Ρωσια δεν καλυπτει τις αναγκες τις και περαν των οπλικων συστηματων ειναι παντελως αγνωστη στον πλανητη βλ.   made in Russia ...H οικονομια της τα τελευταια πολλα χρονια ειναι  ενεργειοκεντρικη και ως τετοια βουλιαζει κατα το δοκουν απο τους μεγαλους παγκοσμιους παικτες  που μπορουν να χειραγωγουν διεθνως  τις τιμες ευκολα οπως αποδειχτηκε . 

Εν κατακλειδι  εγω λυπαμαι περισσοτερο που εν ετει  2015 υπαρχουν ατομα που υποστηριζουν ενα ανυπαρκτο  πλεον πολιτικο συστημα που οδηγησε  μεταξυ αλλων κατα εκατομμυρια γυναικες πολιτες του  στα πορνεια ολου του αναπτυγμενου  κοσμου  στα πλυσταρια και στα γηροκομεια..

Το θεμα μπορει να ειναι τεχνολογικο αλλα αγγιζει την σφαιρα της επιστημονικης φαντασιας  οταν πιστευετε πως ενα τετοιο λειτουργικο  μπορει να  επικρατησει ,οι "ευσεβεις σας ποθοι "  υποβαθμιζουν το αρθρο στα ορια της κωμωδιας .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δυο χωρες σκατα ειναι αμα εισαι φτωχος αυτο εχω καταλαβει.

Βασικα σε ολες τις χωρες, ισως οχι σε κατι σκανδιναβικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι προφανες πως εχετε διαστρεβλωμενη αντιληψη της πραγματικοτητας    και μερικη "τυφλωση".Οταν  συγκρινεται την ποιοτητα της ζωης στις ΗΠΑ  και την Ρωσια  ειναι πασιφανες οτι εχετε  και προβλημα αντιληψης .Ποσο μαλλον οταν δεν εχετε παει σε καμια απο τις 2 χωρες,επειδη εγω ομως εχω παει  δεν δεχομαι  να επαναλαμβανονται   πραγματα  που δεν εχουν καμια απολυτως βαση.

Αν δεν καταλαβαινει καποιος τι σχεση εχει η ραγδαια  υποτιμηση ενος νομισματος  με την επιδρομη  των πολιτων σε πασης φυσεως καταστηματα ,των σουπερμαρκετ συμπεριλαμβανομενων  ειναι  και ασχετως περι των οικονομικων.Η βιομηχανικη παραγωγη στην Ρωσια δεν καλυπτει τις αναγκες τις και περαν των οπλικων συστηματων ειναι παντελως αγνωστη στον πλανητη βλ.   made in Russia ...H οικονομια της τα τελευταια πολλα χρονια ειναι  ενεργειοκεντρικη και ως τετοια βουλιαζει κατα το δοκουν απο τους μεγαλους παγκοσμιους παικτες  που μπορουν να χειραγωγουν διεθνως  τις τιμες ευκολα οπως αποδειχτηκε . 

Εν κατακλειδι  εγω λυπαμαι περισσοτερο που εν ετει  2015 υπαρχουν ατομα που υποστηριζουν ενα ανυπαρκτο  πλεον πολιτικο συστημα που οδηγησε  μεταξυ αλλων κατα χιλιαδες γυναικες πολιτες του  στα πορνεια ολου του αναπτυγμενου  κοσμου και στα γηροκομεια..

Το θεμα μπορει να ειναι τεχνολογικο αλλα αγγιζει την σφαιρα της επιστημονικης φαντασιας  οταν πιστευετε πως ενα τετοιο λειτουργικο  μπορει να  επικρατησει ,οι "ευσεβεις σας ποθοι "  υποβαθμιζουν το αρθρο στα ορια της κωμωδιας .

Εντάξει γιατί δε το λες ξεκάθαρα. Ο κομουνισμός είναι αποτυχία και θα συμφωνήσω μαζί σου. Άλλα και ο ασύδοτος φιλελευθερισμός τα ίδια είναι. Ουφ ξεφύγαμε δε γράφω άλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι προφανες πως εχετε διαστρεβλωμενη αντιληψη της πραγματικοτητας    και μερικη "τυφλωση".Οταν  συγκρινεται την ποιοτητα της ζωης στις ΗΠΑ  και την Ρωσια  ειναι πασιφανες οτι εχετε  και προβλημα αντιληψης .Ποσο μαλλον οταν δεν εχετε παει σε καμια απο τις 2 χωρες,επειδη εγω ομως εχω παει  δεν δεχομαι  να επαναλαμβανονται   πραγματα  που δεν εχουν καμια απολυτως βαση.

Αν δεν καταλαβαινει καποιος τι σχεση εχει η ραγδαια  υποτιμηση ενος νομισματος  με την επιδρομη  των πολιτων σε πασης φυσεως καταστηματα ,των σουπερμαρκετ συμπεριλαμβανομενων  ειναι  και ασχετως περι των οικονομικων.Η βιομηχανικη παραγωγη στην Ρωσια δεν καλυπτει τις αναγκες τις και περαν των οπλικων συστηματων ειναι παντελως αγνωστη στον πλανητη βλ.   made in Russia ...H οικονομια της τα τελευταια πολλα χρονια ειναι  ενεργειοκεντρικη και ως τετοια βουλιαζει κατα το δοκουν απο τους μεγαλους παγκοσμιους παικτες  που μπορουν να χειραγωγουν διεθνως  τις τιμες ευκολα οπως αποδειχτηκε . 

Εν κατακλειδι  εγω λυπαμαι περισσοτερο που εν ετει  2015 υπαρχουν ατομα που υποστηριζουν ενα ανυπαρκτο  πλεον πολιτικο συστημα που οδηγησε  μεταξυ αλλων κατα χιλιαδες γυναικες πολιτες του  στα πορνεια ολου του αναπτυγμενου  κοσμου και στα γηροκομεια..

Το θεμα μπορει να ειναι τεχνολογικο αλλα αγγιζει την σφαιρα της επιστημονικης φαντασιας  οταν πιστευετε πως ενα τετοιο λειτουργικο  μπορει να  επικρατησει ,οι "ευσεβεις σας ποθοι "  υποβαθμιζουν το αρθρο στα ορια της κωμωδιας .

Εχω παει στην Αμερικη και εχω 2 φιλους επιστημονες που εχουν γεννηθει,ζησει και μεγαλωσει στην Αμερικη. Εργασιακος μεσαιωνας και ο εργαζομενος μπορει να απολυθει ανα πασα στιγμη σαν να μην εχει υποσταση .Μεχρι πριν το σχετικο νομο του Obama ενας ανθρωπος που ηταν ενδεης δεν ειχε δικαιωμα σε ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη,μιλαμε για τον καπιταλισμο στην  πιο κτηνωδη του μορφη. Μια κοινωνια που ο ανταγωνισμος και το χρημα ειναι θεος και η απολυτη ηθικη και ο καθε πολιτης μετραται με βαση το ποσα εχει και οχι την προσωπικοτητα του σαν ατομο.

 

Προσωπικα δεν υποστηριζω το πολιτικο συστημα της Ρωσιας,που για μενα εχει δικτατορια μαλιστα. Υπερασπιζομαι το δικαιωμα μιας χωρας να προσπαθησει στον τεχνολογικο τομεα να ανεξαρτοποιηθει και να φτιαξει μια δικη της πλατφορμα. Η ειδηση ειναι καθαρα τεχνολογικη, το site ειναι σχετικο με την τεχνολογια,πολιτικες αναλυσεις δεν εχουν θεση και παραβιαζουν τους κανονες και χαρακτηρισμοι οπως αυτος που εγινε για τις γυναικες της Ρωσιας ειναι αντιδεοντολογικος απο χιλιες οπτικες γωνιες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παει στην Αμερικη και εχω 2 φιλους επιστημονες που εχουν γεννηθει,ζησει και μεγαλωσει στην Αμερικη. Εργασιακος μεσαιωνας και ο εργαζομενος μπορει να απολυθει ανα πασα στιγμη σαν να μην εχει υποσταση .Μεχρι πριν το σχετικο νομο του Obama ενας ανθρωπος που ηταν ενδεης δεν ειχε δικαιωμα σε ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη,μιλαμε για τον καπιταλισμο στην  πιο κτηνωδη του μορφη. Μια κοινωνια που ο ανταγωνισμος και το χρημα ειναι θεος και η απολυτη ηθικη και ο καθε πολιτης μετραται με βαση το ποσα εχει και οχι την προσωπικοτητα του σαν ατομο.

=

 Χμμμ  κατι καλο θα πρεπει να κανουν για να θελουν τοσοι μεταναστες απο ολο τον πλανητη  να πανε εκει  και να παρουν την πολυποθητη βιζα δεν μπορει να ειναι ετσι τραγικα οπως τα περιγραφεις.Επισης το obamacare εχει ηδη αποτυχει διοτι δημιουργησε τεραστια τρυπα στα οικονομικα .Μαλλον στην επισκεψη σου  ειχες παρωπιδες η' επιλεκτικη οραση .

Επισης οταν μου βρεις μια κοινωνια που δεν  μετρανε ολα αυτα που προειπες για χρηματα ανταγωνισμους κτλπ   κανε μας την χαρη να μας ενημερωσεις για να παμε ολοι εκει .

Μανα θα φυγω θα παω μεταναστης στην Ρωσια ... Oh wait 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Χμμμ  κατι καλο θα πρεπει να κανουν για να θελουν τοσοι μεταναστες απο ολο τον πλανητη  να πανε εκει  και να παρουν την πολυποθητη βιζα δεν μπορει να ειναι ετσι τραγικα οπως τα περιγραφεις.Επισης το obamacare εχει ηδη αποτυχει διοτι δημιουργησε τεραστια τρυπα στα οικονομικα .Μαλλον στην επισκεψη σου  ειχεις παρωπιδες η' επιλεκτικη οραση .

Μανα θα φυγω θα παω μεταναστης στην Ρωσια ... Oh wait 

Προσωπικα δεν θα πηγαινα,εχω αλλα κριτηρια,αλλα κυριως δεχεται μεταναστευτικο ρευμα απο το Μεξικο επειδη ειναι γειτονικες χωρες,συνηθως ετσι γινεται.  Και προς αλλες χωρες υπαρχει τεραστιο μεταναστευτικο ρευμα λογω των πολεμων και της κρισης,οπως Αυστραλια,(εγω εκει θα πηγαινα,αν μπορουσα,εκει μου αρεσει)Ιαπωνια , Ελλαδα ( :devil:  )κ.τ.λ. Ο πνιγμενος απο τα μαλλια του πιανεται. 

 

Το θεμα ειναι οτι πολιτικοποιεις ενα θεμα για την τεχνολογια. Το τι συμβαινει στην πολιτικη πραγματικοτητα,ειναι πυκνο θεμα και οχι για αυτο το site. Καθε ανθρωπος εχει την προσωπικη του θεωρηση των πραγματων.

 

Για το θεμα μας λοιπον,προσωπικα νομιζω οτι καθε προσπαθεια που θα δωσει ποικιλια στο χωρο των smartphones και περισσοτερες επιλογες ειναι θετικη,μακαρι να πετυχει και αν γινει σοβαρη προσπαθεια,θα την υποστηριξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν θα πηγαινα,εχω αλλα κριτηρια,αλλα κυριως δεχεται μεταναστευτικο ρευμα απο το Μεξικο επειδη ειναι γειτονικες χωρες,συνηθως ετσι γινεται.  Και προς αλλες χωρες υπαρχει τεραστιο μεταναστευτικο ρευμα λογω των πολεμων και της κρισης,οπως Αυστραλια,(εγω εκει θα πηγαινα,αν μπορουσα,εκει μου αρεσει)Ιαπωνια , Ελλαδα ( :devil:  )κ.τ.λ. Ο πνιγμενος απο τα μαλλια του πιανεται. 

 

Εχεις μπερδεψει τους λαθρομεταναστες με τους νομιμα μεταναστευοντες,  εγω μιλησα για βιζα αλλα δεν πειραζει οτι σε βολευει  σιγα πρωτη φορα ειναι .

Η πραγματικοτητα  ειναι οτι  παει πλεον επιστημονικο προσωπικο(οπως οι φιλοι σου ) απο ολο τον κοσμο και οχι εργατες  εχουν τα περισσοτερα ερευνητικα κεντρα και τα καλυτερα πανεπιστημια    και τις μεγαλυτερες επιχειρησεις στον πλανητη  και ειναι λογικο γιατι  "ειναι  ο καπιταλισμος ηλιθιε " για να θυμηθουμε και ενα γραφικο βιβλιο .

Ενω η Ρωσια ε?Ουρα κανουν  οι επιστημονες και τα στελεχη  ποιος θα πρωτοπαει .

Συνεχιστε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι προφανες πως εχετε διαστρεβλωμενη αντιληψη της πραγματικοτητας    και μερικη "τυφλωση".Οταν  συγκρινεται την ποιοτητα της ζωης στις ΗΠΑ  και την Ρωσια  ειναι πασιφανες οτι εχετε  και προβλημα αντιληψης .Ποσο μαλλον οταν δεν εχετε παει σε καμια απο τις 2 χωρες,επειδη εγω ομως εχω παει  δεν δεχομαι  να επαναλαμβανονται   πραγματα  που δεν εχουν καμια απολυτως βαση.

Και οι δύο χώρες έχουν πολλά αρνητικά. Κανένας δεν έγραψε ότι η Ρωσία είναι καλύτερη από τις ΗΠΑ. Αν το έκανε να το παραθέσεις. Οι προσβολές, στη συνέχεια, δε χρειάζονται. Οι πολιτισμένοι άνθρωποι συζητούν, δεν προσβάλουν. Η αλήθεια είναι ότι δε θα μπλέξω παραπάνω σε συζήτηση του τύπου: "εγώ ξέρω, γιατί έχω πάει...". Όσες φορές το έχω κάνει ο συνομιλητής δε δέχεται τίποτα άλλο πέρα από τη δική του αλήθεια, ξεχνώντας ότι η αλήθεια είναι υποκειμένική, η πραγματικότητα είναι αντικειμενική και ο κάθε άνθρωπος βλέπει μόνο τη δική του αλήθεια...

 

Αν δεν καταλαβαινει καποιος τι σχεση εχει η ραγδαια  υποτιμηση ενος νομισματος  με την επιδρομη  των πολιτων σε πασης φυσεως καταστηματα ,των σουπερμαρκετ συμπεριλαμβανομενων  ειναι  και ασχετος περι των οικονομικων.

Επειδή ασχολούμαι με τα οικονομικά (έχω σπουδάσει και διδάξει για την ακρίβεια), αλλά είμαι αδαής (κατά τα λγραφόμενά σου) θα ήθελα να μου το εξηγήσεις λίγο παραπάνω συνάδελφε. Θα ήθελα την δική σου οπτική πάνω στο θέμα. Θα ήθελα να μου συνδέσεις, οικονομικά, την υποτίμηση του νομίσματος με την επιδρομη  των πολιτων σε πασης φυσεως καταστηματα, χωρίς λογικά κενά. Σε spoiler, αν γίνεται, γιατί είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ άσχετη με το συγκεκριμένο θέμα και η αναφορά της, εξαρχής, ήταν εκτός τόπου και χρόνου.

 

Η βιομηχανικη παραγωγη στην Ρωσια δεν καλυπτει τις αναγκες τις και περαν των οπλικων συστηματων ειναι παντελως αγνωστη στον πλανητη βλ.   made in Russia ...H οικονομια της τα τελευταια πολλα χρονια ειναι  ενεργειοκεντρικη και ως τετοια βουλιαζει κατα το δοκουν απο τους μεγαλους παγκοσμιους παικτες  που μπορουν να χειραγωγουν διεθνως  τις τιμες ευκολα οπως αποδειχτηκε . 

Συμφωνούμε, αλλά δεν είναι η μόνη... Ενδεικτικά αναφέρω ότι αν μπορούσε να κάνει μερικούς πολέμους στη Μέση Ανατολή, να πάρει μερικές πετρελαιοπηγές, να κατεδαφίσει τα πάντα και στη συνέχεια να πάει να αναλάβει την αναδόμιση, τότε τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα γι αυτήν... Το έχουν κάνει κι άλλοι...

 

Εν κατακλειδι  εγω λυπαμαι περισσοτερο που εν ετει  2015 υπαρχουν ατομα που υποστηριζουν ενα ανυπαρκτο  πλεον πολιτικο συστημα που οδηγησε  μεταξυ αλλων κατα εκατομμυρια γυναικες πολιτες του  στα πορνεια ολου του αναπτυγμενου  κοσμου  στα πλυσταρια και στα γηροκομεια..

Και εγώ το ίδιο, αλλά δε βρίσκω τέτοια άτομα στην παρούσα συζήτηση. Μόνο ένα άτομο βρήκα που βγάζει συμπεράσματα από τη φαντασία του. Για το δεύτερο σκέλος του συλλογισμού σου: το ίδιο γίνεται σε όλες τις χώρες που έχουν κρίση και στις ΗΠΑ, που (φαινομενικά) δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Η μεγαλύτερη βιομηχανία πορνό εκεί βρίσκεται... Αλλά είσαι και πάλι off topic.

 

Το θεμα μπορει να ειναι τεχνολογικο αλλα αγγιζει την σφαιρα της επιστημονικης φαντασιας  οταν πιστευετε πως ενα τετοιο λειτουργικο  μπορει να  επικρατησει ,οι "ευσεβεις σας ποθοι "  υποβαθμιζουν το αρθρο στα ορια της κωμωδιας .

Μήπως θα ήταν καλύτερα να το αντιμετωπίσεις σαν τεχνολογικό λοιπόν;.. Λέμε τώρα...

Κανένας δεν έγραψε ότι ένα τέτοιο λειτουργικό μπορεί να επικρατήσει, αλλά ότι αν γίνει αυτό που γράφει το άρθρο, τότε θα ανέβει το ποσοστό του στην παγκόσμια αγορά. Η τελευταία φράση είναι άποψή σου, αλλά τη θεωρώ ανυπόστατη.

Επεξ/σία από Jophiel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρωτη φορα βλεπω υπερδυναμη   να υποτιμα το νομισμα της 30% και να κανουν ουρες οι ντοπιοι στα σουπερμαρκετ .Επισης δες και λιγο το ισοζυγιο  εισαγωγων επειδη δεν εξαρτωνται απο αλλους μωρε.

Οσο  για εμας αν  θες  μην τα παρεις τα δανεικα  αλλα επειδη αν δεν τα παρεις δεν θα εχεις ουτε ιντερνετ για να γραφεις τις αρλουμπες σου  παρακαλανε ολες οι κυβερνησεις  για να τα παρουν  η' μηπως οχι ?

 

Καταρχάς αν είχες κατανοήσει τα λεγόμενα μου, από το να ξεστομίζεις προσβολές και εμπαθή σχόλια σαν κλασσικός, αγενής, νεο-ελληνάρας που τα ξέρει όλα (Και καλά), θα καταλάβαινες ότι δεν υποστηρίζω την Ρωσία συγκεκριμένα, αλλά γενικότερα την παραγωγή ως παράγοντα οικονομικής ευρωστίας και ανεξαρτησίας ενός κράτους.

 

Όλες οι χώρες του πλανήτη χρωστούν, ιδιαίτερα οι ΗΠΑ, Γερμάνια, Βρετανία, Ιαπωνία, Κίνα που χρωστούν τρις Δολάρια καθώς και οι Ισπανία, Ιταλία, Γαλλία έχουν οικονομική κρίση, αλλά καμία από αυτές δεν υποταχτήκαν με μνημόνια και ΔΝΤ γιατί? Μα είναι απλό. Διότι έχουν βιομηχανική παραγωγή και την δυνατότητα να αποπληρώνουν ένα μεγάλο μέρος του χρέους τους σε είδος, ενώ η Ελλάδα όχι!

 

Εξυπακούεται ότι όλες οι Ελληνικές κυβερνήσεις παρακαλούν και γλύφουν τους Ευρωπαίους τώρα, αφού όλες οι κυβερνήσεις και πολιτικές οντότητες πιόνια που πέρασαν από την Ελλάδα τον τελευταία μισό αιώνα, δεν έκαναν τίποτα για να υπάρξει μια σταθερή και οργανωμένη πρωτογενής παραγωγή και έστω μια υποτυπώδης δευτερογενής / βιομηχανική παραγωγή, ανάπτυξη και υποδομές. Δεν παράγουμε τίποτα ακόμα και τα λαχανικά και φρούτα τα εισάγουμε από Αίγυπτο, Τουρκία, Ισραήλ, κτλ... και κρέας απο Βέλγιο και Γαλλία.

 

Μόνο για λαμογιές, μισο-δουλειές, κουτοπονηριές, εύκολο & γρήγορο κέρδος χωρίς κόπο, φραπεδιές, ρακόμελα, τσιγάρα, Cayen και shopping therapy σε Παρίσι και Λονδίνο είμαστε με ξένα δανικά λεφτά των Ευρωπαίων, για να έχουμε την ψευδαίσθηση ότι ζούμε “Large”, μόνο που τώρα η φούσκα έσκασε και μας ζητούν να πληρώσουμε τον λογαριασμό, αλλά το πρόβλημα είναι ότι καλούνται να πληρώσουν αδίκως και πολλοί απλοί φτωχοί πολίτες που δεν τα προκάλεσαν αυτά.

 

Όσο για το σχόλιο σου ότι έχεις πάει και στις 2 χώρες και μπορείς να «κρίνεις καλύτερα» και καλά, εδώ γελάμε, άστο φίλε και άλλοι έχουν ταξιδέψει πολύ παραπάνω και περισσότερο από εσένα και όσο για τις ΗΠΑ, πάνω από 45 Εκατομμύρια πολίτες της ζουν κάτω από το όριο της φτώχιας και κοιμούνται στους δρόμους. Στην Αγία Πετρούπολη, Μόσχα και Βόλγκογκραντ δεν τα είδα αυτά τουλάχιστον και η Μόσχα είναι μακρά η πιο τρανταχτή, κραταιά και επιβλητική πόλη του κόσμου και πίστεψε με, έχω ταξιδέψει πολύ!

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πσσσσσ, Ρωσία ρε όχι μλκς! Υπερδύναμη με ΑΕΠ μικρότερο της Ιταλίας. Ρωσολάγνοι της Ελλάδας ενωθείτε! Να φύγουμε τώρα απ' την ΕΕ και να γίνουμε δορυφόροι της ultra-υπερδύναμης γιατί αυτοί νοιάζονται για μας και δεν κοιτάνε το συμφέρον τους.

 

Σημείωση: Ρωσική Ομοσπονδία =/= Ένωση Σοβιετικών Σοσιαλιστικών Δημοκρατιών

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις μπερδεψει τους λαθρομεταναστες με τους νομιμα μεταναστευοντες,  εγω μιλησα για βιζα αλλα δεν πειραζει οτι σε βολευει  σιγα πρωτη φορα ειναι .

Τι διαφορα εχει? Εκανες την αναφορα υποστηριζοντας οτι πολλα εκατομμυρια ανθρωποι απο αλλες χωρες,θελουν να πανε εκει. Και εγω σου ανεφερα οτι η συντριπτικη πλειοψηφια τους ειναι απο το Μεξικο.Δεν εχει αναγκη ενας επιστημονας απο αναπτυγμενη χωρα οπως η Γερμανια,Ιαπωνια,Αυστραλια,Ελβετια,κ.τ.λ να παει στην Αμερικη εκτος και αν ειναι ειδικη περιπτωση που του προσφεραν μια ενδιαφερουσα ακαδημαικη θεση στο τομεα του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη σε πολλά πράγματα έχεις δίκιο, αλλά μην φτάνουμε και στο άλλο άκρο να πούμε οτι η Ρωσία δεν είναι τίποτα. Η Ρωσία καταρχήν εδαφικά είναι η μεγαλύτερη χώρα του κόσμου, όπως είπες είναι και ενεργειοκεντρική, άρα αυτό επηρεάζει έντονα διάφορες γεωπολιτικές παραμέτρους παγκοσμίως, αυτό οφείλεται και στα σύνορα που έχει με διάφορες χώρες. Η Ρωσία είναι ισχυρή δύναμη, θα αποφύγω το πρόθεμα "-υπερ" για διάφορους λόγους, σίγουρα η Ρωσία δεν έχει την τεχνολογία και την οικονομία των ΗΠΑ, η οικονομία της έχει 2.09$ δις ΑΕΠ έναντι 16.9$ δις των ΗΠΑ (8 φορές μικρότερο) και κατά κεφαλήν 12$ k έναντι 54$ k των ΗΠΑ, 4 φορές μικρότερο, βρίσκεται πίσω ακόμα και από Καναδά Ιαπωνία και μερικές άλλες χώρες.

Αν θέλουνε όμως έχουν τις προϋποθέσεις για να αναπτύξουν τεχνολογία ως μια ισχυρή χώρα, για εμένα λοιπόν καλά πράττουν. Τα λεφτά από οπου και να τα δανειστείς δεν είναι τζάμπα και θα χρωστάς, ακόμα και 1 δολλάριο από την φτωχότερη αφρικάνικη χώρα να πάρεις ως δάνειο θα το χρωστάς. Η μυθοπλασία στυλ Λιακόπουλου με την Ρωσία που έχει επηρεάσει αρκετά άτομα σίγουρα πρέπει να σταματήσει αν θέλουμε να είμαστε σοβαροί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι η Ρωσια  δεν  κανει τετοια ειναι το ξανθο γενος και ομοθρησκοι ,μονο οι κακοι Δυτικοι κανουν τετοια πραγματα .Αυτη η Ρωσολαγνια απο ασχετους που το μονο ρωσικο που εχουν δει απο κοντα ειναι οι μπαμπουσκες εκτος απο εμετικη  εινα ενδεικτικη του επιπεδου που επικρατει  ακομα και σε τεχνολογικης φυσεως θεματα...

Το λειτουργικο ειναι για γελια δεν υπαρχει ουτε μια στο δισεκατομμυριο να επικρατησει πουθενα  μονο στις ονειρωξεις ψεκασμενων και λοιπων συνωμοσιολογων σαν τα λεφτα που ΘΑ μας δανειζαν ...

 

Πες λοιπόν ότι σε έπιασε κρίση εθνικής μισαλλοδοξοσιας (αν και το "μας" δεν καταλαβαινω που ακριβώς απευθύνεται.. σε έμενα; σε εσένα ίσως; ) και μην κράζεις μια χαρά Πούτιν Ος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το λειτουργικο ειναι για γελια δεν υπαρχει ουτε μια στο δισεκατομμυριο να επικρατησει πουθενα  μονο στις ονειρωξεις ψεκασμενων και λοιπων συνωμοσιολογων σαν τα λεφτα που ΘΑ μας δανειζαν ...

Τόση αγάπη... Όχι άλλο δεν αντέχω... Δώσε και λίγο αγένεια να έρθουμε στα ίσια μας... :P

Παρεπιπτόντως το interface του Sailfish OS κάνει πολλά από τα τωρινά (διάσημα) λειτουργικά να μοιάζουν πρωτόγονα και τρέχει άνετα σε πολύ "ταπεινό" hardware. Δείγμα του πολύ καλού optimization από την Jolla. Τέλος, αν θυμάμαι καλά, η Jolla ιδρύθηκε από πρώην μεγαλοστελέχη της παλιάς καλής Nokia. Οπότε κάθε άλλο παρά "βλακεία" είναι σαν λειτουργικό. Στο video που έδωσα σε προηγούμενο post τρέχει άνετα σε ένα Nokia μονοπύρηνο... B)

Το "λεφτα που ΘΑ μας δανειζαν" δε μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο μπορεί να αποτελέσει επιχείρημα για ό,τι έχει σχέση με το παρόν θέμα. Τί λογική είναι αυτή; :blink:

Επεξ/σία από Jophiel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...