Προς το περιεχόμενο

Αγορά ακουστικών earbuds (όχι in-ear)


diamantis80

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

Ψάχνω για οικονομικά ακουστικά (γύρω στα 20 ευρώ, αλλά αν αξίζει τον κόπο θα κάνω μια μικρή υπέρβαση), η χρήση θα είναι για μουσική από κινητό (galaxy s2).  Δεν με βολεύουν τα in-ear, θέλω μόνο earbuds.  Δεν βρίσκω πολλά reviews για οικονομικά earbuds, παρα μόνο για in-ear, γι' αυτό ψάχνω για βοήθεια.
Εδώ και ενάμιση χρόνο χρησιμοποιούσα κάτι custom yuin pk2 που αγόρασα 15 ευρώ  απο aliexpress (πλέον χάλασαν), μου άρεσαν πάρα μα πάρα πολύ και θα έπαιρνα ξανά τα ίδια, αλλά το πρόβλημα ήταν ότι δεν ακούγονταν πολύ δυνατά.
Οπότε, επιστράτευσα κάτι φθηνά sennheiser (mx-1..κάτι) και τα sony mdr-e828lp που έμειναν από ένα discman που είχα πάρει το '98 (!!!)... Δεν γνωρίζω την ορολογία για να περιγράψω αυτό που με ενοχλεί με αυτά τα δύο ακουστικά, αλλά αν έπρεπε να το περιγράψω με δικά μου λόγια, θα ήταν "ήχος πλαδαρός".. και τα δύο πάσχουν από το ίδιο "πρόβλημα". Ναι μεν ο ήχος είναι πιο δυνατός από τα yuin, αλλά είναι "πλαδαρός", καθόλου καθαρός.. μετα βίας ξεχωρίζεις τα όργανα, ένα ομοιογενές πλαδαρό πράμα... μου δείνουν την εντύπωση ότι προσπαθούν να ενισχύσυν το μπάσο, αλλά το αποτέλεσμα είναι ένα πράγμα που μοιάζει περισσότερο με βουητό, παρά με μπάσο...
Έχετε να μου προτείνετε κάποια με τα οποία να μην έχω το παραπάνω πρόβλημα; Ελπίζω να έχετε καταλάβει τι εννοώ, γιατί δεν το κατέχω με την ορολογία...

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...