Προς το περιεχόμενο

Αγορά απο ebay με ψευδη στοιχεια


oraiustepe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα αγόρασα απο το ebay προσφατα εναν ανταπτορα περιπου 3 ευρω αλλα στο account στο ebay εχω δωσει ψευτικο όνομα και επιθετο. Ωστόσο το έχω αγοράσει με Paypal όπου έχω τα αληθινα μου στοιχεία. Λετε να υπάρξει πρόβλημα με τα ελτά και να μην μοιυ το δώσουν. Επίσης πως μπορώ να καταλάβω ότι εχει φτάσει στο ταχυδρομείο αφου δεν έχω καποιον αριθμό που να μπορω να παρακολουθω την παραγγελία μου. Είμαι Κέρκυρα. Ευχαριστω. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως τα στοιχεία που θα δείς και θα στα στήλει ο αποστολέας ειναι τι έχεις στο ebay και οχι στο paypal οποτε αν έχει τα ψεύτικα στοιχεία απλα δεν θα το πάρεις ποτε και προφανώς δεν θα στο δώσουν στα ελτά αφου θέλει ταυτότητα , αφου το ήξερες έπρεπε να ειδοποιήσεις τον αποστολές να ξέρει σε τι όνομα θα το στείλει και για να λές πρόσφατα λογικά έχει περάσει καιρός και εχει σταλεί το πακέτο.

 

Γιατί έδωσες ψεύτικα στοιχεία ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί πωληταί στέλνουν τα αντικείμενα στη διεύθυνση του Paypal και όχι στη διεύθυνση του Ebay. Αυτό που έκανες δεν έχει νόημα γιατί ebay και paypal είναι η ίδια εταιρία οπότε τα στοιχεία σου τα έχουν ούτως ή αλλώς. Επίσης τα στοιχεία σου τα βλέπουν απο την κάρτα που έχεις συνδέσει στο paypal. Στείλτου ένα μήνυμα να σου πει σε πια διευθυνση το έστειλε. Συνήθως απο Κίνα αργουν πολύ οπότε υπάρχει και η πιθανότητα να πάρεις τα λευτά σου πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις για την ώρα διόρθωσα τα στοιχεια μου στο ebay. Θα δω τι θα κανω.


Μια ακομη ερώτηση πως θα καταλάβω αν εφτασε το προιον; θα με ενημερωσουν απο τα ελτα; εννοω σε περιπτωση που φτασει το προιον γιατι ουσιαστικα μονο ονομα και επιθετο εδωσα ψευτικα διευθυνση και ταχυδρομικο κωδικα τα εδωσα σωστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά σου έρχεται χαρτάκι σπίτι ή στο δίνει το ταχυδρόμος αλλα με ψεύτικα στοιχεία δεν ξέρω με ποιον τρόπο θα μπορέσεις να το ξέρεις και επαναλαμβάνω οτι δεν υπάρχει περίπτωση να στο δώσουν χωρίς ταυτότητα με τα στοιχεία που έδωσες οτι και να τους δείξεις και να τους πείς.

 

Με ψέυτικα στοιχεία δεν θα ξέρει καν ο ταχυδρόμος που να πάει το δέμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έγινε ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις για την ώρα διόρθωσα τα στοιχεια μου στο ebay. Θα δω τι θα κανω.

Μια ακομη ερώτηση πως θα καταλάβω αν εφτασε το προιον; θα με ενημερωσουν απο τα ελτα; εννοω σε περιπτωση που φτασει το προιον γιατι ουσιαστικα μονο ονομα και επιθετο εδωσα ψευτικα διευθυνση και ταχυδρομικο κωδικα τα εδωσα σωστα

Θα έχεις πρόβλημα. Συνεννοήσου με τον πωλητή ή τα ελτα πως μπορεί να παραλάβει άλλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...