Προς το περιεχόμενο

Βιονικοί φακοί επαφής υπόσχονται αψεγάδιαστη και βελτιωμένη όραση


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Άλλη μια πολύ χρήσιμη τεχνολογική εφαρμογή στην υπηρεσία της ιατρικής!!

  Πολλοί άνθρωποι με προβλήματα όρασης, θα μπορούν να βλέπουν τέλεια χάρη σε αυτούς του φακούς!! Πιστεύω ότι οι εφαρμογές της τεχνολογίας στον χώρο των ιατρικών ειδών για την ίαση ασθενειών ή την βελτίωση της ποιότητας ζωής, είναι ό,τι καλύτερο μπορεί να προσφέρει η τεχνολογία και η επιστήμη στον άνθρωπο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θεμα ειναι να εχουν λογικη τιμη, πχ εγω ρωτησα για απλους φακους λογω μεγαλης μυωπιας που μπαινουν μεσα στο ματι μου ειπαν 2 με 3 χιλιαρικα μονο οι φακοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας την τωρινή πρόοδο με κάνει να θέλω να είχα γεννηθεί 1000 χρόνια μετά.Είμαι πολύ περίεργος για το πως θα είναι ο πολιτισμός τότε.

Φίλε, απόλαυσε την εποχή που ζούμε, Σε 1000 χρόνια παίζει και να μην υπάρχει πολιτισμός!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτική εφεύρεση! Αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα από την εκτεταμένη χρήση τους, τότε θα σώσει πολύ κόσμο. Το άρθρο δε λέει κάτι για την αντοχή τους στο χρόνο βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, απόλαυσε την εποχή που ζούμε, Σε 1000 χρόνια παίζει και να μην υπάρχει πολιτισμός!

 

Μπα,αντιθέτως νομίζω τότε ο πολιτισμός θα είναι πολύ πιο μπροστά.Χιλιάδες φορές καλύτερα από σήμερα.Λίγο η επιστήμη θα έχει πάει σε τρελά επίπεδα,λίγο θα έχουν πεθάνει οι θρησκείες δεν θέλει κ πολύ για να φτάσει στο ζενίθ του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βιονικά γυαλιά για εμάς που δεν αντέχουν την ιδέα να βάζουμε δάχτυλο στο μάτι κάθε μέρα τι γίνεται?

Συνήθεια είναι. Μετά από λίγο καιρό δε σου κάνει αίσθηση, αρκεί να έχεις τη διάθεση να προσαρμοστείς στη διαδικασία. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βιονικά γυαλιά για εμάς που δεν αντέχουν την ιδέα να βάζουμε δάχτυλο στο μάτι κάθε μέρα τι γίνεται?

 

δεν είσαι τρέντις φίλε.Μάλλον για βιονικό μετατροπέα συνηθειών σε περιπτώσεις ανάλογες το κόβω χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθεια είναι. Μετά από λίγο καιρό δε σου κάνει αίσθηση, αρκεί να έχεις τη διάθεση να προσαρμοστείς στη διαδικασία. ;)

 

μα δεν θέλω να κουβαλάω κασετίνα και χαζομαρίτσες για τους φακούς επαφής, ούτε θέλω να ανησυχώ μην τους χάσω αν μου πέσουν :P

 

τα γυαλάκια μου τα βάζω και τα βγάζω, τα καθαρίζω που και που και ούτε γάτα ούτε ζημιά, δεν έχω πολλά πολλά. Άσε που μου πάνε και καλύτερα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν θέλω να κουβαλάω κασετίνα και χαζομαρίτσες για τους φακούς επαφής, ούτε θέλω να ανησυχώ μην τους χάσω αν μου πέσουν :P

 

τα γυαλάκια μου τα βάζω και τα βγάζω, τα καθαρίζω που και που και ούτε γάτα ούτε ζημιά, δεν έχω πολλά πολλά. Άσε που μου πάνε και καλύτερα :D

Προωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα όρασης, αλλά μου θυμίζεις τη σύζυγο που έλεγε ακριβώς τα ίδια πριν από κάποια χρόνια και τώρα φοραέι τα γυαλιά με δυσαρέσκεια και μόνο το βράδυ. Τα βρίσκει πολύ κουραστικά...

Η τελευταία φράση είναι κάτι στο οποίο δε μπορώ να έχω γνώμη... Εσύ ξέρεις καλύτερα... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν θέλω να κουβαλάω κασετίνα και χαζομαρίτσες για τους φακούς επαφής, ούτε θέλω να ανησυχώ μην τους χάσω αν μου πέσουν :P

 

 

έ,όλο κ κάτι θα σκαρφιστούν για να τις καταστήσουν obsolete 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...