Προς το περιεχόμενο

Kingston HyperX Savage 240 GB Review


crmaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Παρόλο που η Kingston έχει τη δυνατότητα κατασκευής RAM chips, αποφάσισε να χρησιμοποιήσει προϊόντα της Toshiba για να επιτύχει μικρότερο κόστος παραγωγής"

 

lol?

 

¨Εχω ένα μηχάνημα που τυπώνει κυκλώματα.Αγοράζω την σιλικόνη και την πληρώνω αφού πουλήσω,και μαζί με ρεύμα κτλ μου βγαίνει ένα ευρώ το ένα με το κέρδος μου,γιατί παράγω λίγα ,αλλά χρειάζομαι τα ίδια με εσένα για να ζήσω.

Έχεις εσύ ένα ίδιο μηχάνημα,και τυπώνεις 5000 το μήνα.Αγοράζεις την σιλικόνη πιο φθηνά,γιατί πέρνεις ποσότητα και πληρώνεις αμέσως,και ο μανάβης :-D  που στην πουλάει την ίδια βενζίνη καίει για να σου φέρει είτε ένα κιλό,είτε 100.Οπότε του βγαίνει και αυτού πιο φθηνά ανά κιλό,και κάνει σκόντο για τον μεγάλο πελάτη..Σου κοστίζει το κάθε ένα λοιπόν, 0,90.

Έχει η Toshiba ολόκληρη γραμμή παραγωγής,με αποθήκες,με μηχανήματα αυτοματοποιημένα,και τεχνολογία του αύριο,και αγοράζει τη μισή σιλικόνη του πλανήτη στο χρηματιστήριο προΐόντων,ένα χρόνο πριν την εξάγει καν ο βεδουίνος.Με αυτή τυπώνει 500,000,000 τσιπ το μήνα,και της κοστίζει το ένα 0,10.Τα πουλάει 0,40.

Για περισσότερες πληροφορίες πάνω στην οικονομία κλίμακας,google.

 

και επαναλαμβάνω, βάση των συνολικών επιδόσεων παίρνει 8.

 

Ευχαριστούμε για τον κόπο σου,ο κάθε ένας κρίνει το αποτέλεσμα ανάλογα με τις γνώσεις του,τα πιστεύω του,και την κοσμοθεωρία του εν γένει.Μην απολογείσαι για τη δουλειά σου.Είναι ένα από τα δέκα άρθρα που θα διαβάσω ,για να αποφασίσω αν θα αγοράσω.

 

 

Από αυτά που γράφεις φαίνεται ότι μάλλον δεν ξέρεις σχεδόν τίποτα από θερμογραφία αγαπητέ συμφορουμίτη, αλλά εγώ θα συνεχίσω να σε διαβάζω γιατί ξέρεις από σκληρούς δίσκους…

 

Δεν τα βρίσκετε τότε,να μας παρέχετε καλύτερες μετρήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα επειδη θέλω να αγοράσω το μοντέλο 120 gb  όταν λες 

σε αυτή την τιμή, αλλά και σε χαμηλότερες, υπάρχουν πιο γρήγοροι SSD δίσκοι ποιον εννοείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...