Προς το περιεχόμενο

Η νέα κονσόλα της Nintendo, NX, θα βασίζεται στο Android; (Updated)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα πώ για ακόμα μια φορά οτι η nintendo πρέπει να βγάλει μια κλασσική παιχνιδομηχανή οπως η sony και η microsoft , οσο προωτοτύπησε οκ αλλα ήρθε η ώρα να επιστρέψει στην πραγματικότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι τοσο μπροστα που δεν προλαβαν ουτε witcher 3, ουτε bloodborn, ουτε dragon age inquisition και ουτε καλα καλα project cars!!!

Εχετε χασει το νοημα μερικοι, το θεμα ειναι οτι τα παραπανω βγαινουν σε PC,PS4,XBOX1 (εκτος το bllodborn) και στο κατω κατω πιστευω πως σχεδον ολοι εχουν τουλαχιστον και PC εκτος απο κονσολα.

Εχω και το PS4 και δυνατο PC ,το θεμα ειναι οτι τις πιο διασκεδαστικες ωρες videogaming το τελευταιο 1,5 χρονο τις εχω περασει στο WiiU.

Κακα τα ψεμματα οσοι κρινετε μοναχα απο τα video και τα τεχνικα χαρακτηριστικα αφηστε τα hating και πιαστε και παιξτε λιγο ετσι για αλλαγη.

NO offense

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι απάντηση... Tip: Τι είναι αυτό που κάνει το Playstation και το Xbox να θεωρούνται "κλασικές κονσόλες" εν αντιθέσει με τα Wii/Wii U;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα ποτε κονσολα της Ninty και ουτε προκειτε να αποκτησω. Αλλα, βρισκω σωστη την κινηση της να παει στο Android, μιας και τα τελευταια 2 χρονια εχει ανεβει πολυ το Mobile-Tablet Gaming και βγαινουν καλα παιχνιδια. Ισως γι αυτο να προετοιμαζε το εδαφος, οταν πριν καποιους μηνες ειχε βγει και ειχε ανακοινωσει 5 νεους τιτλους για Android και ios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εχεις και την ΕΑ να λεει οτι δεν προκειτε να βγαλει τα Sports Games της σε καμια κονσολα της Ninty, ουτε στο 3Ds ουτε στο PS Vita. Οποτε λογικη η στροφη της Ninty στο Android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που συγκρίνετε Wii U με PS4/One σε θέματα επιδόσεων, έχετε καμιά επαφή με την πραγματικότητα?

 

To Wii U ήδη έπαιρνε κουτσουρεμένες εκδόσεις παιχνιδιών PS3/360 με τις νέες κονσόλες θα συγκρίνουμε τώρα?

 

 

 

Είπαμε η Nintendo βγάζει παιχνιδάρες αλλά δεν χρειάζεται να λέμε και μ...κίες για να δώσουμε έμφαση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την λίστα με τα παιχνίδια σε 1080p 60fps μπορείς να την δεις εδώ http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/15295-%CE%9B%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CE%BD-%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%BB%CF%85%CF%83%CE%B7-fps-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-PS4-XBOX-ONE Προσγειώσου λίγο σε ότι αφορα τα υπόλοιπα που λες....

 

Και από αυτή τη λίστα λείπει και το Metro Redux που επίσης είναι 1080p60 στο PS4. Και γ...μάτο παιχνίδι και βοβερός τεχνικός τομέας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου μυρίζει super ταμπλέτα με docking station. Παίζεις παντού και με το docking station κάθεσαι στον καναπέ σου και βάζεις controllers κλπ. Ήδη πήραμε μια γεύση από τον controller του Wii U προς αυτή την κατεύθυνση.

Δεν με ενθουσιάζει η προοπτική καθώς το Ouya δεν πήγε καλά και ο λόγος είναι ότι στο Android υπάρχει υπερπαραγωγή σκουπιδιών, ενώ οι developers βγάζουν εκδόσεις "αρπαχτής" για τους ΑΑΑ τίτλους. 

Μπορεί μετά το Ν64 να έμεινε πίσω η Nintendo απο την άποψη της ισχύος αλλά πάντα οι τίτλοι της ήταν άψογοι. Αν συνεχίσει έτσι και στο Android έχει καλώς.

Τους εμπιστεύομαι πάντως γιατί πάντα ήταν μια εταιρεία που όλα ξεκινούσαν και τελείωναν με αποκλειστικό γνώμονα το gaming.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...