Προς το περιεχόμενο

Κάντε πιο εύκολη τη μεταφορά σας από το Android στο iOS, με την εφαρμογή Move


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλιστα. Περάσαμε λοιπόν από το "δείξε μου τους φίλους σου να σου πω ποιος είσαι" στο "δείξε μου το κινητό σου να σου πω τι σχέση έχεις με την τεχνολογία".

Το πρόβλημα φίλε μου με αυτή τη σάπια εταιρία είναι οτι βασίζεται στο marketing και στα trends και αυτό που πουλάει είναι design και φύκια και μάλιστα για ένα σωρό λεφτά. και αυτό δεν θα ήταν πρόβλημα μόνο που τα τελευταία χρόνια με το μόνο που ασχολείται είναι να πατεντάρει ότι αντιγράφει και να κάνει μηνύσεις σε όλες τις αναπτυσόμενες εταιρίες με ένα σωρό δικηγόρους που εσείς στην ουσία πληρώνετε μπας και κλέψει κανένα φράγκο. Μας αηδιάζει γιατί απλά καθηστερεί την πρόοδο της τεχνολογίας. Ψόφο επιτέλους.... και φταίτε εσείς που πληρώνετε 600άρια για κινητά με μάπα hardware για το design λες κ είστε η Paris Hilton

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι να παω στο ios? Ειμαι ελευθερος με το android κανω οτι θελω βαζω οτι θελω βγαζω οτι θελω οποτε η μεταβαση μου σε ios μονο προβληματα μπορει να δημιουργησει + με τα χρηματα που ζηταει αγοραζω αμαξι-μηχανακι.

Ναι βγάζεις όποτε θέλεις το Google Drive, το Google περίπτερο, τo Google+ και όλες τις υπόλοιπες (30-40) εφαρμογές που έχει προεγκατεστημένο το κινητό σου! ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα φίλε μου με αυτή τη σάπια εταιρία είναι οτι βασίζεται στο marketing και στα trends και αυτό που πουλάει [...]  Μας αηδιάζει γιατί απλά καθηστερεί την πρόοδο της τεχνολογίας. Ψόφο επιτέλους.... και φταίτε εσείς που πληρώνετε 600άρια για κινητά με μάπα hardware για το design λες κ είστε η Paris Hilton

 

Ξέφυγε η συζήτηση. Μας έχετε κουράσει ρε ανδροϊδάκηδες, σε κάθε θέμα για την apple μπαίνουν αγανακτισμένοι "πολίτες" να μας τα χώσουν που μας αρέσει το iOS και όχι το android. ΕΛΕΟΣ, πηγαίνετε στα δικά σας νήματα να γράψετε τα γνωστά: "ά-π-α-τ-ο" ή "αν έρθει αυτό το τουμπανάκι σε τιμή 100 ή 60Ε θα πουλήσει σαν ζεστό ψωμάκι" κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει, αλλα δεν μιλησα για roms και customization.. εννοουσα να buildαρεις δικο σου rom και να ασχοληθεις με μια γλωσσα προγραμματισμου..

Πςςςς καλα περνετε smartphone για να ασχοληθειτε με την γλωσσα προγραμματισμου? Ο καθε ενας μου φαινεται παιρνει smartphone χωρις να εχει ιδεα της συσκευης του!!

Εγω με το που θα ξυπνησω το πρωι παιρνω στο ενα χερι  τον φραπε στο αλλο το smartphone και αν δεν μπω στην nsa να την χακαρω δεν μπορω να ξυπνησω. Ολοι οι αχετοι μου φαινεται αγοραζουν smartphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι αντιστοιχο για μεταφορα απο iOS σε Android

θα ηταν πιο ενδιαφερον και χρησιμο,με τα τοσα κλεδωματα και περιορισμους που εχει το

iOS

 

Λογω αυτων των περιορισμων δεν θα υπαρξει ποτε αυτο, και αυτο δειχνει ποσο κλειστομυαλα ειναι τα ατομα που χρησιμοποιουν iOS ...

 

Κάτι σαν το smart switch της samsung δεν σου κάνει. Έτσι;

 

Κλειδώματα μπορεί να έχει το IOS αλλά όταν στο iphone έκανα factory reset δεν έχανα τίποτα. Στο Note όταν πήγα σε lopipop έκανα αναγκαστικά reset και το μόνο που κράτησε ήταν οι επαφές και τα mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μήνυμα της Apple είναι σαφές ! Ακόμα και η συμπεριφορά των φανατικών είναι τόσο προβλέψιμη και αναμενόμενη από την apple,γεγονός που επιβεβαιώνει το φόβο του android για την εισχώρηση άλλων λειτουργικών στο εξαπατημένο αγοραστικό κοινό του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχει καταντησει κουραστικο αυτο με τους haters θα παρακαλουσα οσοι δεν εχετε εμπειρια χρησης και στα δυο λειτουργικα να μην εχετε αποψη.στο κατω κατω ο καθενας επιλεγει και αγοραζει αυτο που γουσταρει ποιοι ειστε εσεις που θα το κρινετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σκέτη κούραση οι droid-fans (και οι apple fanatics παρόμοιοι είναι, αλλά δεν βλέπω τέτοιους στη σημερινή συζήτηση, απλώς ανθρώπους που υπερασπίζονται το λειτουργικό της προτιμήσής τους και απορρίπτουν τα... βαρύγδουπα πορίσματα των fanboys).
 

Ρε παιδιά λύστε μου μια απορία μιας και αναφέρεστε στην τιμή. Την ίδια χολή βγάζετε και για τους android users που παίρνουν flagship συσκευές; 

Και συγχωρέστε με αλλά είμαι κι εγώ από τους παλαβούς που μετά από 2 χρόνια σε iphone 3G και 4 χρόνια σε διάφορα android επέστρεψα σε apple.

 

Να σημειώσω ότι 4 χρόνια με αντροιντ δε συνάντησα κανένα fanboy που να μου ζητήσει το λόγο γιατί δεν παίρνω iphone, ενώ όποτε έχω iphone μαζεύονται σαν τις μύγες να- μην-πω-σε-τί οι διάφοροι κήνσορες και ποδοσφαιρικοί οπαδοί.

 

Κι αυτό που ξέρω είναι ότι το κινητό μου πλέον δεν ψοφάει επειδή τα Google Services αποφάσισαν να φάνε τη μισή μπαταρία το βράδυ - ο βασικός λόγος που παράτησα τα αντροιντ. "Όπου να'ναι το φτιάχνουν" (κάθε χρόνο). Και φυσικά Ίσως δεν είχα δοκιμάσει "τις κατάλληλες ρομς". 

 

Το Android έχει μεγάλο πλεονέκτημα στην παραμετροποίηση και στην ανοιχτή φύση του λειτουργικού του, αλλά το battery drain (και άλλα επιμέρους μειονεκτήματα όπως το lag, το οποίο όμως μειώνεται σιγά-σιγά) το ακυρώνει για μένα. Άλλοι μπορεί να το ιεραρχείτε διαφορετικά. Άλλοι μπορεί να αμφισβητείτε ακόμα και την ύπαρξη τέτοιων μειονεκτημάτων - τα φανταστήκαμε όλα ένα πρωί και μας τη βάρεσε να δώσουμε για μεταχειρισμένο iphone όσο έκανε ένα καινούριο android. Θεμιτό. Ο βλαμμένος οπαδισμός των προσβολών -και μάλιστα από ανθρώπους που δεν έχουν χρησιμοποιήσει και τα δύο λειτουργικά πέρα από ένα χαζομάρισμα στις προθήκες- δεν είναι θεμιτός. Κρατήστε τα οικονομικά σας android που αλλάζετε κάθε 2 χρόνια κι εγώ θα κρατήσω το "ακριβό" iphone για 5 χρόνια. Καθένας με τις προτιμήσεις και τα γούστα του.

 

Προσωπικά ελπίζω ότι σε 5 χρόνια που θα έρθει η ώρα να αλλάξω κινητό τα android θα έχουν φτάσει στο επίπεδο που να μπορώ να τα προτιμήσω από iphone, μιας και δεν συμπαθώ την Apple. Αλλά για τα δικά μου κριτήρια αυτό δεν συμβαίνει ακόμα. Θέλω ένα κινητό που να μην ψοφάει με δική του πρωτοβουλία ενώ είναι σε stand by, να μην λαγκάρει μετά από 2 χρόνια λειτουργίας, και να μην εξαρτάται η αναβάθμισή του από τα γούστα της κάθε τοπικής αντιπροσωπείας. Και γι'αυτά είμαι διατεθειμένος να ανεχτώ τις -υπαρκτές αδιαμφισβήτητα- ιδιοτροπίες του λειτουργικού της Apple. Καθένας με τις προτεραιότητές του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα φίλε μου με αυτή τη σάπια εταιρία είναι οτι βασίζεται στο marketing και στα trends και αυτό που πουλάει είναι design και φύκια και μάλιστα για ένα σωρό λεφτά. και αυτό δεν θα ήταν πρόβλημα μόνο που τα τελευταία χρόνια με το μόνο που ασχολείται είναι να πατεντάρει ότι αντιγράφει και να κάνει μηνύσεις σε όλες τις αναπτυσόμενες εταιρίες με ένα σωρό δικηγόρους που εσείς στην ουσία πληρώνετε μπας και κλέψει κανένα φράγκο. Μας αηδιάζει γιατί απλά καθηστερεί την πρόοδο της τεχνολογίας. Ψόφο επιτέλους.... και φταίτε εσείς που πληρώνετε 600άρια για κινητά με μάπα hardware για το design λες κ είστε η Paris Hilton

 

Δεν με ενδιαφέρει φίλε μου εαν πουλάει φύκια, εαν αντιγράφει, εαν καθυστερεί την πρόοδο της τεχνολογίας κτλ. Ειλικρινά καρφί δεν μου καίγεται. Υπάρχουν πιο σοβαρά πράγματα στη ζωή από την εξέλιξη της τεχνολογίας σε ένα ρημαδοκινητό.

 

Εγώ αγοράζω αυτό που μου αρέσει κάθε φορά έτσι για να γουστάρω. Εσύ που έχεις άγχος και κάψες για την πρόοδο της τεχνολογίας τράβα κάνε καμία campaign κατά της Apple και σφύρα μας κλέφτικα μόλις την ψοφήσεις. Εγώ θα αγοράσω το αμέσως επόμενο πράγμα που μου αρέσει και ας μην είμαι η Paris Hilton. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν συσκευες και λειτουργικα για ολα τα γουστα σε οτι τιμες θες.ο καθενας διαλεγει συμφωνα με τις αναγκες του.

 

 

αυτο που δεν μπορω να χωνεψω με τιποτα ειναι το κοινωνικο status που εχει περασει η aplle οτι μονο το iphone υπαρχει και ολα τα αλλα ειναι στραγαλια.

 

και μεσα απο ολη αυτη την καραμελα εχουν κανει τους fan 

να σε κοιτανε σαν παρακατιανο αν εχεις android ακομα και flagship.

 

πηγα ενα βραδυ στο rock στο κολωνακι και δεν εισα κανενα αλλο κινητο πανω στα τραπεζια εκτος απο μηλα.

 

ειδικα στις ψωναρες τις γκομενες δεν υπαρχει περιπτωση να μην εχουν μηλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν συσκευες και λειτουργικα για ολα τα γουστα σε οτι τιμες θες.ο καθενας διαλεγει συμφωνα με τις αναγκες του.

 

 

αυτο που δεν μπορω να χωνεψω με τιποτα ειναι το κοινωνικο status που εχει περασει η aplle οτι μονο το iphone υπαρχει και ολα τα αλλα ειναι στραγαλια.

 

και μεσα απο ολη αυτη την καραμελα εχουν κανει τους fan 

να σε κοιτανε σαν παρακατιανο αν εχεις android ακομα και flagship.

 

πηγα ενα βραδυ στο rock στο κολωνακι και δεν εισα κανενα αλλο κινητο πανω στα τραπεζια εκτος απο μηλα.

 

ειδικα στις ψωναρες τις γκομενες δεν υπαρχει περιπτωση να μην εχουν μηλο.

Συγγνώμη φίλε μου, αλλά αυτό είναι καθαρό, αγνό κόμπλεξ. Σε κοιτάνε σαν παρακατιανό λόγω... κινητού; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μεσα απο ολη αυτη την καραμελα εχουν κανει τους fan 

να σε κοιτανε σαν παρακατιανο αν εχεις android ακομα και flagship.

 

Εμ αυτός είναι και ο μοναδικός λόγος που υπάρχει το κλασικό shitstorm σε κάθε θέμα με την Apple. Ποια features, bluetooth, vfm και μ..κίες.

Απλά έχετε γίνει κομπλεξικοί πλέον με την τεχνολογία φίλοι μου. Δεν φταίει καμία εταιρία για αυτήν την τυροβλαχίαση που πιάνει τους μεν και τους δε. Η δική σας κούτρα φταίει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να ακούω συζήτηση linux vs windows.

-Τα lainux είναι καλύτερα.

-Ναι αλλά δεν έχει drivers.

-Να γράψεις δικούς σου ρε.

Επικ λολ.

 

Ούτως η άλλως όλοι ξέρουμε πόσο χάλι είναι το iOs σε features και πόσο καλό σε υλοποίηση.

Λολ grid εφαρμογών εν έτη 2015.

Ακόμα και τα Windows phone δεν έχουν τέτοιο πράμα.

 

Δεν είναι θέμα κομπλεξισμού.

Είναι θέμα μίσους.

Μόνο στην αππλ με αντιμετώπισαν ως σκουπίδι 2 φορές με τέτοιο τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...