Προς το περιεχόμενο

Horizon: Zero Dawn [PS4]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω κλείσει ένα κομμάτι από το ένα λόγω κατάστημα στα 129 για την collectors , αλλά διάβασα το ποστ σου και τώρα προβληματίστηκα. Πραγματικά δεν ξέρω αν πρέπει να προχωρήσω. Από την άλλη δεν υπάρχει πλέον πουθενά διαθέσιμο στα αλλά καταστήματα και από ότι μίλησα μου είπαν δεν υπάρχει δυνατότητα να ξανά φέρουν, όποτε αυτό εκμεταλλεύεται το συγκεκριμένο και χτυπάει την τιμή...

Μου εστειλαν κανονικα σημερα το απογευμα sms οπως ανεφερε ο συμφορουμιτης πιο πισω αρα βλεποντας και κανοντας.

εγω εχω oled 4k δεν τρελαθηκα να πω την αληθεια πιο πολυ μου αρεσε το uncharted 4 λογικο γιατι δεν ειναι   open world 

το στορι φαινετια καλο τα side quest λιγο βαρετα..εχα σκοπο να το αγορασω αλλα οταν πεσει η τιμη η το βρω used τωρα το νοικιασα 

απο αυτα που ειχα διαβασει και ακουσει περιμενα παραπανω..

σε ps 4 pro

Δεν ειναι οτι δεν σαρεσουν τα γραφικα του παιχνιδιου αλλα το ειδος του παιχνιδιου δεν σε τραβαει οπως αρκετοι βαρεθηκαν και το witcher 3 και το παρατησαν.

Γιαυτο και περιμενες περισσοτερα οπως λες και εσυ υπο την εννοια οτι εβλεπες παντου 9ρια και περιμενες οτι θα σαρεσει επειδη επαιρνε υψηλες βαθμολογιες.

Οσο για τα περι Uncharted μαλλον πρεπει να το γραψουμε 100φορες οτι το μεν U4 δεν ειναι open world παιχνιδι οπως το Horizon γιαυτο και ολοι ειναι εντυπωσιασμενοι απο το οπτικο αποτελεσμα(στο συνολο του)του Horizon.

 

Ναι τα facial animation(γενικα οι εκφρασεις προσωπου θελουν λιγη παραπανω δουλεια,οπως και το νερο για παραδειγμα) αλλα αν δεν εντυπωσιαζει καποιον ο οπτικος τομεας του horizon,τοτε καποιο προβλημα υπαρχει οπως αναφερθηκε πιο πισω :)

http://www.metacritic.com/game/playstation-4/horizon-zero-dawn

 

7.1 στο user score μεχρι στιγμης σε 672 ratings :P

Καλα και οι ''δικοι'' μας δεν πανε πισω. Εδω βαλαν στα θετικα το multiplayer του παιχνιδιου που δεν εχει :P

https://www.skroutz.gr/s/9194946/Horizon-Zero-Dawn-PS4.html#reviews

 

Δεν μπορω να καταλαβω ποιανου ιδεα ηταν να βαλει σαν επιλογη σε προσωπικο review(υποτιθεται)ο αλλος να μην γραφει τιποτα και απλα να κλικαρει ετοιμες απαντησεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εστειλαν κανονικα σημερα το απογευμα sms οπως ανεφερε ο συμφορουμιτης πιο πισω αρα βλεποντας και κανοντας.

Δεν ειναι οτι δεν σαρεσουν τα γραφικα του παιχνιδιου αλλα το ειδος του παιχνιδιου δεν σε τραβαει οπως αρκετοι βαρεθηκαν και το witcher 3 και το παρατησαν.

Γιαυτο και περιμενες περισσοτερα οπως λες και εσυ υπο την εννοια οτι εβλεπες παντου 9ρια και περιμενες οτι θα σαρεσει επειδη επαιρνε υψηλες βαθμολογιες.

Οσο για τα περι Uncharted μαλλον πρεπει να το γραψουμε 100φορες οτι το μεν U4 δεν ειναι open world παιχνιδι οπως το Horizon γιαυτο και ολοι ειναι εντυπωσιασμενοι απο το οπτικο αποτελεσμα(στο συνολο του)του Horizon.

 

Ναι τα facial animation(γενικα οι εκφρασεις προσωπου θελουν λιγη παραπανω δουλεια,οπως και το νερο για παραδειγμα) αλλα αν δεν εντυπωσιαζει καποιον ο οπτικος τομεας του horizon,τοτε καποιο προβλημα υπαρχει οπως αναφερθηκε πιο πισω :)

 

 

εγραψα για το uncharted ότι δεν ειναι open worid επισης το ειπα γιατι καπου εδ μεσα ειδα καποιον να λεει ότι τα γραφικα ειναι καλυτερα από το uncharted το παιχνιδι για μενα δεν ειναι για 10 το εχ δει και σε πολλα site που του δινουν 10 μια χαρα ειναι αλλα περιμενα παραπαν

απλα δεν το αγοραζ day one και σημερα φαντασου θα το επιστρεψ στα 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγραψα για το uncharted ότι δεν ειναι open worid επισης το ειπα γιατι καπου εδ μεσα ειδα καποιον να λεει ότι τα γραφικα ειναι καλυτερα από το uncharted το παιχνιδι για μενα δεν ειναι για 10 το εχ δει και σε πολλα site που του δινουν 10 μια χαρα ειναι αλλα περιμενα παραπαν

απλα δεν το αγοραζ day one και σημερα φαντασου θα το επιστρεψ στα 7

Καλα τα 10ρια ειναι για γελια ουτως ή αλλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησε κανείς προβλήματα με τον ήχο; Τίποτα κοψίματα κτλ; Μου έκανε πολύ εντύπωση ότι σε σκηνές με αρκετά εφέ ο ήχος κάνει κάτι σπασίματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To combat αρχικά φαίνεται απλό,μέχρι που καταλαβαίνεις ότι δεν αρκεί να βαράς συνέχεια

με τα απλά βέλη..πρέπει π.χ να ρίχνεις fire arrows ή άλλο είδος,να εμφανιστούν τα weak points και

να ρίξεις έτσι τα ρομπότ.Έτσι την πάτησα στην αρχή και γκρίνιαζα ότι οι εχθροί είναι

bullet sponges..Θέλει τρόπο.Επίσης αγοράστε τα διαφορετικά είδη τόξων και βελών

γιατί δεν μπορείτε να τα βρείτε αλλού(κάθε τόξο έχει διαφορετικα είδη βελών με armor piercing,fire κλπ),μόνο απο merchants(δηλαδή εγώ drops απο weapons

και armors δεν έχω βρει ακόμα π.χ).Επίσης ένας merchant πιο μετά στο παιχνίδι πουλάει

ένα αντικείμενο που σου δίνει άπειρο fast travel.

Χωρίς ίχνος spoiler το πως ανακαλύπτεις σιγά σιγά τι έχει συμβεί είναι αρκετά προσεγμένο.
Ψάξτε και για τα μυστικά dungeons που έχει είναι κάτι το διαφορετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικες.

 

Τα παντα δουλευουν σωστα. Χειρισμος, γραφικα, ηχος, interface. Ειναι πολυ σημαντικο για εμενα οταν βυθιζεσαι σε ενα παιχνιδι χωρις να υπαρχει κατι να σε ξενερωνει.

 

Εξαιρετικα γραφικα, αν και να πω την αληθεια δεν ειναι ο τυπος των γραφικων που θα με κανει να πω wow σιγουρα τεχνικα ειναι αρτια.

 

Σαν ιστορια δεν με εχει κερδισει ακομα αλλα ειναι νωρις. Σε αυτο ισως να φταινε τα zombie faces. Γενικα βρισκω τον σχεδιασμο των χαρακτηρων λιγο αδιαφορο αλλα 2 ωρες εχω παιξει μονο. Παρακατω λογικα βελτιωνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω γιατι συνεχιζεις να το συγκρινεις με το witcher Fulgore, δε συγκρινεται πουθενα, εγω συνεχισα να βλεπω streams μπας και αλλαξω αποψη, ο κοσμος μου φαινεται ιδιος με final fantasy  παντου "loot" να σηκωσεις, το crafting ειναι τερμα generic, τα προσωπα δεν ειναι απλα μετρια ειναι κακα, 

 

το παιχνιδι εχει δανειστει απο παντου και κανει μπαμ

 

Οταν καποιος πει 2 αρνητικα μην πεσετε να τον φατε, το ξαναειπαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά πιστεύω οτι πολυς κόσμος απλα δεν μπρεί πια να ευχαριστηθεί ένα παιχνίδι! το συγκεκριμένο παιχνίδι τις πρώτες 5 ώρες τουλάχιστον που το έχω παίξει είναι εξαιρετικό! gameplay, εξερεύνηση, αποστολές, τα παντα!

 το να ψάχνει κάποιος να βρεί ελατώματα στο lip-sync και στις εκφράσεις απλα με ξεπερνάει. δηλαδή ρε παιδια αυτο είναι το νόημα αυτου του παιχνιδιου??? να βρουμε ελλάτωμα στα cutscenes??

 

και αν αυτά τα γραφικα σε κάποιους δεν κανουν τι να πω... δλδ τι περιμένετε να δείτε?

 

Και το λέω εγώ που έχω σκάσει ένα σκασμό λεφτα για κάρτες γραφικών (οντας pc gamer κυρίως).


 τα προσωπα δεν ειναι απλα μετρια ειναι κακα, 

 

 

στο zero dawn αναφέρεσαι?

 

αυτο τώρα το είδα.. τα πρόσωπα δεν είναι ΚΑΝ μέτρια, ειναι κακα...

τι να πώ ισως τα δικά μου στάνταρ είναι πολυ χαμηλά..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωριζετε πως η μηχανη γραφικων  ειναι της Guerilla ετσι?Της ανηκει δλδ .

Και πως την ιδια θα χρησιμοποιησει  και ο Kojima στο Death stranding .

 

 

Εχει κανει τεραστιο αλμα η εταιρεια  σε σχεση με το παρελθον της ,εντυπωσιακη βελτιωση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά πιστεύω οτι πολυς κόσμος απλα δεν μπρεί πια να ευχαριστηθεί ένα παιχνίδι! το συγκεκριμένο παιχνίδι τις πρώτες 5 ώρες τουλάχιστον που το έχω παίξει είναι εξαιρετικό! gameplay, εξερεύνηση, αποστολές, τα παντα!

 το να ψάχνει κάποιος να βρεί ελατώματα στο lip-sync και στις εκφράσεις απλα με ξεπερνάει. δηλαδή ρε παιδια αυτο είναι το νόημα αυτου του παιχνιδιου??? να βρουμε ελλάτωμα στα cutscenes??

 

και αν αυτά τα γραφικα σε κάποιους δεν κανουν τι να πω... δλδ τι περιμένετε να δείτε?

 

Και το λέω εγώ που έχω σκάσει ένα σκασμό λεφτα για κάρτες γραφικών (οντας pc gamer κυρίως).

 

 

αυτο τώρα το είδα.. τα πρόσωπα δεν είναι ΚΑΝ μέτρια, ειναι κακα...

τι να πώ ισως τα δικά μου στάνταρ είναι πολυ χαμηλά..

Γιατι αρκετοι οταν καποιος δεν λεει διθυραμβους για το αγαπημενο σας παιχνιδι λετε οτι δεν απολαμβανει ολα τα παιχνιδια;

Εσενα σου αρεσουν ολες οι ταινιες; Ολα τα συγκροτηματα; Υποκειμενικο ειναι αυτο.

 

Επισης το να σχολιαζονται τεχνικα θεματα σε ενα παιχνιδι δεν σημαινει οτι αυτοματως ειναι χαλια αυτο.

 

Σταματηστε να βγαζετε γενικα συμπερασματα επειδη καποιος δεν εχει την ιδια αποψη με εσας.

Μπορει να μην απολαμβανεις το Horizon αλλα να εχεις φαει 300 ωρες στο WItcher η στο Bloodborne. 

 

Για τα γραφικα τωρα. Δεν ειναι μονο το τεχνικο κομματι φιλτατε. Υπαρχει και το Art DIrection. Πχ σε εμενα δεν αρεσουν γραφικα τυπου Crysis οσο τεχνικα αρτια και να ειναι.

 

Δεν τα γραφω για εμενα, εξαλλου εγραψα οτι μου αρεσει το παιχνιδι και οτι απο τεχνικης αποψης δουλευει αψογα, πραγμα σπανιο στην εποχη των day one patches. Αλλα δεχομαι οτι ο καθενας μπορει να εχει την γνωμη του σε αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχας ξεκαθαρισα 100 φορες οτι ειναι απο τα καλυτερα looking games στο ps4, αλλα δεν μπορω να ακουω συνεχεια συγκρισεις με witcher 3 κατανταει κουραστικο, για τα προσωπα αναφερομαι στο animation το οποιο ειναι πολυ κακο για τετοιο παιχνιδι που το πλασαρανε σαν το καλυτερο σε οπτικο τομεα

 

Δε μιλησα ποτε για γραφικα, δεν με απασχολησαν ποτε τα γραφικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εσενα σου αρεσουν ολες οι ταινιες; Ολα τα συγκροτηματα; Υποκειμενικο ειναι αυτο.

 

Επισης το να σχολιαζονται τεχνικα θεματα σε ενα παιχνιδι δεν σημαινει οτι αυτοματως ειναι χαλια αυτο.

 

Σταματηστε να βγαζετε γενικα συμπερασματα επειδη καποιος δεν εχει την ιδια αποψη με εσας.

 

 

 

απλά υπάρχει διαφορά στο "προσωπικα δε μου αρέσει κάτι" και στο "κοιτάω το δέντρο και χάνω το δάσος"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...