Προς το περιεχόμενο

Horizon: Zero Dawn [PS4]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως και την collectors ο Κωτσος την κατεβαζε στα 98 με το παζαρεμα εναντι 129.. not bad για collectors day 1.

Πωω τωρα με ξενερωσες,αν την ειχα δει την τιμη θα την ειχα τσιμπησει χτες.Τελος παντων :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το εχω 3 μερες και καθετε στο κουτι του..επειδη παιζω ζελντα δεν θελω να τα εχω και τα 2 μαζι..αλλα με τρωγε ο λοκος μου απο χθες να το βαλω να δω πως ειναι..εβαλα λιγο το γιο μου να το ξεκινησει και εγω κοιτουσα. δεν με νιαζε οτι και να κανε γιατι ετσι κιαλιος οταν το πιασω θα το ξεκινησω απο την αρχη.. το παιχνιδακι δεν παιζεται πραγματικα..λιγο πηρα τον μοχλο στα χερια μου να ριξω 2 watchers.  και να κανω μια βολτα στο δασος..η μαχη πρεπει να ειναι τελεια και η κινηση της alloy  ακομα πιο τελεια. αν δεν ηξερα οτι το παιχνιδι τρεχει 30 frames  θα εβαζα στοιχημα  οτι τρεχει 60.  πραγματικα πολυ ωραιο..το εβαλα παλι στο κουτι του και ανυπομονω να το ξεκινησω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφικάρες το παιχνίδι overall, μόνο τα facial animations υστερούν και το draw distance όταν έχεις ανέβει κάπου ψηλά έχει ένα θεματάκι, κάνοντας τα πάντα σχεδόν από κάτω να δείχνουν σαν N64 :D Το παιχνίδι έχει στοιχεία από αρκετά παιχνίδια, μου θύμισε Zelda, Witcher, Tomb Raider και Uncharted so far. Με το aiming αν και το φοβόμουν, τελικά δεν έχω κανένα θέμα. Μια ερώτηση μόνο, τα tokens που έχω από την Limited έκδοση, πως τα κάνω trade με τον Merchant για να πάρω τα αντικείμενα ; Σε δύο που έτυχα ως τώρα δεν βλέπω κάποια επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση μόνο, τα tokens που έχω από την Limited έκδοση, πως τα κάνω trade με τον Merchant για να πάρω τα αντικείμενα ; Σε δύο που έτυχα ως τώρα δεν βλέπω κάποια επιλογή.

Με απογοητευεις επειδη ειναι απο τα πρωτα πραγματα στην αναζητηση :P

http://www.gamersheroes.com/game-guides/get-dlc-pre-order-items-horizon-zero-dawn/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι που παρατηρησα σημερα και σιγουρα δεν υπηρχε μεχρι χθες γιατι το κοιταζα..

http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/playstation-4/paixnidia-ps4/170287-sony-horizon-zero-dawn-collector%60s-edition

Στην Collectors εμφανισε την επιλογη "Σηκωνει παζαρι" και αν πατησετε ακομα και εξαντλημενο που ειναι κατεβαινει η τιμη μεχρι τα 98..

Περιεργο ομως γιατι η προωθητικη τελειωνει σημερα υποτιθεται και επισης ειναι εξαντλημενο ακομα..

 

Πωω τωρα με ξενερωσες,αν την ειχα δει την τιμη θα την ειχα τσιμπησει χτες.Τελος παντων :P

 

Μλκ δες εδω τι ειχα γραψει Δευτερα πρωι.. αν θυμαμαι καλα δεν υπηρχε το "παζαρεψε το" πριν την Δευτερα.. δεν ξερω τι παιζει.. οπως και να χει ειχε ηδη δρομολογηθει η δικια σου παραγγελια οποτε παλι δεν προλαβαινες  :wacko:

Το ψηνες για Collectors δηλαδη?

Παρέλαβα και εγώ πριν σχεδόν μισή ώρα.

 

Αντε επιτελους! Καλοταξιδο!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψηνες για Collectors δηλαδη?

Αν σκεφτεις οτι 80ευρω ζητανε οι αλλες αλυσιδες για την limited(Πλαισιο,mediamarkt,public ή σε οσους εχει μεινει τελος παντων),τοτε τα παραπανω 18ευρω δεν μοιαζουν τοσο πολλα σε σχεση με τα αρχικα 130ευρω. Καλα δεν θα σκασω κιολας που λεει ο λογος γιατι ερχονται και αλλα παιχνιδια αλλα ηταν καλη τιμη για day one collector.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτέλους άλλαξε σε "Έχει αποσταλλεί" και σε μένα... ελπίζω αύριο να το παραλάβω.
Όντως πολύ πράμα τώρα - θέλω να πάρω και Berserk / Nier , το Nioh το έχω σχετικά στη μέση...  :rolleyes:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασα να πω βεβαια οτι το βαλα μπρος χθες αργα το βραδι που ξεμπερδεψα και το απολαυσα για κανα 2ωρακι..

Ολο το intro-tutorial-εκπαιδευση του παιχνιδιου ηταν απο τις πιο cinematic που εχω δει.. Αυτο που πραγματικα ομως χαζευεις σε αυτο το παιχνιδι ρε παιδια ειναι το φως του ηλιου... πραγματικα εκατσα 2-3 φορες και εκανα περα δωθε την καμερα προς τον ηλιο να δω πως παιζει το φως.. απιστευτο πραγματικα.

Επισης η κινηση της Aloy μ'αρεσει παρα πολυ, εχουν κανει πολυ καλη δουλεια και σε αυτο το κομματι.

Δεν προλαβα να δω πολλα απο το παιχνιδι καθως δεν εφτασα ουτε στο πρωτο χωριο ακομα, οποτε δεν εχω να πω περισσοτερα..

Στα settings το εβαλα να κανει supersampling και ειναι εντυπωσιακοτατο το αποτελεσμα σε FHD 55αρα και ps4 pro..


Αν σκεφτεις οτι 80ευρω ζητανε οι αλλες αλυσιδες για την limited(Πλαισιο,mediamarkt,public ή σε οσους εχει μεινει τελος παντων),τοτε τα παραπανω 18ευρω δεν μοιαζουν τοσο πολλα σε σχεση με τα αρχικα 130ευρω. Καλα δεν θα σκασω κιολας που λεει ο λογος γιατι ερχονται και αλλα παιχνιδια αλλα ηταν καλη τιμη για day one collector.

 

'Νταξει αν γενικα εισαι collector ή πολυ πορωμενος με το εν λογω game ναι αξιζει.. αλλιως δεν τρεχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να πάρω και Berserk   :rolleyes:

 

Ενοικιαση απο τα seven και πολυ του ειναι,αν δεν κανεις πλακα.50ευρω για αυτη την πατατα ουτε για αστειο,οσο μεγαλος λατρης του manga και να εισαι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με απογοητευεις επειδη ειναι απο τα πρωτα πραγματα στην αναζητηση :P

http://www.gamersheroes.com/game-guides/get-dlc-pre-order-items-horizon-zero-dawn/

Πήγα στον karst αλλά δεν είχε επιλογή να τα κάνω trade, υπόψιν ότι έβαλα τον κωδικό αφού είχα παίξει λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ενοικιαση απο τα seven και πολυ του ειναι,αν δεν κανεις πλακα.50ευρω για αυτη την πατατα ουτε για αστειο,οσο μεγαλος λατρης του manga και να εισαι.

 

 

Πραγματικα ειδα οτι το ανεφεραν καμποσοι αυτο το game και το εψαξα λιγο στο youtube.. Σαφεστατα για να το παιξει καποιος πρεπει να ειναι τερμα πορωμενος με anime/manga και παλι δεν ειναι καθολου καλο ακομα και σε αυτον τον τομεα.. Συγκεκριμενα επειδη εχω δει καποια επεισοδια Berserk εξαιτιας ενος πολυ καμμενου φιλου που παρακολουθει πολλα anime, το παιχνιδι απο τα λιγα video που ειδα δεν μου θυμησε καθολου την σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...