Προς το περιεχόμενο

E3 2015: Χαζέψαμε με το Uncharted 4: A Thief’s End


Sir Pretender

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Fast food παιχνίδια για μια fast food γενιά. Γρήγορο, άγευστο και σάπιο μέχρι το κόκκαλο.

 

ποσο ξερεις απο gaming...

τραβα παιξε pacman καλυτερα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ως pc gamer και μόνο έχω να πω πως τα γραφικά είναι στο θεό.Για το hardware που έχει το PS4 πραγματικά είναι άξιοι συγχαρητηριων..!!! Μετά το Infamous Second Son που μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση στα γραφικά βλέπω αυτό και μένω με ανοιχτό το στώμα..

όσο για την μικρή διαμάχη που γίνετε πιο πάνω,έλεος...Ναι παιδιά το pc μπορεί στα χαρτιά να εχει καλύτερα γραφικά και περισσότερα fps κλπ κλπ.Επίσης σίγουρο είναι πως αν κυκλοφορούσε το ίδιο παιχνίδι για κονσόλες και pc θα έτρεχε καλύτερα στο pc...

Έλα όμως που δεν κυκλοφορεί,και δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο να γίνει σύγκρηση.

Θα πω ακόμα πως τι να το κάνω το hardware όταν το optimization είναι για γέλια(αυτό φυσικά το λέω με γνόμονα το gaming).Για μένα είναι απαράδεκτο να έχεις κάρτα γραφικών που κάνει όσο το ps4 σχεδόν και τα γραφικά να έχουν τόσο μικρή διαφορά.

Mε αυτό καθώς και κάτι FFVII remake που θα βγούν με βάζει πραγματικά σε σκέψη να τσιμπίσω ένα PS4.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε κυριοι .. το witcher to παιζω ultra στα pc μου (ακομα και αυτο με τον q9650 και την 280χ ultra to παιζει) ωραιο ειναι ..και το gta v ..αλλα .. τα uncharted einai απιστευτα ..εχω τελειωσει και τα 3 και συγνωμη αλλα τα γραφικα που βλεπω εδω στο trailer ειναι τα καλυτερα που εχω δει και τρομαχτικα εντυπωσιακα .. πολυ καλυτερα απο του gta και πολυ μεγαλυτερη προσοχη στη λεπτομερια και στα ανιματιον .. επισης το uncharted ειναι σαν μια καλη ταινια που απλα ειναι ο πρωταγωνιστης ..οκ και αλλα ειναι ετσι οπως τα προαναφερθεντα η το assasins creed αλλα το uncharted ειναι πιο εμπειρια .. φοβερο απλα ..σε βαζει σε σκεψεις να παρεισ ps4 .. ερωτηση ..πως στο καλο κανουν τετοια γραφικα σε amd me syxnothta 1.8 και 7850 ! ?? αν δε κανω λαθος τετοια εχει μεσα το ps4 ..tromero ,.. ασυλληπτο πραγματικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα σαν χαλαρό gamer που έχει παίξει και τα προηγούμενα, τα γραφικά πολύ ωραία αλλα το παιχνίδι μια απο τα ίδια.

Ας βγάλουν κάτι καινούριο όπως με το Last Of Us και τους στηρίζω με κλειστά μάτια γιατί κάνουν αν μη τι άλλο ποιοτική δουλειά.

Αλλα όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω το νοικιάζω 2 μέρες και φτάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φτιάξει αρκετά δυνατό pc εδώ και καποιους μήνες.Πέρα απο 2 ή 3 παιχνίδια δεν έπαιξα κανένα που πραγματικά να εξαργύρωσε τα χρήματα που έδωσα.Εννοώ οτι θα μπορούσα να έχω το ίδιο αποτέλεσμα με αρκετά φθηνότερο hardware.Αστείο, αλλά τα 3 παιχνίδια που ευχαριστήθηκα περισσότερο ήταν το remake του oddworld,το νέο trine και το ori and the blind forest.Σε καμία περίπτωση δεν μετάνιωσα για την αγορά μου,αφού θα εξαργυρωθεί σε εργατοώρες και στο επερχόμενο Vr,συνειδητοποίησα όμως το εξής:αυτό που πραγματικά είχα ανάγκη ήταν παιχνίδια με την παλιά αγαπημένη έννοια του όρου.Η indie η semi indie κοινότητα έχει βάλει τα γυαλιά στις μεγάλες εταιρείες,γιατί ρίχνει στα παιχνίδια της αγάπη ψυχή και μεράκι.Το ζητούμενο λοιπόν δεν είναι τα σούπερ γραφικά σε παιχνίδια τύπου μπλοκμπάστερ cinema,και αυτό το έμαθα ανάποδα,με μια gtx 980 να παίζει παιχνίδια laptop.Το uncharted δε,μια χαρά οπτικά έως 2 χαρές,αλλά στα 29 δε μου λέει κάτι.Δεδομένου του hardware,είναι εκπληκτικό ωστόσο,και με κάνει να σκέφτομαι τι θα βλέπαμε αν υπήρχαν περισσότερα pc exclusives.Αλλά αυτό είναι μια άλλη,τεράστια κουβέντα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα σαν χαλαρό gamer που έχει παίξει και τα προηγούμενα, τα γραφικά πολύ ωραία αλλα το παιχνίδι μια απο τα ίδια.

Ας βγάλουν κάτι καινούριο όπως με το Last Of Us και τους στηρίζω με κλειστά μάτια γιατί κάνουν αν μη τι άλλο ποιοτική δουλειά.

Αλλα όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω το νοικιάζω 2 μέρες και φτάνει.

Εγω παλι επαιξα (λιγο εως πολυ) το The last of us. Μου εσπασε τα νευρα. Ωραια γραφικα. Ωραιο animation. Ωραιο σεναριο.Αλλα απο gameplay, μηδεν. Κουλουρακι. Απαραδεκτο. Βαρετο. Επαναλαμβανομενο. Φοβερα overhyped.

Τα resident evil ειναι καλυτερα σε gameplay.

Τα Uncharted ειναι αριστουργηματα. Ναι ξερω κλισε αριστουργηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελεος με τα γραφικά ρε PCραδες!!! δεν μας ενδιαφέρουν τα turbo ultra high γραφικα!!!

αρα τι λετε πως το xbox δεν εχει γραφικα; ή ακομα καλυτερα το wii u?

Που και τα δυο μια χαρα next gen ειναι οσο ειναι και το ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα τι λετε πως το xbox δεν εχει γραφικα; ή ακομα καλυτερα το wii u?

Που και τα δυο μια χαρα next gen ειναι οσο ειναι και το ps4

όταν είναι για να "τις παίξουν" μεταξύ τους τα γραφικά μετράνε, όταν στη κουβέντα μπάινει το pc μόκο :lol:

 

άντε να βγάλουν πάντως και κάνα συμπαθητικό exclusive οι κονσόλες μπας και αποκτήσουν νόημα, γιατί μέχρι τώρα σαβούρα και remakes βλέπουμε και η αγορά τους είναι πέρα για πέρα ανούσια

 

ΥΓ επίσης είναι τελείως ανούσια η όποια σύγκριση ενός παιχνιδιού με ουσία και βάθος (πέρα από γραφικά), όπως το witcher με ένα συγκριτικά ρηχό παιχνίδι όπως το uncharted

 

βέβαια τα γούστα είναι γούστα, αλλά σε τελική ανάλυση μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα, ειδικά όταν είδα στη κουβέντα να μπαίνει και το απαράδεκτο ryse...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...