Προς το περιεχόμενο

έχετε κάνει ποτέ σχέση από γνωριμία στο νετ;


stavi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα οκ κρυψου πισω απο το δακτυλο σου !

βρες εναν απο το νετ , πες του ξερεις πηδήχτηκα με αλλον εναν αλλα δεν έκατσε σχεση , και όλα οκ !

το ''ταμπου'' σε μένα ειναι άγνωστη λεξη  , καθόλου κακο δεν ειναι να ξεκινήσει τιποτα μεσω νετ , κακό είναι να παραμυθιάζεις και τους άλλους και τον εαυτό σου !

 

Δηλαδή sorry κι όλας, όταν κάποιος κάνει μια γνωριμία πρέπει να του πει με πόσους/πόσες πηδήχτηκε πριν και δεν έκατσε σχέση; κι αν ναι έχει διαφορά αν το πήδημα έγινε μέσω γνωριμίας στο ίντερνετ ή στο bar;

Αλλά και να μην το πει, ο άλλος δεν ξέρει ότι μπορεί να έχει συμβεί αυτό στη ζωή κάποιου σε μεγαλύτερο ή μικρότερο βαθμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 557
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eγω το καλυτερο σεξ  που εχω κανει παντως το βρηκα μεσω νετ γνωριμιας ,δεν λεω την καλυτερη γκομενα γιατι δεν ηταν, μπορει και να  ετυχε  ομως δεν ξερω .

Οχι μόνο εσυ , όλοι ! αυτο συμβαίνει σήμερα ρε φωτη ,   δυστυχώς η ευτυχώς αυτο συμβαίνει !

βγαίνει ο κόσμος έξω παει για ποτό,  για καφέ το παίζει παρθένος , σνομπάρει , δεν μιλάει σε κανέναν  και μετα γυρνάει  σπιτι   και μπαίνει στο φεις να βρει κάναν άγνωστο να πηδηχτεί ι !

 

λοιπόν συνεχίστε τις σοβαρές σχέσεις απο το badoo , το are you hot ,  το tinder kai to Zoo   , μαλακίες λέω

ολοι και ολες μόνο σοβαρά ψάχνονται εκεί , άντε καλή συνέχεια ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτο περι τι εκανα στο παρελθον γενικα καλο ειναι να μην το μοιραζομαστε με τον συντροφο μας.

Δεν θα θελα να μαθω με ποσους εχει παει η σχεση μου. Μια φορα ετυχε μια σχεση να το πει απο μονη της και μου καταστραφηκε η ψυχολογια. Your past is your past, keep it to yourself.

Και το σεξ κομματι προυποθεσης ειναι για μια σχεση, αν δεν δοκιμασεις πως θα ξες? Αν και εδω πεφτει συμβιβασμος αν εχει καποιες καλες αξιες ο αλλος και το παραβλεπεις..κυριως απο γυναικες.

Αν και δεν χρειαζεται πιεση να βρεις ταιρι, αν ειναι θα ερθει..οταν πιεζεις καταστασεις και πας βιαστηκα σε σχεσεις μια μετα την αλλη ε δεν προκεται να σε παρει κανεις σοβαρα, αν και το μονο καλο ονλαιν ειναι οτι μπορεις να γνωρισεις τον αλλον πριν βγεις.

Π.χ. μερικοι/ες σε χωρισμο ουτε πανω στο μηνα εχουν μεταπηδησει σε αλλα λουλουδακια απο ανασφαλεια μην μεινουν μονες/οι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stavi : Παίζει ρόλο αν είσαι male ή female.

Αν είσαι female και αναγκάζεσαι να το γυρίσεις στο Internet τότε ίσως δε βλέπεσαι.

Για τους άνδρες πιστεύω ότι ισχύει το αντίθετο.

Δηλαδή πιο εύκολα να κάνουν κάτι μέσω Internet παρά να βρουν κάποιο τρόπο να πλησιάσουν Ελληνίδα.

Άσε που οι Ελληνίδες παίζει να είναι οι μόνες γυναίκες στον πλανήτη που δε μιλιούνται.

Ένα φιλαράκι πάντως μόλις πόσταρε φωτογραφία έξω από το εξοχικό του στο facebook βρήκε αμέσως φίλη.

 

Πες τα χρυσόστομε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτο περι τι εκανα στο παρελθον γενικα καλο ειναι να μην το μοιραζομαστε με τον συντροφο μας.

Δεν θα θελα να μαθω με ποσους εχει παει η σχεση μου. Μια φορα ετυχε μια σχεση να το πει απο μονη της και μου καταστραφηκε η ψυχολογια. Your past is your past, keep it to yourself.

Και το σεξ κομματι προυποθεσης ειναι για μια σχεση, αν δεν δοκιμασεις πως θα ξες? Αν και εδω πεφτει συμβιβασμος αν εχει καποιες καλες αξιες ο αλλος και το παραβλεπεις..κυριως απο γυναικες.

Αν και δεν χρειαζεται πιεση να βρεις ταιρι, αν ειναι θα ερθει..οταν πιεζεις καταστασεις και πας βιαστηκα σε σχεσεις μια μετα την αλλη ε δεν προκεται να σε παρει κανεις σοβαρα, αν και το μονο καλο ονλαιν ειναι οτι μπορεις να γνωρισεις τον αλλον πριν βγεις.

Π.χ. μερικοι/ες σε χωρισμο ουτε πανω στο μηνα εχουν μεταπηδησει σε αλλα λουλουδακια απο ανασφαλεια μην μεινουν μονες/οι

Αμα σου πει σημαινει οτι σε εμπιστευετε δεν υπαρχει λογος να το παιρνεις αναποδα.Θα προτιμουσες να στο παιζει μυξοπαρθενα και να εχει παει με την μιση αθηνα?Αν εχεις προβλημα με το παρελθον ειναι κατι που πρεπει να το δουλεψεις μεσα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ελεγα, εχω μερες να δω νεο topic για σχεσεις στο insomnia.

Καθε βδομαδα πρεπει να ανοιγει και απο ενα!


Κατα 80% οι γυναικες δεν βλεπονται ενω οι αντρες νορμαλ γιατι επι της κλασσικης οδου τρωνε ακυρα.

Και αν πετυχεις καμια καλη, κατι δεν θα πηγαινει καλα με δαυτη κατα πασα περιπτωση. (μου εχει τυχει πολυ καλη κοπελα, ομορφη, ταιριαζαμε κλπ αλλα τρελη κυριολεκτικα).

Γενικα οι γυναικες (με μετρια και πανω εμφανιση δεν εχουν θεμα να βρουν καποιον ειτε εξω ειτε μεσω social media, οποτε δεν νομιζω να υπαρχει λογος να ψαχτει καμια εκει..αρκει βεβαια να ειναι και ανοιχτη και οχι μπιτσ) εχουν επιλογες οι αντρες οχι. Μια γυναικα (αν βλεπεται παντα) θα εχει καμια 15ρια φλερτ, ο αντρας ακομα και αν βλεπεται κλπ 2-3.

Η γυναικα επιλεγει, ο αντρας προσπαθει να επιλεχτει.

Αλλα γενικα μακρυα :P

 

Αυτα, στις ελληνιδες, και τις δυτικοποιημενες γυναικες.

Αλλου κανουν κρα για να γνωρισουν σοβαρο και νορμαλ αντρα.

Οποιος θελει, ας φαει ελληνιδα, με τις υγειες του!



 

Εμεις οι αντρες ειμαστε σε γενικες γραμμες μαλακες.  Περναει μια γκομενα και σφυριζουμε, για ποιο λογο;  Εχει γυρισει ποτε η γκομενα να πει "ααα, εσυ μου σφυριξες, παρε το τηλεφωνο μου"; Οχι. Αλλα αυτη η γκομενα το παιρνει πανω της και οταν γνωρισει καποιον που τη γουσταρει αυτη θα το παιξει πιο δυσκολη, κ'ας τον γουσταρει και η ιδια.  Το να εχεις επιλογη ειναι καλο, αλλα να εχεις πολλες επιλογες δεν ειναι γιατι μετα δε ξερεις τι να διαλεξεις -και αν εισαι γυναικα που ειναι αναποφασηστες απο φυσης τοτε αστα να πανε..

Οσοι το παιζεται γκομενιαρηδες και τη πεφτεται αριστερα και δεξια στη πραγματικοτητα χαλατε τη πιατσα.  Αν αυτο δεν αλλαξει και αν δεν αρχισουμε το φλερτ με κοπελες που οντως μας αρεσουν και θα θελαμε να κανουμε κατι, τοτε καμια δε θα ειναι available.

 

 

respect!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το κολημα που εχετε με τις ελληνιδες ποτε δεν το καταλαβα.Μια χαρα κοπελες κυκλοφορουν με γαμω τους χαρακτηρες.Τα γιδια ειναι γιδια ανεξαρτητου εθνικοτητος

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πήγαμε προχθές με τα φιλαρακια σε clubaki μέχρι το πρωί. Όλα οκ φλερτ με καμιά κοπελιά αλλά τίποτα παραπάνω. Μουσική στο τέρμα να μην ακούς τον διπλανό φάση που φωνάζει μέσα στο αυτι σου. Καποιοι το γουστάρουν αλλά πιστεύω οι περισσότεροι απλά το κάνουν επειδή το κάνουν οι περισσότεροι. Το 99% των γυναικών πίτα στο βάψιμο και να φοβάσαι αν την δεις το πρωί πως θα ναι. Επίσης οι Ελληνίδες λίγες είναι οι ανοιχτές σε νέες γνωριμίες σε μπαρ. Έχω γνωρίσει αρκετές ξένες(ουκρανια/Ρωσία κτλ) που απλά στην πέφτουν στην ψυχρά με το πρώτο ποτάκι. Τέτοιες Ελληνίδες δεν υπάρχουν.

 

Σωστός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε σχέση μέσω Internet είτε κανονικη όλα είναι μια εμπειρία. Η σχέση από κοντά είναι προφανώς καλύτερη επιλογή αλλά μην απορρίπτεται και κάποια γνωριμία μέσω Internet. Τα περί κατάθλιψης υπάρχουν άνθρωποι που είναι μέσα σε κόσμο όλη μέρα αλλά και πάλι έχουν κατάθλιψη και δεν την παλεύουν. Ο καθένας νιώθει ευτυχισμένος όπως αυτός θέλει.

 

Πήγαμε προχθές με τα φιλαρακια σε clubaki μέχρι το πρωί. Όλα οκ φλερτ με καμιά κοπελιά αλλά τίποτα παραπάνω. Μουσική στο τέρμα να μην ακούς τον διπλανό φάση που φωνάζει μέσα στο αυτι σου. Καποιοι το γουστάρουν αλλά πιστεύω οι περισσότεροι απλά το κάνουν επειδή το κάνουν οι περισσότεροι. Το 99% των γυναικών πίτα στο βάψιμο και να φοβάσαι αν την δεις το πρωί πως θα ναι. Επίσης οι Ελληνίδες λίγες είναι οι ανοιχτές σε νέες γνωριμίες σε μπαρ. Έχω γνωρίσει αρκετές ξένες(ουκρανια/Ρωσία κτλ) που απλά στην πέφτουν στην ψυχρά με το πρώτο ποτάκι. Τέτοιες Ελληνίδες δεν υπάρχουν.

Και ευτυχως που δεν υπαρχουν δηλαδη αμα ανοιγανε τα ποδια με μεγαλυτερη συχνοτητα θα ηταν ολα καλα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με αφορα το παρελθον της, μονο το μελλον και το παρων.

Ο καθενας λειτουργει διαφορετικα σε μια σχεση, προσωπικα θελω να "θεωρω" οτι ημουν ο πρωτος της και οταν χωρισουμε ο τελευταιος της. Ο καθενας εχει δικο του αμυντικο μηχανισμο για την προστασια του με λιγες πινελιες ρομαντισμου

Αμα σου πει σημαινει οτι σε εμπιστευετε δεν υπαρχει λογος να το παιρνεις αναποδα.Θα προτιμουσες να στο παιζει μυξοπαρθενα και να εχει παει με την μιση αθηνα?Αν εχεις προβλημα με το παρελθον ειναι κατι που πρεπει να το δουλεψεις μεσα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με αφορα το παρελθον της, μονο το μελλον και το παρων.

Ο καθενας λειτουργει διαφορετικα σε μια σχεση, προσωπικα θελω να "θεωρω" οτι ημουν ο πρωτος της και οταν χωρισουμε ο τελευταιος της. Ο καθενας εχει δικο του αμυντικο μηχανισμο για την προστασια του με λιγες πινελιες ρομαντισμου

Ναι οκ ετσι ημουνα μικρος και στεναχωριομουνα επειδη ειχα προσωπικες ανασφαλειες και προβλημα με το δικο μου παρελθον.Δεν σου λεω οτι το κανεις για τον ιδιο λογο.Ψυχιατρικα αυτο σημαινει οτι δεν εχεις κοψει ψυχολογικα απολυτα τον συναισθηματικο ομφαλιο λωρο με την μητερα σου.Οταν ξεπερασεις το κολημα του παρελθοντος θα δεις οτι ειναι ολα καλυτερα και ποιο χαλαρα.Οπως εχεις παει εσυ με οσες εχεις παει εχει παει και εκεινη και καλα εκανε.Το παρελθον της εχει διαμορφωσει και το παρων της που ειναι αυτο που σε ελκυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι εχουμε ψυχολογικα και ανασφαλειες γιατι ειμαστε ανθρωποι με εμπειριες, και η προβολη και μεταβιβαση συναισθηματων σε μια σχεση ειναι "σιγουρακι" οτι το κανουμε ολοι

Ναι οκ ετσι ημουνα μικρος και στεναχωριομουνα επειδη ειχα προσωπικες ανασφαλειες και προβλημα με το δικο μου παρελθον.Δεν σου λεω οτι το κανεις για τον ιδιο λογο.Ψυχιατρικα αυτο σημαινει οτι δεν εχεις κοψει ψυχολογικα απολυτα τον συναισθηματικο ομφαλιο λωρο με την μητερα σου.Οταν ξεπερασεις το κολημα του παρελθοντος θα δεις οτι ειναι ολα καλυτερα και ποιο χαλαρα.Οπως εχεις παει εσυ με οσες εχεις παει εχει παει και εκεινη και καλα εκανε.Το παρελθον της εχει διαμορφωσει και το παρων της που ειναι αυτο που σε ελκυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...