Προς το περιεχόμενο

έχετε κάνει ποτέ σχέση από γνωριμία στο νετ;


stavi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Δεν σε επιασα... :)

Ενταξει δεν στεκομαι στο επιφανειακο του θεματος,δλδ την εμφανιση αλλα στην γλυκα που εχει μια γνωριμια κανονικη με τα σταδια της..δεν ξερω αν με καταλαβαινεις..Παντως δεν τις καταδικαζω τις ιντερνετικες.

 

οτι η απογοητευση δεν ειναι μειονεκτημα της ιντερνετικης γνωριμιας αλλα στην ουσια ειναι η αναποδη διαδικασια.

Δηλαδη στην περιπτωση του εξω σ'αρεσει το εξω και ξενερωνεις με το μεσα ενω στο αλλο σ'αρεσει το μεσα και ξενερωνεις με το εξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 557
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οτι η απογοητευση δεν ειναι μειονεκτημα της ιντερνετικης γνωριμιας αλλα στην ουσια ειναι η αναποδη διαδικασια.

Δηλαδη στην περιπτωση του εξω σ'αρεσει το εξω και ξενερωνεις με το μεσα ενω στο αλλο σ'αρεσει το μεσα και ξενερωνεις με το εξω

Nαι καταλαβα..ισχυει και αυτο ναι.

Απλα η κανονικη γνωριμια ειναι λιγο πιο ξεκαθαρη και στο μεσα και στο εξω και η διαφορετικοτητα εγκειται στο οτι δεν εχεις χτισει κατι διαφορετικο στο μυαλο σου.  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δεν ειναι πιο ξεκαθαρη.

 

Ειμαστε εξω. ΣΕ βλεπω , με βλεπεις. Με βλεπεις με τα μπρατσακια μου, προσεγμενος, ομορφος -νταξει λιγο κοντος :P-

Με γλυκοτητας -σε γραφω :P-

 

Φτιαχνεις μια εικονα στο μυαλο σου , αρχιζουμε να μιλαμε και αρχιζω τα λιη και νιη τα γιιιχα κτλ ξενερωνεις. 

 

που ειναι το ξεκαθαρο? 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι πιο ξεκαθαρη.

 

Ειμαστε εξω. ΣΕ βλεπω , με βλεπεις. Με βλεπεις με τα μπρατσακια μου, προσεγμενος, ομορφος -νταξει λιγο κοντος :P-

Με γλυκοτητας -σε γραφω :P-

 

Φτιαχνεις μια εικονα στο μυαλο σου , αρχιζουμε να μιλαμε και αρχιζω τα λιη και νιη τα γιιιχα κτλ ξενερωνεις. 

 

που ειναι το ξεκαθαρο? 

Ειμαστε εξω ομως και σε πλησιαζω για τα στιβαρα σου μπρατσα και το λαγνο βλεμμα σου,μολις ξεκινας τα λιιιει και τα νιιειιι εφυγα με ταχυτητα φωτος..Ενω στο τσατ,στο φορουμ,στο φβ και δεν ξερω εγω που αλλου,δεν σε βλεπω να δω πως κινεισαι,δεν σε ακουω να δω πως μιλας..και μαλλον με αυτον τον τροπο θα σπαταλησω χρονο με μυθοποιησεις στο μυαλο μου για την παρτη σου!!Οπως και εσυ για εμενα.. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειμαστε εξω ομως και σε πλησιαζω για τα στιβαρα σου μπρατσα και το λαγνο βλεμμα σου,μολις ξεκινας τα λιιιει και τα νιιειιι εφυγα με ταχυτητα φωτος..Ενω στο τσατ,στο φορουμ,στο φβ και δεν ξερω εγω που αλλου,δεν σε βλεπω να δω πως κινεισαι,δεν σε ακουω να δω πως μιλας..και μαλλον με αυτον τον τροπο θα σπαταλησω χρονο με μυθοποιησεις στο μυαλο μου για την παρτη σου!!Οπως και εσυ για εμενα.. :ph34r:

 

ομως απο ιντερνετ υπαρχει το σκαιπ πχ οποτε λυνεις σε ενα βαθμο το θεμα μουρης και ομιλιας

 

αλλα ο χρονος που λες οτι θα σπαταλησεις στο ιντρνετ ειναι ο αντιστοιχος που θα σπαταλησεις μεχρι να παρεις αποφαση να ρθεις να μου μιλησεις γιατι ειμαι καυλιαρικο αγορι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τετοιο !

Βασικα και μονο την καχυποψια που θα εχεις οτι μπορει να ειναι κατι αλλο απο αυτο που λεει φτανει να υπαρχει προκαταληψη

 

πως λέγεται αυτή η σειρά;

διάβασα όλα τα σχόλια σας

 

καλά τα λέτε... αλλά εγώ ξερετε τι θα ήθελα; να μπορουσα να παραγγείλω τον τύπο που θέλω, μέσω διαδικτύου, ακριβως όπως τον θέλω, τις στιγμές που τον θέλω και μάλιστα δωρεάν. 

 

 

Από την άλλη δεν ξέρω... είναι λίγο σα να έχεις μαγικές ικανότητες αυτό... αν ήξερες ότι μπορούσες να κάνεις τον άλλον να σε ερωτευτεί με μάγια θα το έκανες; ή θα το προτιμούσες με το δύσκολο τρόπο; 

δεν χάνει το νόημα της η ζωή όταν όλα μας έρχονται εύκολα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό και αναμενόμενο αυτό, το internet έχει βοηθήσει πολύ τους ομοφυλόφιλους γιατί έξω αν εξαιρέσουμε τα gay bars δύσκολα μπορεί να βρει κάποιος gay κόσμο για πέσιμο, εξαιρέσεις λίγες υπάρχουν όπως το Uni που είπες.

 

 

Πω,αυτό το ''ομοφυλόφιλους'' για πολύ last century μου κάνει.Mπλιάχ.Σε κάθε περίπτωση η έρευνα επιβεβαιώνει πως το νετ όντως είναι σημαντικός τρόπος γνωριμιών για την LGBT κοινότητα παγκοσμίως.Ειδικά για γκέι σεξ  μέσω του νετ γίνεται της πόπης.Τα στατιστικά εντελώς φευγάτα λέμε.Αν θυμάμαι καλά 8 ή 9 στους 10 γκέι άνδρες έχουν κάνει hookup για σεξ μέσω νετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fail rate 8-9/10 βλεπω και irl δεν εχει να λεει.

Ναι αλλα δε χανεις το χρονο σου,2-3 επαφες και ξερεις αν υπαρχει λογος να συνεχισεις τα τραβιεσαι.

 

Σε αυτο το φορουμ δεν επρεπε να ανοιξει τετοιο τοπικ.

Εννοειται οτι ολα τα μελη εχουν φυστικωσει 4-5 γκομενες εκαστος τις οποιες γνωρισαν μεσω νετ.

Μιλαμε για φορουμ με πολυ δραστηρια μελη στο κομματι των σχεσεων με το αλλο φυλο, περνα μια βολτα κι απο το τοπικ με τα προφυλακτικα να παρεις μυρωδια τεστοστερονης κι οχι μονο.

 

4-5 στα 18-20 το λες και "δραστηριοτητα",στα 30+ που ειναι αρκετοι εδω περα..δε νομιζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Spect ... απο τη στιχομυθια σας σου προτεινω να χωθεις! Ποτε δεν ξερεις!

 

λες? δεν εξερω! θα πρεπει να κανει αυτη το πρωτο βημα που με εχει δει κιολας ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 

καλά τα λέτε... αλλά εγώ ξερετε τι θα ήθελα; να μπορουσα να παραγγείλω τον τύπο που θέλω, μέσω διαδικτύου, ακριβως όπως τον θέλω, τις στιγμές που τον θέλω και μάλιστα δωρεάν. 

 

Από την άλλη δεν ξέρω... αν ήξερες ότι μπορούσες να κάνεις τον άλλον να σε ερωτευτεί με μάγια θα το έκανες; ή θα το προτιμούσες με το δύσκολο τρόπο; δεν χάνει το νόημα της η ζωή όταν όλα μας έρχονται εύκολα;

Μήπως ψάχνεις κάτι τέτοιο (The Loft) ; Πρώτα πρέπει να ξεκαθαρίσεις μέσα σου αν ψάχνεις κανονική σχέση ή κάτι περιπετειώδες και όσο κρατήσει. Αυτό μπορείς εύκολα να το διακρίνεις γιατί άλλα standards θες να έχει κάποιος που τον προορίζεις για μεγάλη σχέση και άλλα για μικρή. Επίσης, skype ή/και κινητό τηλέφωνο κάνουμε με κάποιον πάντα πριν αποφασίσουμε να βγούμε μαζί του. Τέλος, εξαρτάται και σε τι φάση βρίσκεσαι. Δηλαδή αν έχεις παντός είδους προβλήματα και υποχρεώσεις που τρέχουν και ίσως όχι και τόσο πολύ διαθέσιμο χρόνο ψάξε για κάποιον ωραίο, πνευματώδη, (παντρεμένο) που να έχει και "πορτοφόλι" και άσε αυτόν που θες για να περπατάτε μαζί και να την βγάζετε στα πάρκα για αργότερα. Αντιστρόφως ανάλογα, βρες κάποιον που να έχετε πολλά κοινά ενδιαφέροντα και ξεκίνα να ζεις το ρομάντζο σου μαζί του αν θες κάτι πιο σοβαρό. Υπάρχουν αρκετές ιστοσελίδες για να πετύχεις την κάθε κατηγορία ανάλογα με το τι ψάχνεις. Έχω κάνει 2 μεγάλες σχέσεις μέσω ίντερνετ και μου βγήκαν και οι 2 καλές. Άσε που στο ίντερνετ μαθαίνεις πιο εύκολα πράγματα για τον άλλο απ'ότι αν του έπιανες συζήτηση στο άκυρο σε εξωτερικό χώρο. Ειδικά στους άντρες αν δεν "το'χεις" κιόλας όπως εγώ, με το πέσιμό σου μπορεί να δίνεις αίσθηση βιαστή, ψυχάκια, ανήμπορου, ταλαίπωρου κτλ.

Επεξ/σία από NinjaMan
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά τα λέτε... αλλά εγώ ξερετε τι θα ήθελα; να μπορουσα να παραγγείλω τον τύπο που θέλω, μέσω διαδικτύου, ακριβως όπως τον θέλω, τις στιγμές που τον θέλω και μάλιστα δωρεάν. 

404_error_boyfriend_not_found_sticker-r6

Λυπάμαι, ο Τζάμπας πέθανε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως λέγεται αυτή η σειρά;

διάβασα όλα τα σχόλια σας

 

καλά τα λέτε... αλλά εγώ ξερετε τι θα ήθελα; να μπορουσα να παραγγείλω τον τύπο που θέλω, μέσω διαδικτύου, ακριβως όπως τον θέλω, τις στιγμές που τον θέλω και μάλιστα δωρεάν

 

 

Από την άλλη δεν ξέρω... είναι λίγο σα να έχεις μαγικές ικανότητες αυτό... αν ήξερες ότι μπορούσες να κάνεις τον άλλον να σε ερωτευτεί με μάγια θα το έκανες; ή θα το προτιμούσες με το δύσκολο τρόπο; 

δεν χάνει το νόημα της η ζωή όταν όλα μας έρχονται εύκολα;

Στην τελευταία πρόταση τα είπες όλα.

Κάνε μια προσπάθεια και εσύ λοιπόν, βγες έγω, έστω ραντεβού από inet, γενικά κάνε κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Scrubs λεγεται η σειρα,

 

Αποψη μου και εμπειρια μου επειδη το εζησα, συνηθως εκανα σχεσεις μετρωντας τα καλα και τα κακα και αν ταιριαζαμε στα σημεια.

Αλλα έζησα και αυτο το κλικ που λενε απο το πρωτο ραντεβου και γινανε οι σχεσεις ακομα πιο περιπλοκες στο μυαλο μου..δεν φτανει μονο να καλυπτει τις προυποθεσεις που εχεις θεσει...αλλα να στο βγαλει.

Εχω βγει με καλυτερες στα σημεια απο εκεινη που μου χε κανει κλικ και ποτε δεν καταφερα να δεθω. Ενω με οσες μου ετυχε το κλικ δεθηκα συναισθηματικα.

Αλλιως συμβιβασμος να εχεις κατι να περνα η ωρα σου και να ελπιζεις οτι θα δεθεις.

Θα νιωσεις καποια στιγμη οτι δεθηκες αλλα guess what, αυτο λεγεται συνηθεια οχι ερωτας.

πως λέγεται αυτή η σειρά;


διάβασα όλα τα σχόλια σας

 

καλά τα λέτε... αλλά εγώ ξερετε τι θα ήθελα; να μπορουσα να παραγγείλω τον τύπο που θέλω, μέσω διαδικτύου, ακριβως όπως τον θέλω, τις στιγμές που τον θέλω και μάλιστα δωρεάν. 

 

 

Από την άλλη δεν ξέρω... είναι λίγο σα να έχεις μαγικές ικανότητες αυτό... αν ήξερες ότι μπορούσες να κάνεις τον άλλον να σε ερωτευτεί με μάγια θα το έκανες; ή θα το προτιμούσες με το δύσκολο τρόπο; 

δεν χάνει το νόημα της η ζωή όταν όλα μας έρχονται εύκολα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...