Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημερα. Καλυτερα να κοιταξεις freesync monitor. Το καλυτερο στο budget σου ειναι η LG 29UM68. Οι 29" 21:9 εχουν το ύψος 23" 16:9.

 

https://www.skroutz.gr/s/8910747/LG-29um68.html?keyphrase=lg+29um68

 

Yποψιν οτι μεχρι να αναβαθμισεις σε επεξεργαστη αναλογο με συγχρονο overclocked i5 ή δυνατοτερο η rx 480 θα υποαποδιδει λιγο ή περισσοτερο, αναλογα τον τιτλο και την κατασταση (στο witcher 3 πχ me 970 και i5 2400 εχω 60+ fps στην εξοχη αλλα πεφτω και κατω απο 30 στα πιο πολυσυχναστα μερη στις πολεις)

 

Σε ευχαριστώ πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H s2716Dg ??? 25αρα είναι μικρή...

http://www.skroutz.gr/s/7969888/Dell-S2716DG.html

 

Eιναι 27" TN με πολυ βαρυ grainy coating και μουντα και ανομοιογενη χρωματα. Aν θέλεις 144Hz προτιμησε μια AHVA, oπως η MG279Q ή την xb270hu/xb271hu αν θελεις και G-Sync.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Βλέπω πως ήρθε επιτέλους και στα μέρη μας η LG 23MP68VQ. Θα προτιμούσα την 24άρα, αλλά μια χαρά θα είναι και αυτή. Το εύρος freesync το μάθαμε?

 

EDIT: Μετά από μια ματιά στο εγχειρίδιο, βρήκα την απάντηση. 40-75Hz λοιπόν. Αναμενόμενο και ικανοποιητικό νούμερο. Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν θα δουλεύει το LFC (Low Framerate Compensation).

 

b8b7746a669b4542b9acd1e57243f0be.png

Επεξ/σία από naruto14
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μόλις παρέλαβα την ViewSonic XG2401 , να ακολουθήσω το Calibration απο tomshardware η' απο κάποια άλλη σελίδα?

 

Kαλημερα. Δες απο tomshardware και απο pcmonitors.

 

https://pcmonitors.info/reviews/viewsonic-xg2401/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τετοιο τουμπανο pc που εχεις, θα ηταν πιο σοφό να παρεις μια με 144hz. Αποψη μου παντα

 

Δυσκολεύομαι να πάω στις 27 ιντσες. Νομιζω θα με κουράζει αρκετά καθώς έχω περιορισμένο χόρο. Ασε που οι τιμές πάνε στο θεό.

 

Και δυστυχώς στις 25 ινστες δεν υπάρχουν 1440p@144hz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τι λετε για αυτην http://www.skroutz.gr/s/7975639/AOC-M2060SWDA2.html

 

αξιζει για gaming ?? 

 

Καμια 60Ηz TN δεν αξιζει για τιποτα, ειδικα αν δεν εχει sync tech. Μη μπαινεις στον κοπο και ρωτας μεμονομενα για τετοιες οθονες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Βλέπω πως ήρθε επιτέλους και στα μέρη μας η LG 23MP68VQ. Θα προτιμούσα την 24άρα, αλλά μια χαρά θα είναι και αυτή. Το εύρος freesync το μάθαμε?

 

EDIT: Μετά από μια ματιά στο εγχειρίδιο, βρήκα την απάντηση. 40-75Hz λοιπόν. Αναμενόμενο και ικανοποιητικό νούμερο. Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν θα δουλεύει το LFC (Low Framerate Compensation).

 

b8b7746a669b4542b9acd1e57243f0be.png

Απο προχθες εχω την συγκεκριμενη οθονη. Μπορω αν θελετε να δοκιμασω οτι μου πειτε για να μαθουμε πραγματα για την οθονη, απλα ξεκαθαριζω οτι ειμαι νουμπας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια 60Ηz TN δεν αξιζει για τιποτα, ειδικα αν δεν εχει sync tech. Μη μπαινεις στον κοπο και ρωτας μεμονομενα για τετοιες οθονες.

Καλως.Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτα τα δυο καταστηματα ειναι. Σιγουρα οι tn εχουν πιο μουντα και ανομοιογενη χρωματα σε σχεση με τις ips, καθως και μικροτερες γωνιες θεασης. H LG παντως εχει καλη εικονα για TN με αρκετα ακριβη χρωματα, θα μπορεις να δεις ταινιες και σειρες. Δεδομενου οτι παιζεις fps παιχνιδια κυριως θεωρω οτι αξιζει η αγορα της.

αυριο μου ερχεται!πρεπει να κανω καποιο calibration?η την αφηνω οπως ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...