Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  1. Ποίο είναι το budget  (χρήματα) που μπορούμε να διαθέσουμε     300-500

  2. Για τι χρήση προορίζεται ;     gaming

Πόσες ίντσες ψάχνουμε ή μέχρι πόσες ίντσες ;     24-27

Από τι αποτελείται το υπόλοιπο σύστημα με κυρίως μέρος του την κάρτα γραφικών  gtx770 αλλα μετα θα παω σε 1070 G1

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

  1. Ποίο είναι το budget  (χρήματα) που μπορούμε να διαθέσουμε     300-500
  2. Για τι χρήση προορίζεται ;     gaming
  3. Πόσες ίντσες ψάχνουμε ή μέχρι πόσες ίντσες ;     24-27
  4. Από τι αποτελείται το υπόλοιπο σύστημα με κυρίως μέρος του την κάρτα γραφικών  gtx770 αλλα μετα θα παω σε 1070 G1

Ευχαριστώ

 

 

https://geizhals.eu/acer-predator-z271bmiphz-um-hx1ee-023-a1438539.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

 

144Hz VA με G-Sync. Για gaming ειναι η καλυτερη επιλογη σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά τί στο καλό γίνεται

 

στα customer reviews στο γαλλικό amazon,κάποιος παρέλαβε MG279Q,πληρωμένη για καινούργια,με ήδη ανοιγμένο κουτί απλά είχε ένα αυτοκόλλητο επάνω Quality Control passed,,,,αυτό έγινε βέβαια το 2015 αλλά λολ

 

πρέπει να έχει αρκετό στοκ το amazon από σαβούρα,,,,τελικά με βλέπω να την βγάζω με μια 22" (  :wacko: ) μέχρι να δω που θα κατασταλλάξω και μου φαίνεται θα αποφύγω γενικά την asus όσο καλή και αν είναι στα χαρτιά,,,,γιατί παίζεις λαχείο με μεγαλύτερο ποσοστό της % για την γκανιότα

 

για πιο πιθανή αγορά πλέον θεωρώ την iiyama η οποία θα κάτσει καλά πάνω στην rx480 που έχω για να τελειώνει η ιστορία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια παλιά οθόνη LG που έχει 5m&s απόκριση και έλεγα να πάρω την Dell 2717 άλλα βλέπω ότι έχει 6ms. Θα δω διαφορα;;

Μην κοιτάς τα αναγραφόμενα ms είναι ψέματα

 

Διαφορά στα ms δεν θα δεις στην εικόνα όμως θα δεις καθώς η dell είναι καινούργιο μοντέλο με νεότερο πάνελ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια παλι εδω για να μ δωσετε τ φωτα σας,θελω ν προβω σ  αγορα 4Κ monitor εχω το ps4 pro + pc που θ την χχρησιμοποιήσω,ποιο monitor μου προτεινεται γυρω στα 500 ευρω 27''-32""? οι καινουργιες με το hdr ποτε βαγινουν ?αξιζει να περιμενω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποίο είναι το budget (χρήματα) που μπορούμε να διαθέσουμε 300 max οσο λιγοτερα καλυτερα

Για τι χρήση προορίζεται ; gaming 1080ρ

Πόσες ίντσες ψάχνουμε ή μέχρι πόσες ίντσες ; 24-27

Από τι αποτελείται το υπόλοιπο σύστημα με κυρίως μέρος του την κάρτα γραφικών i5 7500 msi geforce 1050 ti

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποίο είναι το budget (χρήματα) που μπορούμε να διαθέσουμε 300 max οσο λιγοτερα καλυτερα

Για τι χρήση προορίζεται ; gaming 1080ρ

Πόσες ίντσες ψάχνουμε ή μέχρι πόσες ίντσες ; 24-27

Από τι αποτελείται το υπόλοιπο σύστημα με κυρίως μέρος του την κάρτα γραφικών i5 7500 msi geforce 1050 ti

Ευχαριστώ

 

 

Έχεις σκοπό να παίζεις competitive shooters όπως CS:GO? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε ενδιαφέρει η competitive φάση ίσως θα ήθελες να κοιτάξεις κάτι σε 144Hz που παίζουν κοντά στα 300. Αν θέλεις κάτι αρκετά φθηνότερο και με ποιοτικότερο panel πας σε Dell S2717H με 75Hz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Asus Designo MX259H κ απο μενα.

Ιδανικο μεγεθος που καθεται αναμεσα στις 23'' και 27'' με ιδανικο pixel pitch και αναλυσης (για να μην στραβωνεσαι κιολας) κ πολυ ομορφη για να κατσει στο γραφειο μου.

πιστευω οτι ειναι το επομενο μου monitor οσονουπω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε ενδιαφέρει η competitive φάση ίσως θα ήθελες να κοιτάξεις κάτι σε 144Hz που παίζουν κοντά στα 300. Αν θέλεις κάτι αρκετά φθηνότερο και με ποιοτικότερο panel πας σε Dell S2717H με 75Hz.

 

αξιζει πανελ 144 αφου η καρτα δε θα φτασει αυτα τα fps?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο πράγματα παίζουν. Το ένα είναι να ειναι ίδια φουρνιά με την mx239h, σε αυτή την περίπτωση είναι μέτρια γιατί έχει pwm και κακά color presets. Ή άλλη είναι να είναι σαν την mx259h, ή οποία έχει το ίδιο panel με την HP 27xw και επομένως είναι πολύ καλή, με εξαίρεση ότι είναι matte και όχι glossy άρα υπολείπεται σε ποιότητα εικονας, αποδίδει όπως ή Acer g257hl. Ποιο πιθανο το πρωτο. Όπως και να έχει είναι υπερτιμημενη και δεν είναι καλύτερη από την HP, οπότε προτίμησε την HP.

 Asus Designo MX259H κ απο μενα.

Ιδανικο μεγεθος που καθεται αναμεσα στις 23'' και 27'' με ιδανικο pixel pitch και αναλυσης (για να μην στραβωνεσαι κιολας) κ πολυ ομορφη για να κατσει στο γραφειο μου.

πιστευω οτι ειναι το επομενο μου monitor οσονουπω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιζει πανελ 144 αφου η καρτα δε θα φτασει αυτα τα fps?

 

Στο CS θα φτάσει. Αλλά αυτό αν παίζεις πολύ έντονα και ανταγωνιστικά αυτό το παιχνίδι. Αλλιώς κοίταξε για κάποια 75Hz που θα έχει και Freesync (για τυχόν μελλοντική αγορά AMD κάρτας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...