Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

νν την είχα τσεκάρει κι εγώ αλλά 75hz... Έλεγα για αυτήν https://www.skroutz.gr/s/11498961/LG-24GM79G.html?from=account_favorites

Δεν υπάρχει η τέλεια οθόνη.

Σε αυτά τα χρήματα προσωπικά θα επέλεγα τη Samsung που ανέφερα πιο πριν. Με τη GPU σου θα παίξει μια χαρά.

κι εγώ αυτήν σκεφτόμουν ρε συ, έχω βρει το 70 μοντέλο μεταχειρισμένο στα 220, ίσως μπορούσα να το κατεβάσω λίγο ακόμα και ένας άλλος το δίνει στα 240 μόνο ανοιγμένο, αλλά λένε πολλά για purple ghosting και παρόλο που έπαιξα στην οθόνη αυτή την 27 έκδοση δεν παρατήρησα κάτι, δεν ξέρω, πάντως αυτή η LG από πάνω νομίζω είναι πολύ καλή για τα λεφτά της
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500 και χωρίς g sync δεν λέει :ρ και ναι ξέρω γαμαει ultrawide αλλά δεν είναι και πολλά τα παιχνίδια που το υποστηρίζουν οπότε είμαι σκεπτικός, και σε ultrawide δεν νομίζω η 1070 να ξεπερνάει τα 100 fps, κάτι σε 100 hz παίζει? Επίσης από geizhals.eu βλέπω συχνά αλλά από μαγαζιά εκτός αμαζόν τι παίζει με τα μεταφορικά?

Και κάτσε σε αυτό που έστειλες ips και μόνο 1000:1 αντίθεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το VA μπορεί να δώσει βαθύτερο μαύρο , γιαυτό και η μεγαλύτερη αντίθεση. Το IPS απλά μπορεί να δώσει μεγαλύτερη φωτεινότητα αλλά από μαύρο ... άστα να πάνε ... ειδικά αν βλέπεις ταινίες ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το VA μπορεί να δώσει βαθύτερο μαύρο , γιαυτό και η μεγαλύτερη αντίθεση. Το IPS απλά μπορεί να δώσει μεγαλύτερη φωτεινότητα αλλά από μαύρο ... άστα να πάνε ... ειδικά αν βλέπεις ταινίες ...

 

αλήθεια? Εγώ ήξερα ότι όλοι οι επαγγελματίες χρησιμοποιούνε ips για editing photshop κλπ, αν δεν έχει καλό μαύρο τότε σιγά, αξίζει άρα ηc24fg70/73?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ΤΝ φιλε. Δεν σημαινει οτι ειναι για πεταμα, αλλα ειναι λιγο meh..

για την πιο πανω lg λεω

Αυτη η samsung καλη φαινεται, αλλα διαβασε και κανα review

και btw αν παιζεις παιχνιδια με χειριστηριο να ξερεις ειναι μικρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο πράγμα το μαύρο και άλλο το χρώμα. Μπορεί να πατάει στα πρότυπα χρώματος μια χαρά και να χάνει σε μαύρο. Αυτό κάνει το IPS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο πράγμα το μαύρο και άλλο το χρώμα. Μπορεί να πατάει στα πρότυπα χρώματος μια χαρά και να χάνει σε μαύρο. Αυτό κάνει το IPS

Αχα

ειναι ΤΝ φιλε. Δεν σημαινει οτι ειναι για πεταμα, αλλα ειναι λιγο meh..για την πιο πανω lg λεωΑυτη η samsung καλη φαινεται, αλλα διαβασε και κανα reviewκαι btw αν παιζεις παιχνιδια με χειριστηριο να ξερεις ειναι μικρη

Μπα δε παίζω με χειριστήριο (μόνο platformers μια στο τοσο) και τόσα χρόνια με Tn είμαι και παίζω πιο πολύ fps παιχνίδια οπότε δεν με πειράζει, ντάξει ωραία χρώματα το IPS αλλά λίγο λιγότερο "responsive", zakailiou τι έχεις να πεις για το παραπάνω Samsung? Έχω διαβάσει reviews και ντάξει δεν λένε και τα καλύτερα, μερικοί έχουν dead pixels άλλοι flickering με AMD κάρτα γραφικών και freesync on αλλά εγώ έχω 1070 οπότε Νο προμπλεμ αλλά κάτι λένε και για purple ghosting σε κάτι extreme περιπτώσεις που εγώ δεν παρατήρησα στην 27 ιντσών έκδοση, δεν ξέρω τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω μια προταση για οθονη

1920χ1080 75Hz

size: 24"

budget: ~200

gpu: gtx 970 

Χρηση gaming, browsing, ταινιες κτλ.

Θα ηθελα να εχει VESA mount γιατι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μπει στον τοιχο και κατα προτιμιση IPS

εχω βρει την LG 24MP68VQ και LG 24MP68VQ-P περα απο τις θυρες και απ'οτι ειδα στην καταναλωση δεν εχουν διαφορα, και σε καποιο σαητ βρηκα οτι η μια ειναι led και η αλλη lcd και αυτη που ειναι lcd εχει μικροτερη καταναλωση, δε ξερω κατα ποσο ισχυει.

κοιτουσα και την LG 24MP59G-P αλλα δεν εχει VESA mount. Αν εχετε καποια αλλη προταση η γνωμη γι αυτες καλοδεχουμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στη παρέα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτή την οθόνη https://www.skroutz.gr/s/10455522/LG-34UC79G-B.html και θέλω να σας ρωτήσω κατά πόσο η ανάλυση της ενδείκνυται για αυτές τις ίντσες. Φοβάμαι μήπως σε στιγμές περιήγησης στο ίντερνετ κουράζει. Επίσης υπάρχει και εδώ ο κίνδυνος για bleeding όπως και σε ακριβότερα gaming μοντέλα άλλων εταιρειών (asus,acer,aoc κτλ)? Τελος από ποιο κατάστημα θα προτείνατε την αγορά της? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στη παρέα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτή την οθόνη https://www.skroutz.gr/s/10455522/LG-34UC79G-B.html και θέλω να σας ρωτήσω κατά πόσο η ανάλυση της ενδείκνυται για αυτές τις ίντσες. Φοβάμαι μήπως σε στιγμές περιήγησης στο ίντερνετ κουράζει. Επίσης υπάρχει και εδώ ο κίνδυνος για bleeding όπως και σε ακριβότερα gaming μοντέλα άλλων εταιρειών (asus,acer,aoc κτλ)? Τελος από ποιο κατάστημα θα προτείνατε την αγορά της?

 

η αναλυση ειναι μικρη αλλα απο την αλλη εχεις 144hz. Κινδυνος bleeding υπαρχει σε ολα τα ips, οσο και να κοστιζουν
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...