Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Αν είναι μπάρες του εκατοστού ναι. Αν έχεις παραπάνω δες την ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα 

Χρειαζομαι βοηθεια για οθονη.Θελω να προτεινεται την καλυτερη οθονη που μπορώ να εχω αυτη τη στιγμή.

-27 ιντσες και πανω

-χρηση gaming και καμια ταινια

-i7 8700k,gtx 1070ti,16gb dd4 3200mhz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Ευλογητός είπε

Καλησπερα 

Χρειαζομαι βοηθεια για οθονη.Θελω να προτεινεται την καλυτερη οθονη που μπορώ να εχω αυτη τη στιγμή.

-27 ιντσες και πανω

-χρηση gaming και καμια ταινια

-i7 8700k,gtx 1070ti,16gb dd4 3200mhz

Χρήμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ευλογητός είπε

Λεφτά υπάρχουν φίλε μου.

Αφού υπάρχουν θα μπορούσες να περιμένεις σε ενα μήνα την νέα ACER που θα είναι 4K/144HZ/HDR 1000nits/QUANTUM DOT/G-SYNC αλλα θα κοστίζει κάπου στα 2000 ευρώ....

Το πολύ πολύ θα την βάλεις να παίζει σε 1440p ανάλυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Acmilangr2 είπε

Αφού υπάρχουν θα μπορούσες να περιμένεις σε ενα μήνα την νέα ACER που θα είναι 4K/144HZ/HDR 1000nits/QUANTUM DOT/G-SYNC αλλα θα κοστίζει κάπου στα 2000 ευρώ....

Το πολύ πολύ θα την βάλεις να παίζει σε 1440p ανάλυση

Φίλε αυτη όντως θα βγει σε ενα μήνα; Το σκεφτομαι κ αυτο το σενάριο.Προς το παρον τί προτείνεις με τα υπάρχοντα δεδομενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Ευλογητός είπε

Φίλε αυτη όντως θα βγει σε ενα μήνα; Το σκεφτομαι κ αυτο το σενάριο.Προς το παρον τί προτείνεις με τα υπάρχοντα δεδομενα;

Αν το σκέφτεσαι. Μην κάνεις τίποτα άλλο. Περίμενε 

Τον Ιούνιο κυκλοφορεί αυτη και η Asus pg27uq 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Αν το σκέφτεσαι. Μην κάνεις τίποτα άλλο. Περίμενε 

Τον Ιούνιο κυκλοφορεί αυτη και η Asus pg27uq 

Αν ειναι για μεσα στον ιουνιο να περιμενω αλλα αν αργησει κ αλλο δεν εχει νοημα.Θα ειναι καποια απ τις δυο curved?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ευλογητός είπε

Αν ειναι για μεσα στον ιουνιο να περιμενω αλλα αν αργησει κ αλλο δεν εχει νοημα.Θα ειναι καποια απ τις δυο curved?

Όχι καμία δεν θα είναι curve. Είναι σχεδόν σίγουρο ότι μέσα στον Ιούνιο κυκλοφορούν. Ίσως και αρχές 

Υπάρχουν τόσες άλλες οθόνες. Θα σου προτείνουν τα παιδιά. Δεν αξίζει να δώσεις τόσα πολλά λεφτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ.

Θέλω καινούρια οθόνη για productivity και δουλειά γραφείου.

i7 3770κ με rx580 , χρήση κυρίως δουλειά , office, mails και διάφορα προγράμματα εικόνας και ήχου και αν παίξει κάνα παιχνίδι, σπάνια και σίγουρα όχι critical για την επιλογή. Ταινίες δεν βλέπω, πάνε στη μεγάλη TV.

Προς το παρόν παίζω με 24 FHD και θέλω να ανέβω σε επιφάνεια. Curved ή όχι δεν με απασχολεί.

Σκέφτομαι για 27" , ίσως και παραπάνω.  Θέλω καλούδια όπως blue light elimination, flicker free κλπ  και να μη μετανιώσω τα λεφτά που θα δώσω από το scaling . Ανάλυση μπορώ να δεχτώ και FHD αν αξίζει περισσότερο η οθόνη σε σχέση με μεγαλύτερες αναλύσεις.

Επίσης, προτιμώ να έχει ηχεία ενσωματωμένα όπως και περισσότερες της μιας HDMI για να κουμπώνω mac/laptop.

Το μπάτζετ είναι 200-300, βαριά και αν αξίζει να ανέβω και στα 350. Επίσης δεν καίγομαι αν πρόκειται να βγει σε κάνα μήνα κάτι full vfm σε αυτό το budget.

Έχω δει και skroutz και θέματα εδώ μέσα, προκρίνοντας την DELL https://www.exclusivestores.gr/dell/dell_product_details/209-80-DEMSS2719H/DELL-Monitor-S2719H-27''-IPS-FHD-Infinity-Edge-HDMI-Speakers-3YearsW

σαν εκκίνηση να αρχίσω να βλέπω από κοντά.

Τι θα μου προτείνατε με βάση τα ανωτέρω;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω καινούργια οθόνη τον τελευταίο χρόνο άπλα κάνω υπομονή έχω ips 27" 1440p 60hz θέλω να πάω πάλι στο ίδιο στιλ απλά περισσότερα hz η και 32 αν δεν κάνει μεγάλη sto μάτι διάφορα για gaming ας πει κάποιος που εχει 32 αν του φαίνεται πολύ μεγάλη , τα λεφτά απο 400 μέχρι 700 max η οθόνη θα μπει σε stand οπότε πρέπει να ειναι vesa μπορώ να πάρω και από έξω απo ebay,amazon etc περιμένω προτάσεις θέλω να αποφύγω οθόνες οπως asus acer που έχουν πολλά προβλήματα όποτε θέλω να πάω σε κάτι πιο σίγουρο να μην τρέχω στέλνω πίσω όλη την ώρα μέχρι να μου κάτσει κάτι κάλο va/ips οχι tn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...