Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα έστειλες σαν service οπότε θα ειναι διαθέσιμα μετα απο 21 ημέρες

 

Δεν μπορείς να κανεις τίποτα περίμενε

Την πάτησα.

 

Δηλαδή έπρεπε να κάνω reqest σαν goods.

 

 

Λές να δοκιμάσω να κάνω refund?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα στο πρότεινα γιατί στο ππ δεν αρέσουν τα πολλά περα δώθε και μπορει να σε μπλοκάρουν, 21 μερες είναι θα περάσουν, τα cc ετσι οπως παμε μπορεί να κρατήσουν και χρόνια :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

Υπαρχει καποιος απο το forum που εχει τη δυνατοτητα να μεταφερει χρηματα μεσω  paypal στο λογαριασμο μου. Φυσικα θα του στειλω πρωτα εγω το ποσο απο τη μερια μου και απλα θα μου το μεταφερει. Ευχαριστω πολυ:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ακόμα μπράβο στον re4male για την μαγική λύση του για το paypal.Να σημειώσω οτι η μεταφορά στο λογαριασμό μου έγινε με πιστωτική της Πειραιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. 

Είμαι νέος σε ό,τι αφορά την όλη υπόθεση "Paypal" και χωρίς προηγούμενη εμπειρία με την προαναφερθείσα. Διαβάζω εδώ και αρκετές μέρες το εν λόγο thread διότι πριν ένα χρονικό διάστημα είχα αποφασίσει για πρώτη φορά να κάνω αγορά από εξωτερικό, άλλα εμφανίστηκαν τα capital controls και όλα πάγωσαν. Έχω διαβάσει αρκετά μηνύματα και έχω καταλάβει το πώς δουλεύει το όλο κόλπο και ευχαριστώ στο παιδί που το βρήκε και όλα τα υπόλοιπα μέλη για το μετέπειτα feedback. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής: κάπου πήρε το μάτι μου ότι αν έχεις συγγενής(ή έστω κάποιο δικό σου άτομο) στο εξωτερικό τότε αυτό μπορεί να σου μεταφέρει λεφτά στο paypal(αν κατάλαβα καλά) και έτσι να μπορέσεις να πραγματοποιήσεις κανονικά τις συναλλαγές σου. Θα ήθελα να μάθω αν ισχύει κάτι τέτοιο κι αν είναι δυνατόν να περιγραφεί και η αντίστοιχη διαδικασία ή έστω κάποιο tip για να μπορέσω να ξεκινήσω να το ερευνώ.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαδικασια με το πειπαλ μπαλανσ πετυχε για μενα.Στο λογαριασμο μου στο πειπαλ η καρτα που ειναι συνδεδεμενη ειναι μια πρωπληρωμενη πειραιως μαστερκαρντ με την οποια προσπαθουσα μετα τα καπιταλ κοντρολ και ετρωγα ακυρο( ebay αγορες).Μεσω εμπανκιν πειραιως φορτωσα την καρτα.

Μετα εστειλα request money 50 ευρω( servises) στο δευτερο κανονικο email μου.

Στο μαιλ που μου ηρθε εβαλα την ιδια καρτα που ειναι συνδεδεμενη στο παιπαλ και εγινε κανονικα η πληρωμη.

Μολις ανοιξα το λογαριασμο μου στο πειπαλ μου ειχαν ερθει τα χρηματα και εκανα confirm.

Αυτοματα μπηκαν τα χρηματα στο balance.

Μετα εκανα μια αγορα στο εβαυ 5ευρω και εγινε κανονικα η πληρωμη.Να νε καλα τα παιδια που βρηκαν αυτην την πατεντα.!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ακόμα μπράβο στον re4male για την μαγική λύση του για το paypal.Να σημειώσω οτι η μεταφορά στο λογαριασμό μου έγινε με πιστωτική της Πειραιώς.

Κανονικη πιστωτική της Πειραιώς Visa ? Ειχα δοκιμασει προχτες και μονο χρεωνε το 1 ευρο προμηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικη πιστωτική της Πειραιώς Visa ? Ειχα δοκιμασει προχτες και μονο χρεωνε το 1 ευρο προμηθεια.

Ναι φίλε μου.Κανονική πιστωτική.Δεν την έχω συνδέσει πουθενά και όταν μου ήρθε το email να πληρώσω τον κανονικό μου λογαριασμό του paypal που διατηρώ, (να αυξήσω το balance μου δηλαδή) πάτησα στο email  που έλαβα "pay now".Από εκεί ο σύνδεσμος με οδήγησε στο paypal,επέλεξα πληρωμή μέσω πιστωτικής κάρτας (και όχι μέσω paypal account) και τελικά πλήρωσα με την πιστωτική της Πειραιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα προσπαθω να παρω απο alliexpress χωρις επιτυχια με προπληρωμενη eurobank χωρις επιτυχια.

Καποιον τροπο να δουλευει ξερει κανεις;; γιατι εκει δε δεχονται paypal μονο visa και webmoney.

Eυχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει καταφερει καποιος να μεταφερει με αυτον τον τροπο ποσο υψους 500 ευρω? 


καλησπερα προσπαθω να παρω απο alliexpress χωρις επιτυχια με προπληρωμενη eurobank χωρις επιτυχια.

Καποιον τροπο να δουλευει ξερει κανεις;; γιατι εκει δε δεχονται paypal μονο visa και webmoney.

Eυχαριστω.

δεν υπαρχει λυση φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Είμαι νέος σε ό,τι αφορά την όλη υπόθεση "Paypal" και χωρίς προηγούμενη εμπειρία με την προαναφερθείσα. Διαβάζω εδώ και αρκετές μέρες το εν λόγο thread διότι πριν ένα χρονικό διάστημα είχα αποφασίσει για πρώτη φορά να κάνω αγορά από εξωτερικό, άλλα εμφανίστηκαν τα capital controls και όλα πάγωσαν. Έχω διαβάσει αρκετά μηνύματα και έχω καταλάβει το πώς δουλεύει το όλο κόλπο και ευχαριστώ στο παιδί που το βρήκε και όλα τα υπόλοιπα μέλη για το μετέπειτα feedback. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής: κάπου πήρε το μάτι μου ότι αν έχεις συγγενής(ή έστω κάποιο δικό σου άτομο) στο εξωτερικό τότε αυτό μπορεί να σου μεταφέρει λεφτά στο paypal(αν κατάλαβα καλά) και έτσι να μπορέσεις να πραγματοποιήσεις κανονικά τις συναλλαγές σου. Θα ήθελα να μάθω αν ισχύει κάτι τέτοιο κι αν είναι δυνατόν να περιγραφεί και η αντίστοιχη διαδικασία ή έστω κάποιο tip για να μπορέσω να ξεκινήσω να το ερευνώ.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Η διαδικασια ειναι η ιδια με το κολπακι απλα το αλλο ατομο αντι να εισαι εσυ θα ειναι ο ανθρωπος σου στο εξωτερικο με τα δικα του στοιχεια κ τη δικη του καρτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω κάνει 2 επιτυχημένες προσπάθειες με χρεωστική Πειραιώς,επιλέγοντας services. Η ερώτησή μου είναι αν επιλέξουμε goods αντί services ή και τα 2 μαζί. Τι σημαίνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω κάνει 2 επιτυχημένες προσπάθειες με χρεωστική Πειραιώς,επιλέγοντας services. Η ερώτησή μου είναι αν επιλέξουμε goods αντί services ή και τα 2 μαζί. Τι σημαίνουν;

Και τα 2 μαζι δεν γινεται. Good/services ειναι πως στην ουσια αγοραζεις κατι και ΔΕΝ πληρωνεις εσυ ο ιδιος την προμηθεια του paypal αλλα ο παραληπτης/πωλητης. Family/friends ειναι πως δωριζεις καποιο χρηματικο ποσο σε φιλο η συγγενη και εσυ ο ιδιο πληρωνεις την προμηθεια και το ποσο μεταφερεται ακεραιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,μπορεί κάποιος να μου πει αν οι απαγόρευση του PayPal ισχύει μόνο για αγορές απ'το εξωτερικό; Μπορώ να το χρησιμοποιήσω με Ελληνικά eShops;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...