Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμμμ... Δοκίμασα πριν μερικές ώρες να αγοράσω μία κάρτα γραφικών (Την Radeon R9 390x της MSI από Amazon.de) και φαίνεται να προχωράει. Δεν μου έβγαλε κάποιο μήνυμα λάθους ή κάτι τέτοιο. Πριν λίγο δεσμεύτηκε και το ποσό (427€) στη χρεωστική μου (Πειραιώς Visa), οπότε φαίνεται σαν να πέρασε η πληρωμή... Ή τουλάχιστον έτσι ελπίζω γιατί το θέλω το εργαλείο. :P

 

Κρατάω μια πισινή μέχρι αύριο γιατί είναι από τρίτο πωλητή και όχι άμεσα από Amazon, αλλά δεν βλέπω γιατί θα μπορούσε να δημιουργήσει πρόβλημα αυτό. Αλλού απλά απορρίπτει την κάρτα αμέσως. Αν ακυρωθεί τώρα θα φάω τρελή απογοήτευση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω 47 ευρω στο balance του paypal. ¨οποιoς τα θέλει του τα μεταφερω αφου μου καταθεσει 47 σε λογαριασμο πειραιως. Δεν κερδιζω κατι απο τη διαδικασια, απλώς μια εξηπυρετηση κανω σε εσας και μια σε μενα που δεν μπορω να κανω withdraw σε λογαριασμο επειδη δεν εχω συνδεση καρτα και ειναι αδυνατον τωρα με cc.

 

Πληροφορίες με πμ.

 

Δεν απανταω σε ερωτηματα περι αξιοπιστιας μου. Όποιος δεν με εμπιστευεται το προσπερνα το μηνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά έκανα και εγώ το κολπάκι με το paypal από κάρτα alpha am.ex. και το φόρτωσα με 100 ευρώ και μπόρεσα να πάρω από ebay τις μπαταρίες για το ακουστικό μου που χρειαζόμουν για ένα ολόκληρο χρόνο γιατί αν αγόραζα από ελλάδα με αυτές τις τιμές θα μου φεύγανε αντί για 30-40, 150 γιουρια στο χαλαρά...

Σωραίος re4male τρελό κολπάκι...

 

ΥΓ. επειδή είμαι χεσμεντόλ να σας πω όμως πως αν μας πιάσουνε, πως προ-ευρώ αυτό θεωρούνταν έγκλημα... just my 2 cents..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Drhistory αν ειχες alpha bank σ εκανα εγω την μεταφορα τωρα επιτοπου αλλα επειδη τα θελω αμεσα αν σ κανω την μεταφορα θα τ δεις σε 2 εργασιμες οποτε ακυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εβαλα 5 ευρω δοκιμη στο balance.Τα χρηματα μπηκαν απο την ιδια καρτα που εχω συνδεση στο paypal(χρεωστικη πειραιως)απλως αλλαξα λιγο το ονομα για να μην ειναι ιδια.

Επισης εγινε και αγορα θηκης απο εβαυ χωρις κανενα προβλημα. :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα σε ρωτήσω πως έστειλε τα χρήματα στο balance σαν service ή σαν family

 

 

Ως family θα μπορούσε να τα στείλει μόνο μέσω 2ου λογαριασμού. Από ότι κατάλαβα μάλλον με request money και κάρτα επιχείρησε.

 

Και με τους 2 τρόπους.

Κυρίως με money request for goods, αλλά και send money to friends or family, από το λογαριασμό της γυναίκας μου, που έχει συνδεδεμένη δική της κάρτα.

 

Άκυρο και με τους 2 τρόπους και προσωρινό limitation του λογαριασμού μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 47 ευρω στο balance του paypal. ¨οποιoς τα θέλει του τα μεταφερω αφου μου καταθεσει 47 σε λογαριασμο πειραιως. Δεν κερδιζω κατι απο τη διαδικασια, απλώς μια εξηπυρετηση κανω σε εσας και μια σε μενα που δεν μπορω να κανω withdraw σε λογαριασμο επειδη δεν εχω συνδεση καρτα και ειναι αδυνατον τωρα με cc.

 

Πληροφορίες με πμ.

 

Δεν απανταω σε ερωτηματα περι αξιοπιστιας μου. Όποιος δεν με εμπιστευεται το προσπερνα το μηνυμα.

μην στελνετε αλλα μηνυματα. Τα στειλα τα χρηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 47 ευρω στο balance του paypal. ¨οποιoς τα θέλει του τα μεταφερω αφου μου καταθεσει 47 σε λογαριασμο πειραιως. Δεν κερδιζω κατι απο τη διαδικασια, απλώς μια εξηπυρετηση κανω σε εσας και μια σε μενα που δεν μπορω να κανω withdraw σε λογαριασμο επειδη δεν εχω συνδεση καρτα και ειναι αδυνατον τωρα με cc.

 

Πληροφορίες με πμ.

 

Δεν απανταω σε ερωτηματα περι αξιοπιστιας μου. Όποιος δεν με εμπιστευεται το προσπερνα το μηνυμα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ και από εδώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακαλω επιβεβαιωστε γιατι εχω μπερδευτει λιγακι και φοβαμαι μην κανω καμια γκαφα...

εχουμε στην οικογενεια 3 πιστωτικες 2 master ,1 visa

εχω λογαριασμο paypal στη μια master

η λυση ειναι να ανοιξω λογαρισμους paypal και για τις αλλες 2 καρτες και να κανω request money απο τη μια στην αλλη και να κανω αποστολη ως family and friends ?

Και μπορω μετα να κανω αγορες απο paypal κανονικα ;;;

 


και οι 3 καρτες απο εθνικη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καταφέρει κανεις να περάσει χρήματα στο paypal με Alpha Enter Visa της Alpha Bank;

Εγω το εχω πει παρα πολλες φορες αλλα μαλλον προσπερνανε τα ποστ μου.

 

Οχι δεν εχω καταφερει με κανεναν τροπο να περασω λεφτα στο paypal acc μου, αλλα ουτε και κατευθειαν απο το λογαριασμο σε οποιοδηποτε ξενο online καταστημα.

 

Μαλλον η μονη τραπεζα που δουλευει το κολπακι που λενε με paypal acc ειναι η πειραιως.

Απ' οτι διαβαζω εδω δεν εχω δει καποια αλλη τραπεζα να εχει τοσες επιτυχιες με το κολπακι οσο οι καρτες της πειραιως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...