Προς το περιεχόμενο

Νέο Meizu MX5 με οθόνη 5,5 ιντσών 1080p, κάμερα 20MP και Helio X10 SoC


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο συγκεκριμένος αισθητήρας κάμερας δεν υποστηρίζει ois. Είναι θέμα hardware κ αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει κάποιος αισθητήρας πάνω από 16 MP με ios. Δεν ξέρω της ΝΟΚΙΑ αν έχουν. Ξέρουμε αν η δεύτερη υποδοχή καρτας ειναι κ για SD card;

 

 

Δεν παίρνει SD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exv note 4 me 2k αλλα το 1080p ειναι υπεραρκετο και βαλε.. amoled !!!??! τι λες τωρα το κινητο ειναι απλα κορυφαιο και πολυ ομορφο ..τρομερη συσκευη εχω εντυπωσιαστει πραγματικα.. καποιος να τα εισαγει βρε παιδια ..τα μειζιυ και ξιαομι[/quote

 

Ναι φοβερό το note 4 το χώ κ εγώ κ μετά από λίγη ώρα αν πέσω κάνα βαρύ παιχνίδι όπως π.χ. pes club manager κολάει πηγαίνουν αργά. ..ότι πληρώνεις περνεις έτσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εισαγει ο γερμανος τα meizu...

αληθεια?? και αυτο δηλαδη?? φιλος ευχαριστω θα παω να τα δω απο κοντα δε ξερω αλλα μου φαινεται απιστευτα καλο και ωραιο.. εντωμεταξυ 1080p ειναι υπερβολικο πραγματικα .οτιδηποτε πανω απο 720 σε τοσο μικρες οθονες ειναι για να λεμε απλα.. αμολεντ ! τι λες τωρα !να ειχε και sd .. 

exv note 4 me 2k αλλα το 1080p ειναι υπεραρκετο και βαλε.. amoled !!!??! τι λες τωρα το κινητο ειναι απλα κορυφαιο και πολυ ομορφο ..τρομερη συσκευη εχω εντυπωσιαστει πραγματικα.. καποιος να τα εισαγει βρε παιδια ..τα μειζιυ και ξιαομι[/quote

 

Ναι φοβερό το note 4 το χώ κ εγώ κ μετά από λίγη ώρα αν πέσω κάνα βαρύ παιχνίδι όπως π.χ. pes club manager κολάει πηγαίνουν αργά. ..ότι πληρώνεις περνεις έτσι ?

φιλε μου συγνωμη αλλα δεν ισχυει αυτο που λες ειναι τραγικα δυνατο και γρηγορο ειδικα οταν δεν ειναι υπο καθεστως εξοικονομησης ενεργιας ..πιστευω πως δεν το χεις το λες ετσι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο κινητό, μαζί με το huawei honor 7 και το oppo r7 plus θα κάνουν θραύση.Πιστεύω ότι συνδιάζει χαρακτηριστικά μαζί με τιμή και το προηγούμενο μοντέλο (mx4) έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ME  full hd οθόνη  ότι  antutu  και  να  βγάλει   είναι   μέτρια  συσκευή  πλέον   χωρίς 2κ  δε  πας   για   highend  συσκευή 

 

Μόνο που το MX-5 είναι mid συσκευή. Το MX-5 PRO όταν βγει θα είναι η high end πρόταση της εταιρίας και κατά πάσα πιθανότητα θα φέρει Exynos επεξεργαστή όπως και 2Κ οθόνη. Θα προτιμούσα ο αισθητήρας της Sony να είχε αντικατασταθεί από τον ίδιο αισθητήρα που φοράει το Huawei P8. Πραγματικά υπέροχος αισθητήρας και επίσης έχει και OIS.  

 

Ως κάτοχος του MX4 δεν βλέπω λόγο μετάβασης. Ελπίζω επίσης η εταιρία να μην ξέχασε τις μουσικές της ρίζες και να έχει βαφτίσει και το MX-5 με σοβαρό σύστημα ήχου γιατί δεν βλέπω πουθενά να μιλάνε για κάτι τέτοιο ακόμα. Για μουσικόφιλους ελάχιστες συσκευές είναι καλύτερες για ακρόαση ήχου (για την ακρίβεια μόνο κάτι Vivo και το ίδιο το MX4-Pro είναι ότι καλύτερο) με ένα ζευγάρι ποιοτικά ακουστικά. 

 

Αν είσαι μουσικόφιλος από Ελλάδα έχεις κυριολεκτικά μόνο τρεις σοβαρές επιλογές για ακρόαση ήχου. Με σειρά, Meizu MX4, Meizu MX3, Huawei P8. Ολες οι άλλες συσκευές που κυκλοφορούν για λόγους ακρόασης είναι από μέτριες (i-phone, HTC one M7/M8/M9) εως κάκιστες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...