Προς το περιεχόμενο

Καρτα αναληψης (οχι για συνταξιουχους)


Στεφανος123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως στη τηλεοραση ειχαν δειξει καποιον που στο γκισε ελαβε 60 μονο ευρω, διοτι τη προηγουμενη μερα ειχε κανει αναληψη 60€ απο ΑΤΜ.

Ναι, και μια άλλη μέρα είπαν ότι η τράπεζα μοίραζε νούμερα σε αποκόμματα εφημερίδας γιατί τους τελείωσε το χαρτί μέσα, και στο άλλο κανάλι βγήκε ο άνθρωπος που μοίραζε τα αποκόμματα λέγοντας ότι δεν το έκανε η τράπεζα αλλά είχε πάρει ο ίδιος την πρωτοβουλία για να γνωρίζουν ποιος έχει έρθει νωρίτερα και ποιος αργότερα.

 

Αυτός που λες είχε βγάλει εκείνη την μέρα 60 από το ΑΤΜ και νόμιζε ότι θα βγάλει άλλα 120 από τον γκισέ.

Όχι, 120 σύνολο.

Είπαμε, δικαιούσαι στο σύνολο το ανώτερο 480 ευρώ τη βδομάδα. Παραπάνω, όχι.

Την προηγούμενη βδομάδα, από εδώ και πέρα θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ti θα γινει ρε με μας που δεν ειμαστε συνταξιουχοι κια δεν εχουμε καρτα ??

Να παρακολουθείς ειδήσεις.

Από την Πέμπτη φωνάζουν ότι τα ανοιχτά υποκαταστήματα εξυπηρετούν και πολίτες που δεν έχουν κάρτα, για έκδοση κάρτας.

Αν δεν γουστάρεις τις ειδήσεις, παίρνεις τηλέφωνο την τράπεζά σου και σου λέει το ίδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti θα γινει ρε με μας που δεν ειμαστε συνταξιουχοι κια δεν εχουμε καρτα ??

 

Να μιλήσεις τηλεφωνικά και να ρωτήσεις την τράπεζά σου αν μπορείς να εκδόσεις κάρτα για ΑΤΜ χωρίς να είσαι συνταξιούχος. Εγώ πήγα την προηγούμενη εβδομάδα με την μητέρα μου γιατί δεν είχαμε κάρτα και μας πρότειναν μέσα στην τράπεζα να κάνουμε αίτηση για κάρτα και όταν εκδοθεί σε 5 ημέρες να κάνουμε ανάληψη στο ΑΤΜ, είμασταν άτυχοι όμως γιατί σε ένα γραφείο που πήγαμε δεν έβρισκαν τα στοιχεία μας στο σύστημά τους και μας είπαν να περιμένουμε πότε θα ανοίξουν οι τράπεζες.

 

Από οτι λένε στα κανάλια θα παραταθεί μέχρι Τετάρτη η ίδια κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εγώ πήγα την προηγούμενη εβδομάδα με την μητέρα μου γιατί δεν είχαμε κάρτα και μας πρότειναν μέσα στην τράπεζα να κάνουμε αίτηση για κάρτα και όταν εκδοθεί σε 5 ημέρες

 

Σε 5 μερες σου ειπαν οτι θα εκδοθει? Εγω ακουσα για 10-15. Οταν σου την εκδωσουν πεσμας ποσες μερες ακριβως περασαν.

 

Καρτα μπορει ολοι μας να χρειαστουμε, ειτε γιατι θα τη χασουμε ειτε γιατι θα μας τη "φαει" το μηχανημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...