Προς το περιεχόμενο

Αγορά HDMI καλωδιο μαρκα εινε τα ιδια ομως;;


alexandros276

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τρέμω ήδη.....σε καλώ σε μονομαχία...χαχααχχχα...

 

πέρα απο την πλάκα διαβάζοντας ξανα σου ζητάω συγνώμη στο σημείο της φαπας αλλά είσαι τυχοδιώκτης και ρισκαδώρος.....

 

ούτε καλώδιο έχει τσακίσει ούτε τπτ σε τέτοιο καλώδιο που αναφέρω κιτρίνισε η οθόνη του υπολογιστή....  

 

ο κολλητός με καλώδιο απο τα πανέρια γνωστού πολυκαταστήματος καλώδιο της τάξεως των 1,5€ καηκε η θήρα του ps3 (hdmi) ευτύχως που το πέρασε η κοπέλα του στην εγγύηση και το γλύτωσε το εγκεφαλικό μόνο που αυτός πήγε στο άλλο άκρο και αγόρασε καλώδιο των 40€....

 

φιλικά πάντα η λύση δεν είναι καλώδιο των 1,2,3 € αλλά ούτε και των 40€ ο καθένας κρίνει και κρίνεται απο τις εμπειρίες του.... και αν μας το παίζεις ειδικός και ξερόλας μεγιά σου και χαρά σου μόνο μην παίρνεις ή πάρεις κόσμο στο λαιμό σου.....

 

Βλέπω να βγαίνουνε μαχαίρια. Χεχε δεν πειράζει βρε κουβέντα να γίνεται..

 

Κοίταξε, έχω πάρει SVGA 20m "καλή ποιότητα" (χοντρές κεφαλές, τερατώδους διατομής καλώδιο, επίχρυσα βύσματα, 20 φερρίτες και λοιπά ψαρωτικά-με πολύ φαντεζί συσκευασία) 59€ (όχι για μένα, για άτομο που του περίσσευαν και όταν του είπα ότι το μαγαζί δεν είχε πιο φτηνό δεν φάνηκε να τον νοιάζει ιδιαίτερα) και έβγαζε ροζ διαγράμματα και σκιές στη χρήση pc-εκτυπωτής. Την επόμενη το πήγα πίσω και πήρα το ίδιο χωρίς χρέωση, και έπαιζε ρολόι. Οπότε μπορεί απλά να έπεσες σε ελαττωματικό προϊόν, μην το παίρνεις τοις μετρητοίς ότι όλα τα καλώδια αυτής της σειράς είναι μάπα γιατί σίγουρα δεν είναι. Τώρα, κόβω τα γεννητικά μου όργανα ότι ήταν σύμπτωση που κάηκε η θύρα, εκτός και εάν είπαμε είναι ελαττωματικό το καλώδιο και τη βραχυκύκλωνε.

 

Τέλος, θα σε παρακαλούσα να αλλάξεις ριζικά το ύφος και να διαφοροποιήσεις και κατά πολύ τον τρόπο της γραφής σου καθότι μιας και ούτε ξερόλας είμαι ούτε το παίζω, κατάστημα με ηλεκτρονικά έχω και αντιμετωπίζω καθημερινά τέτοιες καταστάσεις κολλημένων πελατών και τις αντιμετωπίζω, οπότε και ναι αν όχι "ειδικός" θεωρώ πως απλά γνώστης του αντικειμένου μπορώ να θεωρηθώ και ως τέτοιος ομιλώ. Η συζήτηση αυτή δεν αποσκοπεί πουθενά, ο καθένας κάνει τις επιλογές του και δέχεται τις συνέπειες. Για εσένα συνέπειες μπορεί να είναι μια καμμένη θύρα (κατ' εμέ αυθαίρετο συμπέρασμα περί αιτίας της βλάβης) και για μένα είναι να πετάξει ένα σωρό λεφτά για το απόλυτο τίποτα.

 

Να 'μαστε καλά :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρόσεξε να δείς το ύφος σου στο post#9 και μετα δες το δικό μου στο πρώτο μου post και πρόσεξε την απαντησή σου...ε,επειτα με φυτίλιασες και άλλαξα το ύφος μου προς το πιο επιθετικό....

 

που να του πρότεινα καλώδιο της τάξεως των 50€ φαντάσου πως θα έκανες.....  :-D

 

φιλικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρόσεξε να δείς το ύφος σου στο post#9 και μετα δες το δικό μου στο πρώτο μου post και πρόσεξε την απαντησή σου...ε,επειτα με φυτίλιασες και άλλαξα το ύφος μου προς το πιο επιθετικό....

 

που να του πρότεινα καλώδιο της τάξεως των 50€ φαντάσου πως θα έκανες.....  :-D

 

φιλικά...

 

Φυτίλι αναμμένο δηλαδή χαχα.

 

Και πάνω που ηρέμησαν τα πνεύματα εσύ εκεί..

 

το χοντραίνεις.... :P :P :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δώσει πάνω απο 10 ευρώ για καλώδιο HDMI είναι επίσημα θύμα.Καταρχάς δεν υπάρχει καλώδιο HDMI 1.3,1.4 κλπ.οι θύρες HDMI ΕΊΝΑΙ 1.3,1.4 κλπ.το HDMI καλώδιο είναι ένα.Τα ακριβότερα καλώδια ΗDMI είναι απλά γιαυτούς που έχουν πολλά χρήματα και για κανεναν άλλο λόγο πχ.Άν κάποιος φτίαξει ένα σύστημα με 5960x και 4 gtx980 σε sli πιστεύετε οτι θα αγοράσει HDMI αξίας 3 ευρώ?σε αυτούς προσδοκούν oi rip off merchants πάρτε και ένα παράδειγμα HDMI με φύσες απο ανθρακονήματα σε τιμή ευκαιρείας 1000 ευρώ

http://www.engadget.com/2009/12/08/wireworlds-platinum-starlight-hdmi-cable-is-only-1-000-better/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δώσει πάνω απο 10 ευρώ για καλώδιο HDMI είναι επίσημα θύμα.Καταρχάς δεν υπάρχει καλώδιο HDMI 1.3,1.4 κλπ.οι θύρες HDMI ΕΊΝΑΙ 1.3,1.4 κλπ.το HDMI καλώδιο είναι ένα.Τα ακριβότερα καλώδια ΗDMI είναι απλά γιαυτούς που έχουν πολλά χρήματα και για κανεναν άλλο λόγο πχ.Άν κάποιος φτίαξει ένα σύστημα με 5960x και 4 gtx980 σε sli πιστεύετε οτι θα αγοράσει HDMI αξίας 3 ευρώ?σε αυτούς προσδοκούν oi rip off merchants πάρτε και ένα παράδειγμα HDMI με φύσες απο ανθρακονήματα σε τιμή ευκαιρείας 1000 ευρώ

http://www.engadget.com/2009/12/08/wireworlds-platinum-starlight-hdmi-cable-is-only-1-000-better/

Δύο τέτοια πήρα και απογοητεύτηκα...περίμενα καλύτερη εικόνα! :P :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο τέτοια πήρα και απογοητεύτηκα...περίμενα καλύτερη εικόνα! :P :D

 

Άμα είναι φτηνιάρης ο άνθρωπος και δε δίνει κάνα διακοσαχίλιαρο για καλώδιο, τι να πει κανείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα καλώδιο της τάξεως των 15-20 ευρώ ( 2 μέτρα max γιατι μετά αρχίζουν οι απώλιες ) με επιχρυσομένες άκρες κατα προτίμηση (Πρωσοπική αποψη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα καλώδιο της τάξεως των 15-20 ευρώ ( 2 μέτρα max γιατι μετά αρχίζουν οι απώλιες ) με επιχρυσομένες άκρες κατα προτίμηση (Πρωσοπική αποψη)

 

1ον πεταμένα λεφτά

2ον δεν έχουμε απώλειες στις ψηφιακές συνδέσεις άρα και όχι απώλεια σήματος/χιόνια στην οθόνη

3ον ότι άκρη και να έχει δεν έχει σημασία, βλέπε 2ον.

4ον μην λέμε τα ίδια είναι κουραστικό

 

Σύντεκνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...