Προς το περιεχόμενο

Αγορά Η/Υ για Video Editing-Gaming 800-1000 Ευρώ


Koing Koing

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Λόγω Capital Control και δεδομένου ότι δεν γίνονται εισαγωγές,δεν έχω παραγγείλει ακόμα,οπότε με τρώει και κάθε μέρα το ψάχνω παραπάνω για την τελική σύνθεση.

Ψάχνω να βρώ ένα κουτί mATX με παράθυρο στο πλάι,όχι εξωγήινη εμφάνιση και τιμή γύρω στα 80.Έχετε να προτείνετε τπτ?

Επίσης θα εκτιμούσα αν κάποιος γνωρίζει να μου απαντήσει και στις παραπάνω ερωτήσεις που έχω κάνει.

Ευχαριστώ παιδιά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για κουτί

 

https://www.skroutz.gr/s/7192448/Fractal-Design-Define-S.html   (έχει έκδοση και με παράθυρο αν τη βρίσκεις)

 

Σε άλλο στυλ

 

https://www.skroutz.gr/s/7023444/Phanteks-Enthoo-Evolv-ITX-Window.html

 

https://www.skroutz.gr/s/4211204/Aerocool-DS-Cube-Black-Edition-Window.html

 

 

Πρόσεξε στο τι hardware δέχεται το καθένα,τι δυνατότητες επέκτασης και ψύξης έχει κτλπ.Οι προτάσεις είναι ενδεικτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά φίλε,το Fractal Design define s είναι αυτό ακριβώς που ψάχνω,βέβαια δεν το βρίσκω στην έκδοση με το παράθυρο.Έστειλα mail σε κάποια μαγαζιά που φέρνουν Fractal Design μήπως και το βρώ!

Το Phanteks Evolv είναι mITX και νομίζω πως δεν χωράει η mATX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αύριο τα παραγγέλνω.Όπως έχω γράψει και σε προηγούμενο ποστ μου έχω στην κατοχή μου την υδρόψυξη Corsair h80i.post-286594-0-02190600-1438681582_thumb.png

Υπάρχει κάποιο φάουλ,να το προλάβουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά σε άκουσα kougi!!
Ενημερώνω στο θέμα πως η παραγγελία έγινε.

Τελικη σύνθεση +Corsair h80ipost-286594-0-03639900-1438865194_thumb.png

Ευχαριστώ όλα τα παιδία που ασχολήθηκαν με το θέμα μου.Σε καμια 20αρια + μέρες που θα έχω το σύστημα και θα το έχω στήσει θα ανεβάσω και φωτογραφίες!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να μπαίνε και καλύτερο τροφοδοτικό..όχι οτι αυτό είναι κακό.Για μένα θα πρέπει να κοιτάξεις και για αλλαγή οθόνης όπως σου πα ειδάλλως χαραμίζεις το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι οτι δέν κατάλαβα ακριβώς που βρίσκεται το πρόβλημα.

Αν μπορείς να μου το εξηγήσεις.

Επίσης Millennium έχεις αν προτείνεις κάποιο καλύτερο τροφοδοτικό.Εφόσον η παραγγελία μου δεν έχει σταλεί ακόμα μπορώ να κάνω αλλαγές(αρκεί να μήν αλλάζουν οι διαθεσιμότητες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι οτι δέν κατάλαβα ακριβώς που βρίσκεται το πρόβλημα.

 

Αν μπορείς να μου το εξηγήσεις.

 

Θα στο εξηγήσει καλύτερα ο Movie, απλά να ξέρεις ότι η καινούργια σουίτα (CC) της Adobe και ειδικότερα το Premiere, χρησιμοποιεί και cuda και opencl για acceleration και paralel computing ή rendering, και εσύ αγοράζοντας AMD πετάς το κομμάτι cuda (που είναι και πιό αξιόπιστο σε αυτά τα προγράμματα) απ΄έξω. Με μια σύγχρονη Nvidia έχεις και τα δύο, και μάλιστα οι Maxwell είναι καλύτερες των AMD πλέον και στο OpenCL στα περισσότερα τεστ. Με τις Kepler υπήρχε σημαντική διαφορά υπέρ των AMD. Τώρα, σχεδόν αντιστράφηκαν τα πράγματα. 

 

Επίσης, από όσους επαγγελματίες χρήστες των προγραμμάτων της Adobe έχω δεί απόψεις περί καρτών, αυτό που λένε οι περισσότεροι (κάποιοι και εκπρόσωποι της Adobe), είναι ότι το να δουλεύεις με Nvidia είναι γενικώς πιό αξιόπιστη και σταθερή λύση σε αυτά τα προγράμματα. Το OpenCL έδωσε εντυπωσιακά νούμερα σε σχετικά bench υπέρ των κόκκινων, ειδικά στη προηγούμενη γενιά (780vs290 κ.λπ.)_στη πράξη όμως τα πολλά προβλήματα που παρουσίασαν οι κάρτες αυτές στη χρήση των προγραμμάτων αυτών έδωσαν προβάδισμα στην επιλογή των Nvidia παγκοσμίως (όπως και η αποκλειστική χρήση cuda σε κάποια πολύ σημαντικά εργαλεία όπως το ray traced rendering).  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα και πάλι!

Ακόμα δεν έχω παραλάβει και χθες που επικοινώνησα με ενημέρωσαν πως μάλλον δεν θα ισαχθεί ποτέ το τροφοδοτικό της EVGA οπότε πρέπει και να το αλλάξω στην παραγγελία.Τι θα προτείνατε που να μην ξεφεύγει απο τα 100 ευρώ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...