Προς το περιεχόμενο

Προσαρμογή πλαινών κουμπιών ποντικιού Windows 8.1


jimcha21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά, θα θελα να ρωτήσω , αν υπάρχει τρόπος στα windows 8.1 να μπορώ μέσω του συστήματος να αλλάξω τη λειτουργικότητα των πλαινών κουμπιών ενός ποντικιού.

 

Γνωρίζω οτι αυτό μπορεί να γίνει πολύ εύκολα με κάποιο προγραμματάκι, απλά δεν θέλω να έχω πρόγραμμα που να τρέχει ξεκάθαρα για αυτό το λόγο, αν με καταλαβαίνεται...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις προγραμμα να τρεχει απο πισω δεν μπορει να γινει κατι τετοιο γιατι το προγραμμα αυτο ειναι που στην ουσια πιανει το κλικ πχ του 6ου πληκτρου του ποντικιου και το μετατρεπει στην ταδε δραστηριοτητα, πχ επικολληση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις προγραμμα να τρεχει απο πισω δεν μπορει να γινει κατι τετοιο γιατι το προγραμμα αυτο ειναι που στην ουσια πιανει το κλικ πχ του 6ου πληκτρου του ποντικιου και το μετατρεπει στην ταδε δραστηριοτητα, πχ επικολληση.

 

απλως μου φαινεται περιεργο που οταν συνδεεις ενα ποντικι για πρωτη φορα σε εναν υπολογιστη , τα πλαινα κουμπια ρυθμιζονται αυτοματα στην εντολη 'εμπρός' και 'πίσω' , και δεν σου δινεται τη δυνατοτητα μετα να το αλλαξεις μεσω των windows (ή και οποιοδηποτε αλλο κουμπι .. μαλλον υποθετω οτι θα μπορει να γινει κατι μεσω του cmd , αν και δεν βρισκω κατι στο net )... θενκς παντως για τη διευκρινηση  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κουμπια για τα μπρος και πισω υπαρχουν στα ποντικια εδω και ~15 χρονια, οποτε λογικο ειναι τα ιδια τα λειτουργικα να εχουν τον αναλογο driver που να τα υποστηριζει και να εχουν αναπτυξει built in λειτουργιες για αυτα. Αν πχ εβαζες το ποντικι σου με τα ιδια κουμπια σε windows 98, πιστευεις πως θα δουλευε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...