Προς το περιεχόμενο

Μειωμένα κέρδη προβλέπει η Samsung για 7η συνεχόμενη φορά


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πούμε ότι παρόλο τα μειωμένα κέρδη πάλι έχει τρελά κέρδη σε σύγκριση με τους άλλους εκτός της apple. Απλά όταν το 2012-2013 είχε κορυφαία κινητό οι άλλοι κοιμόταν. Επίσης υπάρχει άνοδος των κινέζικων όπως και κορεσμος της αγοράς. Παλιά έπερνες νέο κινητό κάθε 6μηνο γιατί το προηγούμενο λαγκαρε άσχημα. Τώρα με κινητό 2ετιας με 2gb Ram είσαι τζετ και δεν χρειαζεται να τα σκασεις για νέο.

 

Κατά τα ψέμματα το s6 είναι το απόλυτο κινητό μέχρι στιγμής αλλά η τιμή ακόμα είναι στο Θεό. Μόλις πάει το 64αρι στα 400 να δείτε πως θα πουλήσει. Το ξανά είπα οι Android users δεν συγχωρουν πολιτικές Apple και αυτό φαινετε που έχουν μειωμένες πωλήσεις ενώ οι Ifans και 2000 να κάνει ένα iPhone θα το πάρουν.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν κ ολοι λεμε τα ιδια πανω κατω , η σαμσουνκ εχει κανει το τραγικο λαθος να προσπαθει να γινει apple στην θεση της apple . ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΤΕΛΟΣ. η samsung φτιαχνει ψηγεια κ aircontition , δε μπορει να το παιζει Luis vuiton που το παιζει η apple. Ποτε δεν θα πει η ψωναρα χαζογκομενα/ος "αχ κοιταξτε το νεο μου samsung εχω αξια εχω αξια" που ειναι οι μονοι πελατες της apple.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κ ολοι λεμε τα ιδια πανω κατω , η σαμσουνκ εχει κανει το τραγικο λαθος να προσπαθει να γινει apple στην θεση της apple . ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΤΕΛΟΣ. η samsung φτιαχνει ψηγεια κ aircontition , δε μπορει να το παιζει Luis vuiton που το παιζει η apple. Ποτε δεν θα πει η ψωναρα χαζογκομενα/ος "αχ κοιταξτε το νεο μου samsung εχω αξια εχω αξια" που ειναι οι μονοι πελατες της apple.

 

LOL

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την χαλασε.Οταν βγαζεις χιλιαδες συσκευες με ιδιο σχεδιο, σταματας την υποστηριξη μετα απο 6 μηνες, γεμιζεις bloatware την συσκευη και βαζεις ως κυριο στοχο το να κυνηγησεις την Αpple με χαζες διαφημισεις κατι δεν παει προφανως καλα.Αν θελει να ξαναγινει ανταγωνιστικη θα πρεπει να αρχισει να κοιταει τι κανουν οι αλλοι πλεον σωστα και ανεβαινουν συνεχως...

 

Ως παλιος κατοχος SGS3 της ευχομαι και ακομη χειροτερες πωλησεις...

ετσι πες τα.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για μεγάλο μίσος ούτε ανταγωνιστές της να ήσασταν δηλαδή. Χαλαρώστε ρε παιδιά... Η Samsung κατα την άποψη μου έχασε από τα καινούρια s6 λόγω τιμής. Σε αυτά που προσφέρουν υπάρχουν ακόμα και δικάτης μοντέλα που μπορείς να πάρεις και να έχεις τα ίδια και με λιγότερα λεφτά. Στη τιμή το έχει χάσει αλλιώς για μένα είναι πολύ μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχοντας δοκιμάσει πλέον πολλά κινητά είτε δικά μοθυ είτε οχι και έχοντας άποψη για μάρκες όπως HTC samsung LG motorola apple μπορώ να πώ πως πραγματικά ειναι όλα πολυ διαφορετικά. Νομίζω πως η samsung  κερδιζει στο θέμα της ποικιλίας και χάνει στο θέμα υπερφορτομενου software + επισης πως εχει πλέον ονομα. Απο εκει και έπειτα μπορώ να πω πως μονο τα nexus με καναν να πω τι κινηταρα ειναι αυτο! Στο θεμα μας και πάλι νομίζω πως η samsung χάνει κερδη απο τα κινεζικα αλλα και απο sony kai LG που ανεβηκα αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα αν αυτό το αχρείαστο λογισμικό που σε υποχρεώνει να καμαρώνεις σε οθόνες με χρωματική παρέκκλιση χωρίς δυνατότητα διόρθωσης και αφαίρεσης είναι λογικό τότε η απόκλιση από τα αναμενόμενα κέρδη είναι παράλογη.

Αλλά εγώ δεν είμαι και εκεί είναι το πρόβλημα σου sammy.

Samsung keep going. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moυ φαίνεται παράξενο να υπάρχουν τέτοιες προβλέψεις για τη samsung τη στιγμή που βγάζει κορυφαία και εξαιρετικά κατά τη γνώμη μου μοντέλα,τα οποία θα επέλεγα άνετα αν και χρήστης iphone..Μόνο το λειτουργικό τους με κρατά πίσω.Και σ'αυτό το σημείο τα βάζω με τους χρήστες της samsung,γιατί ασκούν δριμύτατη κριτική σε μοντέλα που δεν το αξίζουν (ήδη από το galaxy s5).Πόσο κολλημένα είναι ορισμένα άτομα ? Ακούς επιχειρήματα χαζά που κάποτε τα ακούγαμε για τα iphone..Ααα δεν αλλάζει η μπαταρία..Ααα είναι απο γυαλί σπάει..Ξεκολλήστε.Η samsung  έχει κάνει γιγαντοβήματα τα τελευταία δύο χρόνια.Ισως φταίει το οτι η samsung γέμισε την κοινωνία με πολλά φθηνά smartphone της,τα οποία συνήθισαν οι χρήστες και δεν θέλουν να τα αλλάξουν άμεσα..Προσωπικά θεωρώ πολύ αδικημένα μοντέλα τα s5,s6. Ειδικά το  σ6/edge χάνει στις φωτογραφίες και είναι ένα κόσμημα στο χέρι..Μόνο με απτική επαφή το καταλαβαίνεις.

 

Εχεις iphone και βγάζει εξαιρετικά κατα την γνώμη σου κινητά η Samsung.... Ακριβώς εκει πάσχει η εκτίμηση σου. Υπάρχουμε και μεις οι υπόλοιποι χρήστες με μεγαλύτερες προσδοκίες και απαιτήσεις απο αυτές ενός χρήστη απλού κινητου.

 

Αν η Samsung επιλέγει τον δρόμο της αχλαδιάς και της μηλιάς καλά κάνει, αυτό δεν σημαίνει όμως οτι θα πάρει τα λεφτά μας.

 

Νο SD, γυαλινες προσόψεις non serviceable, κλειδωματα KNOX, μικρές μπαταρίες και λοιπά χαζά είναι πισωγυρίσματα για εμάς τους smartphone users. Στο κάτω κάτω αν η Samsung έγινε διάσημη ήταν γιατι τα κινητά της ηταν πληρέστατα απο τεχνικής αποψης... ασχέτως του ψιλοτραγικού design. Δε μιλώ καν για την πηδηγμένη έκδοση android (ο θεος να το κάνει).

 

Γι αυτά και αλλα πολλά we hope they crash and burn. Τα λεφτά μας αλλού μέχρι να βάλουν μυαλο.

 

ps: αμα μας ενδιεφεραν τα κοσμηματα θα πηγαιναμε κοσμηματοπωλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις iphone και βγάζει εξαιρετικά κατα την γνώμη σου κινητά η Samsung.... Ακριβώς εκει πάσχει η εκτίμηση σου. Υπάρχουμε και μεις οι υπόλοιποι χρήστες με μεγαλύτερες προσδοκίες και απαιτήσεις απο αυτές ενός χρήστη απλού κινητου.

 

Αν η Samsung επιλέγει τον δρόμο της αχλαδιάς και της μηλιάς καλά κάνει, αυτό δεν σημαίνει όμως οτι θα πάρει τα λεφτά μας.

 

Νο SD, γυαλινες προσόψεις non serviceable, κλειδωματα KNOX, μικρές μπαταρίες και λοιπά χαζά είναι πισωγυρίσματα για εμάς τους smartphone users. Στο κάτω κάτω αν η Samsung έγινε διάσημη ήταν γιατι τα κινητά της ηταν πληρέστατα απο τεχνικής αποψης... ασχέτως του ψιλοτραγικού design. Δε μιλώ καν για την πηδηγμένη έκδοση android (ο θεος να το κάνει).

 

Γι αυτά και αλλα πολλά we hope they crash and burn. Τα λεφτά μας αλλού μέχρι να βάλουν μυαλο.

 

ps: αμα μας ενδιεφεραν τα κοσμηματα θα πηγαιναμε κοσμηματοπωλειο.

Σιγά εσύ smartphone user που πήρες android και ρίχνεις κυβερνήσεις με το πάτημα ενός κουμπιού ενώ οι υπόλοιποι με windows phone και ios με το ζόρι παίρνουν τηλέφωνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά εσύ smartphone user που πήρες android και ρίχνεις κυβερνήσεις με το πάτημα ενός κουμπιού ενώ οι υπόλοιποι με windows phone και ios με το ζόρι παίρνουν τηλέφωνο

Χαχαχα!

Όπως και νά χει, η ιστορία της Samsung έχει όντως ομοιότητες με αυτή της ΝΟΚΙΑ.Προσωικά το θεωρώ καλό που έχει ποικιλία προϊόντων, ωστόσο με αυτόν τον ανταγωνισμό θα πρέπει να αναθεωρήσει τις τιμές και το service.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακούγετε για Note 5 χωρίς sd. Καλό ψωφο αν κάνει κάτι τέτοιο. Κάνω τα πάντα με το Note 3 αλλά χωρίς sd δεν πας πουθενά. Ξυπνα samsung ποτέ δεν θα γίνεις Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...