Προς το περιεχόμενο

Σε 7.800 απολύσεις προχωρά η Microsoft, κυρίως από το τμήμα των Windows Phone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ο opera για WP φαίνεται αρκετά υποσχόμενος αλλα δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα. Ίσως θα το τσεκάρω κάποια στιγμή στο μέλλον.

εγώ τον opera τον δουλεύω απο symbian εποχές όταν είχε εικονικό ποντίκι και το έλεγχες με τα πλήκτρα,πολύ καινοτόμος για τα τότε δεδομένα,θυμάμαι που έδινα 3 ευρώ τον μήνα και είχα πρόσβαση στο tim plus και έμπενα σε αναζητήσεις google τσάμπα αλλά όχι πολλά download και ήταν υπέροχο για τότε εποχές,μιλάμε πριν καν γίνει wind και είχα ένα w810i φαντάσου καινοτομία για τότε mobile internet.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξερω που ζεις, αλλα σε αρκετες χωρες στην ευρωπη εχει περασει το ποσοστο του Iphone και ειναι δευτερο και αυτο χωρις flagship. 

Ενα βημα την φορα :)

Η MS πουλαει 1 εκατομμυριο 530 τη μερα και η Apple 900.000 iPhone....Υπαρχει κατι που δεν σου καθεται καλα? Σκεψου το με την ησυχια σου, και μετα πες για μεριδια αγορας...

Δεν εχει καμια σημασια αν ανεβαινουν οι αριθμοι των πωλησεων απο τη στιγμη που οι τιμες ειναι, σχεδον, στο κοστος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν εταιρίες με το μέγεθος της Microsoft προχωρούν σε τόσες απολύσεις είναι λυπηρό και ανησυχητικό. Πριν κάποιους μήνες η IBM είχε ανακοινώσεις απόλυση του 20% του παγκόσμιου εργατικού δυναμικού της. Εάν δεν κάνω λάθος και η HP κάνει απολύσεις χρόνο με το χρόνο. Απορώ εάν στον κλάδο της πληροφορικής αυτές οι απολύσεις αντισταθμίζονται από νέες/άλλες επιχειρήσεις;

 

Απλά πάντα ακούς μόνο για απολύσεις και ποτέ για τις προσλήψεις που κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είδα από αυτή την οπτική γωνία. Σωστός.

Γιατί ο νέος θα έχει κάνει internship (στο US, όχι εδώ που βγάζει μόνο φωτοτυπίες...) και ο μισθός του θα είναι 25.000-30.000$, και όχι 90.000-100.000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η MS πουλαει 1 εκατομμυριο 530 τη μερα και η Apple 900.000 iPhone....Υπαρχει κατι που δεν σου καθεται καλα? Σκεψου το με την ησυχια σου, και μετα πες για μεριδια αγορας...

Δεν εχει καμια σημασια αν ανεβαινουν οι αριθμοι των πωλησεων απο τη στιγμη που οι τιμες ειναι, σχεδον, στο κοστος.

Όταν σου λέω ότι υπάρχουν χώρες όπου το wp είναι δεύτερο τι δεν καταλαβαίνεις; δεν με νοιάζει ποσα πουλάει το iCrap φίλε. Δεν με νοιάζει ποσο κοστος έχουν. Απλά προσπαθώ να απέδειξω ότι δεν είναι νεκρό όπως θα θέλανε τα προβατάκια του μήλου και του πράσινου ρομπότ.

 

Ας βγαίνει ένα WP τον χρόνο, δεν με απασχολεί, μου αρκεί για να μην χαλάω 700 για ένα mid range κινητό με ένα μήλο, η για να μην χαλάω για ναυαρχίδα αντροιντ και μετά να ψάχνω ρομς γιατί σε 5-6 μήνες θα είναι για πέταμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράψε και τα υπόλοιπα που είπε ο Ινδός σήμερα....

 

τι ειπε;

Μετά από 5 χρόνια υπάρχουν ακόμη "αφελείς" που πιστεύουν ότι το πρόβλημα στην Ελλάδα είναι το δημόσιο. Και αφού τους έπεισαν να πιπιλίζουν αυτήν την πιπίλα, απολύθηκαν χιλιάδες από το δημόσιο, εξαφανίστηκαν οι προσλήψεις, μειώθηκαν δρματικά οι μισθοί και το αποτέλεσμα:

έκλεισαν οι ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ και όλοι αυτό οι "ανθρωποφάγοι" έμειναν άνεργοι οι ίδιοι. Και βέβαια οι επιχειρηματίες που πήραν "τις δύσκολες αποφάσεις" πήγαν τα λεφτά τους στην Ελβετία και πίνουν στην υγεία των κορόϊδων...

 

ισως σε καποιον αλλο πλανητη να συμβαινουν αυτα, παντως οχι στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς με ένα απλό γκουγκλαρισμα να ψάξεις ξεκινώντας απο την Ιταλία αν αυτά που λέω ισχύουν :)

Επίσης αν θες όπερα υπάρχει, αλλα δεν μου είναι καθόλου αναγκαίος μπρόουσερ. Στο κινητό ο IE είναι ταχύτατος.

Αν έχει πατωσει η όχι άστο να το ξέρουμε καλύτερα εμείς που τα χρησιμοποιούμε και βλέπουμε βελτιώσεις συνεχώς και updates και όλες τις εφαρμογές να έρχονται σταθερά ως universal (:

Καλα απο την απαντηση σου καταλαβαινουμε ολοι πως οτι χρησιμοποιεις εσυ ειναι και το καλυτερο.

Αστο να μη στο χαλασω. 

Δεξου την αποψη μου ομως ως μη φανμποιστικη οπως η δικη σου ;)

Στην ιταλια γουγλαρα και λεει πως δεν πουλαει το wp.

εγώ τον opera τον δουλεύω απο symbian εποχές όταν είχε εικονικό ποντίκι και το έλεγχες με τα πλήκτρα,πολύ καινοτόμος για τα τότε δεδομένα,θυμάμαι που έδινα 3 ευρώ τον μήνα και είχα πρόσβαση στο tim plus και έμπενα σε αναζητήσεις google τσάμπα αλλά όχι πολλά download και ήταν υπέροχο για τότε εποχές,μιλάμε πριν καν γίνει wind και είχα ένα w810i φαντάσου καινοτομία για τότε mobile internet.

Καποιοι ζουν σε αυτες ακομα.. βλεπε wp user αυτον που απαντας. 

Ολα τα αλλα εξαλλου ειναι αχρηστα Internet explorer και τα μυαλα στο μπλεντερ. lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα απο την απαντηση σου καταλαβαινουμε ολοι πως οτι χρησιμοποιεις εσυ ειναι και το καλυτερο.

Αστο να μη στο χαλασω.

Δεξου την αποψη μου ομως ως μη φανμποιστικη οπως η δικη σου ;)

Στην ιταλια γουγλαρα και λεει πως δεν πουλαει το wp.

 

Καποιοι ζουν σε αυτες ακομα.. βλεπε wp user αυτον που απαντας.

Ολα τα αλλα εξαλλου ειναι αχρηστα Internet explorer και τα μυαλα στο μπλεντερ. lol

1. Μαθε να γκουγκλαρεις

2. Δεν με απασχολεί αν δε σου αρέσει κάτι που αρέσει σε μένα. Μου τη σπάει οτι έχεις και γνώμη χωρίς να έχει ιδέα

3. Το iPhone 6 και η καλύτερη ναυαρχίδα απο αντροιντ είναι πιο αργοί με οποιονδήποτε μπροουσερ απο τον IE των WP. Μπορείς να το δοκιμάσεις και μόνος σου.

4. Δεν έψαξες καν για αυτό που σου είπα. Η είδες κανα άρθρο για τα wp7.5 στην Ιταλία. Τωρα άνοιξε τα μάτια σου και κοιτα την ημερομηνία του άρθρου. Υπάρχει και θέμα στο insomnia να ψάξεις αν εισαι όσο δύσπιστος.

5. Μόνο και μόνο που βγάζετε χολή για ένα dead OS όπως λέτε είναι διασκεδαστικό. Να δω πως θα αντιδράτε μόλις βγουν τα 10 με continuum κλπ. Θα ξεκινήσετε μαζικές αυτοκοτονιες;

XD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλα απο την απαντηση σου καταλαβαινουμε ολοι πως οτι χρησιμοποιεις εσυ ειναι και το καλυτερο.

Αστο να μη στο χαλασω. 

Δεξου την αποψη μου ομως ως μη φανμποιστικη οπως η δικη σου ;)

Στην ιταλια γουγλαρα και λεει πως δεν πουλαει το wp.

http://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2014/01/21/here-are-24-countries-where-windows-phone-outsells-the-iphone-and-why-it-does/

 

Έχει περάσει 1.5 χρόνος από τότε...

 

"This month Microsoft MSFT -0.1% broke these areas down country by country and confirmed exactly where Windows Phone is specifically outselling the iPhone. The list reads as follows:

 

Chile, Colombia, Czech Republic, Egypt, Ecuador, Finland, Greece, Hungary, India, Italy, Kenya, Kuwait, Malaysia, Mexico, Nigeria, Pakistan, Peru, Poland, Saudi Arabia, South Africa, Thailand, Ukraine, United Arab Emirates and Vietnam.

 

Interestingly in 14 of these markets – Chile, Czech Republic, Finland, India, Italy, Greece, Hungary, Malaysia, Mexico, Poland, South Africa, Thailand, Ukraine, Vietnam – Windows Phone has taken second place in the sector, stepping past former strongholds for BlackBerry and Symbian which had also previously edged out iOS."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαμε για αρθρο του 2013; οταν το iphone εκανε κυλια; αχαχαχα Ενταξει με επεισες τουλιπας. 

 

1. Μαθε να γκουγκλαρεις
2. Δεν με απασχολεί αν δε σου αρέσει κάτι που αρέσει σε μένα. Μου τη σπάει οτι έχεις και γνώμη χωρίς να έχει ιδέα
3. Το iPhone 6 και η καλύτερη ναυαρχίδα απο αντροιντ είναι πιο αργοί με οποιονδήποτε μπροουσερ απο τον IE των WP. Μπορείς να το δοκιμάσεις και μόνος σου.
4. Δεν έψαξες καν για αυτό που σου είπα. Η είδες κανα άρθρο για τα wp7.5 στην Ιταλία. Τωρα άνοιξε τα μάτια σου και κοιτα την ημερομηνία του άρθρου. Υπάρχει και θέμα στο insomnia να ψάξεις αν εισαι όσο δύσπιστος.
5. Μόνο και μόνο που βγάζετε χολή για ένα dead OS όπως λέτε είναι διασκεδαστικό. Να δω πως θα αντιδράτε μόλις βγουν τα 10 με continuum κλπ. Θα ξεκινήσετε μαζικές αυτοκοτονιες;
XD

1) Μαθε να παραθετεις αρθρα βαση τα λεγομενα σου αν χρειαστει να γουγλαρω θα το κανω για δικο μου σκοπο οχι γιατι θα μου το επιβαλεις εσυ ο ιδιος. 
2) Μια χαρα γνωμη εχω μιας και ειμαι χρηστης wp ios και android suck my d%%k τωρα;

3) Πωπω να το ψαξω και αυτο; Σωπα ρε μεγαλε που φορτωνει σαν του 3ds μου τις σελιδες.Αντε ανεβασε μας ενα συγκριτικο εσυ που εχεις γνωμη απο ios android & wp ελπιζω δηλαδη.
4) Εγω εψαξα εσυ με το thresh μου παραθετεις αθρο του 2013 οταν το iphone δεν πουλουσε; αχαχα καλο
5) νεκρο ειναι και μιλαμε για το πιο απλο πραγμα του κοσμου ποικιλiα απο δημοφιλεις browsers αν εσενα σου κανει ο IE εμενα δεν μου κανει και οχι μονο εμενα αλλα και ολων των windows user οποτε το οτι εσυ γουσταρεις IE δεν μου λεει τιποτα .Αν αυτο το τοσο απλο πραγμα (αλλα πολυ σημαντικο) δεν το κανει ενα νεκρο  os τοτε τι το κανει; οι 7.800 απολυσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαμε για αρθρο του 2013; οταν το iphone εκανε κυλια; αχαχαχα Ενταξει με επεισες τουλιπας.

 

1) Μαθε να παραθετεις αρθρα βαση τα λεγομενα σου αν χρειαστει να γουγλαρω θα το κανω για δικο μου σκοπο οχι γιατι θα μου το επιβαλεις εσυ ο ιδιος.

2) Μια χαρα γνωμη εχω μιας και ειμαι χρηστης wp ios και android suck my d%%k τωρα;

3) Πωπω να το ψαξω και αυτο; Σωπα ρε μεγαλε που φορτωνει σαν του 3ds μου τις σελιδες.

4) Εγω εψαξα εσυ με το thresh μου παραθετεις αθρο του 2013 οταν το iphone δεν πουλουσε; αχαχα καλο

5) νεκρο ειναι και μιλαμε για το πιο απλο πραγμα του κοσμου ποικιλiα απο δημοφιλεις browsers αν εσενα σου κανει ο IE εμενα δεν μου κανει και οχι μονο εμενα αλλα και ολων των windows user οποτε το οτι εσυ γουσταρεις IE δεν μου λεει τιποτα .Αν αυτο το τοσο απλο πραγμα δεν το κανει νεκρο σαν os τοτε τι το κανει; οι 7.800 απολυσεις;

Πρέπει να έχεις το χαμηλότερο IQ εδω μέσα.

Δεν με απασχολεί να σου δώσω λινκ για να σε πείσω. Αν θες ψάξε. Αν δεν θες μην ψάχνεις και συνεχιζε να πιστεύεις αυτά που σου λέει το μυαλό σου.

Μόλις είδα ότι είπες πως φορτώνει ο IE σελίδες σαν το 3DS σου. (ds? Πρέπει να εισαι 16 το πολύ) Εκεί καταλαβαίνω πως εισαι φανμπου και σου θιξαμε την εταιρία και τρέμει η καρδούλα σου. Φαίνεται πως δεν έχεις την παραμικρή ιδέα αγοράκι μου.

Πάρε τον λοπου λοιπόν και σχολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έχεις το χαμηλότερο IQ εδω μέσα.

Εν με απασχολεί να σου δώσω λινκ για να σε πείσω. Αν θες ψάξε. Αν δεν θες μην ψάχνεις και συνεχιζε να πιστεύεις αυτά που σου λέει το μυαλό σου.

Μόλις είδα ότι είπες πως φορτώνει ο IE σελίδες σαν το 3DS σου. Εκεί καταλαβαίνω πως εισαι φανμπου και σου θιξαμε την εταιρία και τρέμει η καρδούλα σου. Φαίνεται πως δεν έχεις την παραμικρή ιδέα αγοράκι μου.

Πάρε τον λοπου και σχολα.

Τι να κανω προσπαθω να φτασω στο επιπεδο iq σου.

Ενταξει γοογλαρε τωρα το ποσο σαπιο ειναι το wp και γιατι δεν πουλαει και γιατι δεν εχει υποστηριξη εφαρμογων.. ουτε του insomnia app δεν εχει αυτο το υπερτατο ος.. αχαχα ωραια τα τουβλακια δεν λεω αλλα πριν 20 χρονια επαιζα τετρις τωρα απλα το τερματισα.

Ειμαι φανμποι ναι στυριζω αππλε και αντροιντ αλλα οχι γουιντοους φωουν το βρηκες. 

Πανε σε κανα πηγαδι και βουτα μεσα που ξερεις μπορει να βρεις ετσι το αλλο σου μισο iq.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

4) Εγω εψαξα εσυ με το thresh μου παραθετεις αθρο του 2013 οταν το iphone δεν πουλουσε; αχαχα καλο

το γράφω εξαρχής ότι έχει πέρασει 1.5 χρόνος, Ιανουαρίου 2014 ήταν το άρθρο...

 

http://wmpoweruser.com/windows-phone-back-over-10-market-share-in-europe-in-latest-kantar-numbers/

 

Για το 2015 στην Ιταλία πάντως ξαναπέρασε το iOS μπροστά...

 

ουτε του insomnia app δεν εχει αυτο το υπερτατο ος..

το ότι δεν έχεις πάρει χαμπάρι την ύπαρξή της δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...