Προς το περιεχόμενο

Ο εκπληκτικός 11χρονος μαραθώνιος του Mars Opportunity σε ένα time-lapse video από την NASA


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαφωνείς φίλτατε;

 

Όχι ρε, αστειεύεσαι; Αφού έχω άνθρωπο μέσα απ'το συνεργείο που έκανε τις μαϊμουδένιες λήψεις από τη δήθεν προσσελήνωση για να πείσει τον αθώο λαό. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι ρε, αστειεύεσαι; Αφού έχω άνθρωπο μέσα απ'το συνεργείο που έκανε τις μαϊμουδένιες λήψεις από τη δήθεν προσσελήνωση για να πείσει τον αθώο λαό.

Ουαου.

Έχεις το χιούμορ που είχα όταν ήμουν 12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουαου.

Έχεις το χιούμορ που είχα όταν ήμουν 12.

 

«Να έχεις χιούμορ 12χρονου» vs «Να υποστηρίζεις τρίχες τις οποίες δεν πιστεύει ούτε 12χρονος»...

 

...δύσκολη επιλογή, δε λέω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαχαχαχαχχαχ!! Οι πεθερές στον Άρη!! :D

Καλά τόσο κακές είναι οι πεθερές τελικά?

Ορισμενες :P αλλα οσο καλες ή κακες και να ειναι καλο ειναι να τις εχεις μακρυα απο εσενα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε, αστειεύεσαι; Αφού έχω άνθρωπο μέσα απ'το συνεργείο που έκανε τις μαϊμουδένιες λήψεις από τη δήθεν προσσελήνωση για να πείσει τον αθώο λαό. 

Το γκαμεραμάν??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Να έχεις χιούμορ 12χρονου» vs «Να υποστηρίζεις τρίχες τις οποίες δεν πιστεύει ούτε 12χρονος»...

 

...δύσκολη επιλογή, δε λέω!

Η σημαία κουνιέται στην σελήνη που δεν υπάρχει βαρύτητα, λογικό ε; Κρατήρες (η όπως λέγονται αυτες οι "γουβιτσες") δεν υπάρχουν απο την προσγείωση. Και επίσης όλο το background είναι μαύρο. +Τις φωτο που έβγαλαν που ήταν υπερβολικά καλές αλλα αυτοί τις έβγαζαν στα τυφλά γιατί η κάμερα ήταν στο στήθος τους.

 

Μάλλον επέλεξες το μυαλό 12χρονου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο, τέτοια άρθρα με "ανεβάζουν" και μου αποκαθιστούν σιγά-σιγά την κλονισμένη πίστη μου στην ανθρωπότητα.

Ευτυχώς που σε κάποιες πιο προηγμένες χώρες, υπάρχουν ακόμα άνθρωποι " ...που κοιτούν προς τα άστρα...".

 

Όσο για τους "ψεκασμένους" που αμφισβητούν τα επιτεύγματα της ανθρωπότητας, τι να πείς?

Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου, μόνο με χιούμορ και κατανόηση μπορείς να τους αντιμετωπίσεις... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο επιστημονικής άποψης, είναι λάθος να κάνει τόσα πολλά χιλιόμετρα όσο λάθος θα ήταν να έκανε πολύ λιγότερα!

 

και εξηγούμαι...! όλη η αφρόκρεμα των σχετικών επιστημόνων επί της γής (..και όχι μόνο) που εργάζονται στην Nasa, κάθησε και σχεδίασε, μελέτησε και υπολόγισε αυτό το πανάκριβο πρότζεκτ που στοίχισε πακτωλό χρημάτων...

 

φαντάζομαι ότι θα έπρεπε να είχαν υπολογίσει εξ αρχής -και πρίν το αποστείλλουν φυσικά- τα ακριβή χιλιόμετρα που θα διένυε το όχημα αυτό.

 

το ρεκόρ τί θέλει να μας πεί; ότι ξεπέρασε τις προσδοκίες; δέν νομίζω ότι η αποστολή αυτή θα κριθεί έτσι κι αλλιώς απο τα χιλιόμετρα που 'έγραψε' το οχηματάκι, αλλά απο την ποιότητα των δειγμάτων που συνέλεξε, την ανάλυση αυτών αλλά και άν τελικά στάλθηκε στο σωστό σημείο προσεδάφισης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς υπάρχουν πολύ βάσιμες υπόνοιες ότι δεν προσεδαφιστήκαν ποτέ τα Rovers στον Άρη και όλα αυτά τα βίντεο τραβήχτηκαν σε μια από τις αχανείς ερήμους των ΗΠΑ, όπως και ότι δεν πήγαν ποτέ στη σελήνη και το όλο σκηνικό με τους αστροναύτες και την σημαία, τραβήχτηκε σε χολιγουντιανό στούντιο για να εξαναγκάσουν τους Σοβιετικούς σε περιττές και εξοντωτικές σπατάλες για την κατάκτηση του διαστήματος.

 

Οπότε προς τι τόσος ενθουσιασμός? Αρκετά προβλήματα δεν έχουμε εδώ, που αν δεν αρχίσουμε να παράγουμε βιομηχανικά προϊόντα, δεν θα ξεφορτωθούμε ποτέ τον ζυγό του ΔΝΤ και των δανειστών / τοκογλύφων.

 

Αυτην την στιγμη γραφεις απο εναν υπολογιστη ο οποιος για να κατασκευαστει  χρειαζεται  τεραστια τεχνογνωσια ποσο μαλλον οταν εχεις και προσβαση στο διαδικτυο, εχουμε αεροπλανα που φτανουν ταχυτητες του ηχου... ειναι περιεργο λοιπον να πανε στον αρη?  ενας κινητηρας ειναι και ενεργεια απο τον ηλιο, εκει στο διαστημα υπαρχει μονο κενο,μετεωριτες και κρυο δεν θα σε φαει κανεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...