Προς το περιεχόμενο

Westworld (HBO)


vsl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλό καστ, καλή παραγωγή αλλά δεν βλέπω προς το παρόν κάτι ιδιαίτερο. Αρκετές στιγμές βαρέθηκα. Ισως είναι νωρίς ακόμα. Πρέπει να δω μερικά ακόμη επεισόδια.

Ο Εντ Χάρις μόνο μου προκαλεί το ενδιαφέρον προς το παρόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά πραγματεύεται κάτι που υπάρχει πιθανότητα να το ζήσει ακόμα και η δική μας η γενιά, έστω σε light επίπεδο. Δεν θα της απέδιδα τόσο εύκολα τη λέξη 'φαντασία'.

 

Το πρώτο επεισόδιο δεν με μάγεψε, αλλά μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Δεν θέλω να κρίνω από τώρα, αλλά έχει τις προδιαγραφές να αποδειχτεί μια εξαιρετική σειρά! 

 

Και επειδή για κάποιο λόγο το συγκρίνουν όλοι συνέχεια με το GOT, όχι, GOT δεν είναι και δεν πιστεύω πως θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα, βλεποντας τον πιλοτο ουτε GoT ουτε Lost μου θυμισε και απορω γιατι αναφερθηκαν.

 

Ειχα υψηλες προσδοκιες και μεχρι τωρα δεν απογοητευτηκα. Τα βασικα θεματα που θιγει ειναι συνηθισμενα στον τομεα της επιστ. φαντασιας αλλα η εκτελεση ειναι αριστη.

 

Ελπιζω να συνεχισει καλα και να το τελειωσουν πριν κουρασει γιατι δεν το κοβω για σειρα που μπορει να τραβηξει για πολλες σαιζον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα, βλεποντας τον πιλοτο ουτε GoT ουτε Lost μου θυμισε και απορω γιατι αναφερθηκαν.

 

Ειχα υψηλες προσδοκιες και μεχρι τωρα δεν απογοητευτηκα. Τα βασικα θεματα που θιγει ειναι συνηθισμενα στον τομεα της επιστ. φαντασιας αλλα η εκτελεση ειναι αριστη.

 

Ελπιζω να συνεχισει καλα και να το τελειωσουν πριν κουρασει γιατι δεν το κοβω για σειρα που μπορει να τραβηξει για πολλες σαιζον.

http://www.theverge.com/2016/9/9/12866364/hbo-westworld-5-seasons-planned-james-marsden

HBO has plotted out at least five seasons for its sci-fi drama Westworld

 

 

εχει μελλον μπροστα της η σειρα, συνηθως αυτο ειναι καλο, γιατι πολλες φορες ξεκινανε απλα εχοντας το βασικο κονσεπτ και οπου τους βγαλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερή παραγωγή, πολύ καλή ηθοποιία, αλλά από σενάριο φαίνεται μούφα. Ειδικά στο πρώτο μισάωρο παραλίγο να το κλείσω. Ευτυχώς όμως το προς το τέλος ανέβηκε αρκετά και έδειξε ότι έχει να δώσει αρκετή πλοκή.

 

ΥΓ. Καμία σχέση με GoT, Lost κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει εγω να εγινα γεροπαραξενος αλλα δεν μου αρεσε. Νομιζω οτι τη κεντρικη ιδεα την πηραν απο το The Thirteenth Floor http://www.imdb.com/title/tt0139809/. Δεν αντιλαμβανομαι ποιος ο λογος να εχεις Anthony Hopkins και Ed Harris στο καστ αν ειναι να τους δωσεις ρολους που μοιαζουν μετριοι. Τελοςπαντων ειναι ακομα αρχη, θα το συνεχισω. Οποια σειρα ξαναδοκιμασει την ιδια ιστορια με φρασεις  "ειναι κατι σαν το Lost" μονο και μονο για να ενισχυσει το hype, θα τρωει χ εν την γεννεση.

Μαλλον φετος ειναι η χρονια που θα τελειωσω επιτελους το the wire, θα δω six feet under και το seinfeld που προτεινουν τα παιδια απο το αλλο thread.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μπορει εγω να εγινα γεροπαραξενος αλλα δεν μου αρεσε. Νομιζω οτι τη κεντρικη ιδεα την πηραν απο το The Thirteenth Floor http://www.imdb.com/title/tt0139809/. Δεν αντιλαμβανομαι ποιος ο λογος να εχεις Anthony Hopkins και Ed Harris στο καστ αν ειναι να τους δωσεις ρολους που μοιαζουν μετριοι. Τελοςπαντων ειναι ακομα αρχη, θα το συνεχισω. Οποια σειρα ξαναδοκιμασει την ιδια ιστορια με φρασεις  "ειναι κατι σαν το Lost" μονο και μονο για να ενισχυσει το hype, θα τρωει χ εν την γεννεση.

Μαλλον φετος ειναι η χρονια που θα τελειωσω επιτελους το the wire, θα δω six feet under και το seinfeld που προτεινουν τα παιδια απο το αλλο thread.

H σειρά βασίζεται σε αυτή την ταινία http://www.imdb.com/title/tt0070909/combined , οπότε είναι πιο πιθανό το 13th Floor να πήρε την ιδέα από την ταινία του 73...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα ενταξει αποψεις χιλιοσυζητημενες ειναι αυτες. Εγω που ειμαι fan οταν μου λες ειναι κατι σαν το lost αμεσως το βλεπω θετικα.

Τωρα για αυτους που δεν τους αρεσει οντως μπορει να λειτουργησει αποτρεπτικα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχουν καποιες ωραιες ιδεες εκει μεσα αλλα το ολο buzz και η σημασια που του προσδιδουν το κανουν λιγο... cocky

 

Οτι ελπιδες υπαρχουν, τις ριχνουμε στον jonathan nolan

Επεξ/σία από gavros10
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...