Προς το περιεχόμενο

Νέος υπολογιστής για gaming/δουλειά


Cvermilion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοει οτι δε θα μπορεις να απολαυσεις 100% το "μεγαλειο" του συστηματος σου με μια μετρια οθονη. Αν παιζεις ενα παιχνιδι πχ στα φουλ γραφικα δε θα θες να εχεις και την καταλληλη οθονη για να απολαυσεις το οπτικο αποτελεσμα? Πολλες καρδουλες για αυτην την οθονη κατ'εμε http://www.skroutz.gr/s/4287220/Dell-UltraSharp-U2414H.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοει οτι δε θα μπορεις να απολαυσεις 100% το "μεγαλειο" του συστηματος σου με μια μετρια οθονη. Αν παιζεις ενα παιχνιδι πχ στα φουλ γραφικα δε θα θες να εχεις και την καταλληλη οθονη για να απολαυσεις το οπτικο αποτελεσμα? Πολλες καρδουλες για αυτην την οθονη κατ'εμε http://www.skroutz.gr/s/4287220/Dell-UltraSharp-U2414H.html

Σε τί υπερτερεί αυτής όμως http://www.skroutz.gr/s/5039461/Samsung-T24D590EW.html ?βλέπω η samsung έχει 5ms χρόνο απόκρισης ενώ η dell 8. Γενικά κατι που με ενδιαφέρει στις οθόνες και δεν ξέρω κατα πόσο κάποια απο τις 2 το έχει ειναι να είναι όσο το δυνατόν λιγότερο glossy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι πως αν δεν τις δεις απο κοντα δε μπορεις να κρινεις, αυτη που σου προτεινα εγω ειναι σιγουρα ματ (την εχω δει απο κοντα) και απ οτι βλεπω και η samsung ματ ειναι οποτε δεν θα εχεις θεμα με την αντανακλαση. Να ξερεις οτι το εντονο anti-glare στις οθονες επηρεαζει αρνητικα και τα χρωματα τους. Τα 3 ms δυσκολα θα τα καταλαβεις μη δινεις σημασια σε αυτο. Επισης η αγορα οθονης μερικες φορες μπορει να ειναι κατι τελειως υποκειμενικο γιατι ο καθενας εχει διαφορετικα γουστα, πχ εγω γουσταρω full-glossy οθονες για καλυτερη αποδοση χρωματων και βαθυτερα μαυρα. Δες βιντεο και κριτικες και παιρνεις οποια θες, η συγκεκριμενη dell παντως προτιμαται απο παρα πολλους σε αυτο το ευρος χρηματων και δε νομιζω αυτο να ειναι τυχαιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι πως αν δεν τις δεις απο κοντα δε μπορεις να κρινεις, αυτη που σου προτεινα εγω ειναι σιγουρα ματ (την εχω δει απο κοντα) και απ οτι βλεπω και η samsung ματ ειναι οποτε δεν θα εχεις θεμα με την αντανακλαση. Να ξερεις οτι το εντονο anti-glare στις οθονες επηρεαζει αρνητικα και τα χρωματα τους. Τα 3 ms δυσκολα θα τα καταλαβεις μη δινεις σημασια σε αυτο. Επισης η αγορα οθονης μερικες φορες μπορει να ειναι κατι τελειως υποκειμενικο γιατι ο καθενας εχει διαφορετικα γουστα, πχ εγω γουσταρω full-glossy οθονες για καλυτερη αποδοση χρωματων και βαθυτερα μαυρα. Δες βιντεο και κριτικες και παιρνεις οποια θες, η συγκεκριμενη dell παντως προτιμαται απο παρα πολλους σε αυτο το ευρος χρηματων και δε νομιζω αυτο να ειναι τυχαιο.

Συμφωνώ οτι στις glossy όλα φαίνονται πολύ πιο ωραία άλλα όταν είσαι 8-10 ώρες στο pc κουράζει πολύ... Η αγορά της οθόνης θα γίνει αρχές Σεπτέμβρη οπότε μπορεί να έχουν αλλάξει μέχρι τότε τα δεδομένα, το case το παρήγγειλα πριν καμιά ώρα περίπου σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου, με βοήθησαν πολύ στο να καταλήξω στην τελική σύνθεση :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...