Προς το περιεχόμενο

ΑΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑ ΜΝΗΜΗΣ???


Giorgos F.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα. εχω εναν P4 στα 2,4 με m/b chaintech p4 9EJL1 και μνημη 256 MB DDR (pc2100 - 266) και θελω να αγορασω αλλη μια μνημη (256 DDR ή 512 DDR). υπαρχει το ενδεχομενο ασυμβατοτητας μεταξυ υπαρχουσας και νεας μνημης??? αν ναι θα πρεπει να εχουν υποχρεωτικος ιδια χαρακτηριστικα (pc2100 - 266 και η καινουργια μνημη δηλαδη)????

 

σημειωση: η μητρικη μου υποστηριζει pc1600/ pc 2100/ pc 2700 DDR SDRAM.

 

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πρεπει να παρεις αλλη μια pc2100 - 266.

Σε αντιθετη περιπτωση αν παρεις δηλαδη μια 2700/333 θα την βλεπει σαν 266 οποτε τσαμπα λεφτα και μπορει και να μην σου δουλεψει κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά κανόνα πάντα, θα δουλέψει, και μπορείς να την κρατήσεις για την επόμενη αναβάθμιση σου. Αν δεν είναι σύντομα η αναβάθμιση (π.χ. σε 5 χρόνια :P) πάρε 266.

 

sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις madsc? θα δουλεψει αν παρω μνημη με pc2700/333 ? οντως σε ρωταω γιατι σκεφτομαι την αναβαθμιση για αργοτερα και η μητρικη μου δυστυχω εχει μονο 2 υποδοχεσ για μνημη :(

 

Dimitri μια 2700/333 εχει ελαχιστη διαφορα στα χρηματα με μια 2100/266

(στα ιδια ΜΒ βεβαια). ή μηπως κανω λαθος. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα τα λες. http://www.plaisio.gr/IWCatSectionView.process?IWAction=Load&Section_Id=18&Nav_Section_Id=18&Catalog_Id=1&Merchant_Id=1&pcount=0&sts_cid=3

 

Σαν αγορα καλυτερα να επαιρνες 3200-400 αλλα δυστυχως δεν την υποστηριζει η μητρικη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Otan les den tin ypostirizei diladi to anamenomeno einai na min doulepsei?

Ti diaforetiko exoun oles autes oi mnimes ektos tou oti antexoun megalyteres taxytites? Kai ego skeftomoun na paro 2700/333 alla thymamai apo palia oti oi palioteres mnimes kata kanona kateligan sto telos na einai akoma kai akriboteres apo tis kainouries, pragma pou anagaia simainei oti tha ypirxan problimata symbatotitas.

 

Pantos stin palia mou QDI BrillianX me 440BX douleuei poly kala me 3 DIMM SDRAM 133 Mhz parolo pou den tin ypostirizei episima

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...