Προς το περιεχόμενο

toshiba l850-1mk


kak0s1931

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια! εχω το συγκεκριμενο φορητο η/υ και αναβουν κανονικα οι λαμπες, fan γυριζει και ο δισκος ξεκιναει αλλα δεν εχω εικονα! καποτε ομως (μετα απο αρκετεσ δοκιμες) ξεκιναει κανονικα! δοκιμασα hdmi σε κανονικη οθονη και παλι δεν δειχνει ομως! ειναι η καρτα γραφικων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν δείχνει τίποτα και με εξωτερική οθόνη λογικά καποιο πρόβλημα υπάρχει με την κάρτα γραφικών η motherboard , κάνε ενα reset στο bios απο την μπαταρία της μητρικής και δοκίμασε αν έχει 2 μνήμες με την κάθε μια μόνη της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 χρόνια αργότερα...
6 ώρες πριν, Marios60 είπε

ΕΕΕμμ εγω εχω ενα l850-1v3 με τα ιδια συμπτώματα . Τι πρεπει να ψαξω να δω αν φταιει η καρτα γραφικων ?

Είναι το πιο πιθανό σενάριο.

Κάνεις τα γνωστά πρώτα.

Μετς το πιο σωστό να πάει σε ένα τεχνικό ηλεκτρονικών με γνώσεις PC/Laptop για έλεγχο και πιθανή επισκευή εάν χρειάζεται.

Εάν δεν έχει γνώσεις ή εξοπλισμό για ηλεκτρονικές επισκευές το πιο πιθανό είναι σε περίπτωση βλάβης να σου πει ότι θέλει αλλαγή όλη η mobo ή η GPU αλλά πολλές φορές είναι επισκευάσιμες.

Ξεκινά με τα απλά ή πήγαινε να το τσεκάρουν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σα ζουμακι μου φαινεται πως εχει γυρω της 

Στις 9/3/2024 στις 9:12 ΠΜ, SeNNinhA είπε

Είναι το πιο πιθανό σενάριο.

Κάνεις τα γνωστά πρώτα.

Μετς το πιο σωστό να πάει σε ένα τεχνικό ηλεκτρονικών με γνώσεις PC/Laptop για έλεγχο και πιθανή επισκευή εάν χρειάζεται.

Εάν δεν έχει γνώσεις ή εξοπλισμό για ηλεκτρονικές επισκευές το πιο πιθανό είναι σε περίπτωση βλάβης να σου πει ότι θέλει αλλαγή όλη η mobo ή η GPU αλλά πολλές φορές είναι επισκευάσιμες.

Ξεκινά με τα απλά ή πήγαινε να το τσεκάρουν

 

 

IMG20240313142425.jpg

IMG20240313142451.jpg

Στις 9/3/2024 στις 9:12 ΠΜ, SeNNinhA είπε

Είναι το πιο πιθανό σενάριο.

Κάνεις τα γνωστά πρώτα.

Μετς το πιο σωστό να πάει σε ένα τεχνικό ηλεκτρονικών με γνώσεις PC/Laptop για έλεγχο και πιθανή επισκευή εάν χρειάζεται.

Εάν δεν έχει γνώσεις ή εξοπλισμό για ηλεκτρονικές επισκευές το πιο πιθανό είναι σε περίπτωση βλάβης να σου πει ότι θέλει αλλαγή όλη η mobo ή η GPU αλλά πολλές φορές είναι επισκευάσιμες.

Ξεκινά με τα απλά ή πήγαινε να το τσ

Που λες το καθάρισα αυτό που ήταν σα χυμένο, με αλκοόλ και τώρα σκέφτομαι να το ανοίξω να καθαρίσω και πιο μέσα για να δω τι έγινε αλλά δεν έχω πάστα διαθέσιμη γμτ. Καλά για πέταμα το είχα δε με πολύ καίει αν δεν έχει πάστα θα είναι ήδη άχρηστη δεν έχει αλλαχτεί ποτέ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...