Προς το περιεχόμενο

Κλιματιστικό


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά! Θέλω να βάλω στο σπίτι μου κλιματιστικό για να Καλυψώ σαλοκουζινα και δυο δωμάτια όλο το σπίτι ειναι 85 τετραγωνικά μου είπε ένας γνωστός μου Τεχνικος ότι το 18αρι της gree θα με καλύψει. Μιλάω μόνο για ψύξη και οχι θέρμανση. Τι γνώμες έχετε;

 

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ναι φιλε μου σκέψου ένα τετράγωνο σπίτι το οποίο ειναι 85 τετραγωνικά το μισό ειναι η σαλοκουζινα και το άλλο μισό δυο δωμάτια και το μπάνιο ενδιάμεσα δεν εχει τοίχους μέχρι να φτάσεις στα δωμάτια ειναι ενιαίος ο χώρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα,δεν ξερω φιλε,ενα 18αρη να ψυξει 85 τετραγωνικα ειναι αρκετα δυσκολο.

 

http://shoppingtips.gr/index.php/2010-05-13-16-19-26/85-2010-12-06-17-31-14

 

Διαβασε λιγο αυτο εδω να δεις πανω κατω τι παιζει.

 

Θα μεινω μονο σε αυτο "Δεν υπάρχει ένας απόλυτος κανόνας για την ισχύ που χρειαζόμαστε. Όμως εντελώς χονδρικά, μια άποψη είναι ότι χρειαζόμαστε κατά μέσο όρο 400-500 BTU ανά τετραγωνικό. Έτσι, για ένα κανονικό υπνοδωμάτιο 15-20 τμ καλυπτόμαστε από μια μικρή μονάδα 7.000-8.000 BTU, ενώ για ένα καθιστικό 50 τμ μπορεί να φτάσουμε τα 20.000-24.000 BTU"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστώ φιλε μου για τις πληροφορίες. Τελικά έβαλα το gree cozy 18000 btu, τελικά το κάλυψε όπως μου το έλεγε ο ψυκτικός, οχι πως στα δωμάτια μέσα εχει ψύχος αλλά εχει δροσιά με σχέση πριν και κοιμάσαι άνετα, τελικά έμεινα έκπληκτος με το gree, μου το έλεγαν ότι ειναι πολύ δυνατά μηχανήματα και δεν τους πίστευα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...