Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν Hosting με cPanel & Softaculous χωρίς διαφημίσεις [SSD Servers]


vacilis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους στο forum,

 

Παρέχουμε εντελώς δωρεάν φιλοξενία ιστοσελίδας με cPanel χωρίς διαφημίσεις, περιορισμούς σε CPU/RAM ή στις προβολές σελίδας.

 

Χαρακτηριστικά:

  • 100MB χώρος στον SSD δίσκο 
  • 10GB bandwidth
  • cPanel Control Panel
  • Softaculous autoinstaller
  • Δωρεάν Email Addresses 
  • Δωρεάν Μεταφορά Ιστοσελίδας σε εμάς
  • Δωρεάν Domain Names
  • FTP Λογαριασμοί
  • PHP, Python και Ruby Εφαρμογές
  • MySQL και PostgreSQL Databases
  • Βασική Υποστήριξη
  • Άμεση εγκατάσταση

 

Εγγραφή εδώ:-D 

 

Οποιαδήποτε πρότασή για βελτίωση είναι αποδεκτή!

Επεξ/σία από vacilis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό αλλα υπάρχει κανένας πρόσθετος περιορισμός πέρα απο τα χαρακτηριστικά ?

Όπως προανέφερα, δεν υπάρχουν περιορισμοί όπως αυτοί που συναντάς στα κοινά free hosts χωρίς cPanel...κυρίως στους resellers του youhosting.com (το 90% των free hosts) και το 000freewebhost.

 

Φυσικά, η μη συμμόρφωση με την πολιτικη αποδεκτής χρήσης ή κατάχρηση πόρων μπορεί να οδηγήσει σε αποκλεισμό από τις υπηρεσίες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν μέσω capital control ήθελα να ζητήσω εδώ να μου δώσει κάποιος χόρο.

τίποτα δεν είναι τυχαίο.

2 εφαρμογές έχω μια για αυτόματες προβλέψεις για το στοίχημα(10 MB db) και πολύ λίγα αρχε/ία.

'το δευτερο twitter like app κάΤΩ ΤΟΥ 30 ΜΒ.

θΑ ΣΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΉΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.

 

Η ΗΛΛΥΛΕΓΚΕΊΗ ΕΊΝΑΙ Η ΚΑΡΑΜΠΊΝΑ ΜΑς.

ΣΕ ΕΥΧΑ;ΡΙΣΤΏ


το wwitter like Θα το δωσω Open source wmw.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν μέσω capital control ήθελα να ζητήσω εδώ να μου δώσει κάποιος χόρο.

τίποτα δεν είναι τυχαίο.

2 εφαρμογές έχω μια για αυτόματες προβλέψεις για το στοίχημα(10 MB db) και πολύ λίγα αρχε/ία.

'το δευτερο twitter like app κάΤΩ ΤΟΥ 30 ΜΒ.

θΑ ΣΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΉΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.

 

Η ΗΛΛΥΛΕΓΚΕΊΗ ΕΊΝΑΙ Η ΚΑΡΑΜΠΊΝΑ ΜΑς.

ΣΕ ΕΥΧΑ;ΡΙΣΤΏ

το wwitter like Θα το δωσω Open source wmw.gr

 

To Openshift δίνει 3 small gears έτσι μπορείς με ένα gear νά έχεις και τα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν μέσω capital control ήθελα να ζητήσω εδώ να μου δώσει κάποιος χόρο.

τίποτα δεν είναι τυχαίο.

2 εφαρμογές έχω μια για αυτόματες προβλέψεις για το στοίχημα(10 MB db) και πολύ λίγα αρχε/ία.

'το δευτερο twitter like app κάΤΩ ΤΟΥ 30 ΜΒ.

θΑ ΣΤΑ ΦΙΛΟΞΕΝΉΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.

 

Η ΗΛΛΥΛΕΓΚΕΊΗ ΕΊΝΑΙ Η ΚΑΡΑΜΠΊΝΑ ΜΑς.

ΣΕ ΕΥΧΑ;ΡΙΣΤΏ

το wwitter like Θα το δωσω Open source wmw.gr

Φυσικά! Όσα θες βαλε! Φρόντισε όμως κατα την εγγραφή να βάλεις αληθινά στοιχειά (τουλάχιστον στην πολη και χωρά) γιατι το αυτόματο σύστημα για εντοπισμό άπατης θα αποκλείσει την εγγραφή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vacilis έβαλα 2 και περιμένω έγγριση. Το μόνο 'λάθος´ είναι ότι δεν είμαι αμερική και έχει μόνο states σε ένα πεδίο.

 

Να σαι καλά φίλε


Καλές δουλείες. εδραιώσου 


Εντάξει έβγαλα άκρη. με φιλοξενείς ...


Φίλε δεν είναι λίγο ρίσκο το SSD ? περίπου σε 3 χρόνια θα πρέπει να τα αλλάξεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vacilis έβαλα 2 και περιμένω έγγριση. Το μόνο 'λάθος´ είναι ότι δεν είμαι αμερική και έχει μόνο states σε ένα πεδίο.

 

Να σαι καλά φίλε

Καλές δουλείες. εδραιώσου 

Εντάξει έβγαλα άκρη. με φιλοξενείς ...

Αυτόματα γίνονται όλα αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα! Ευχαριστώ φιλε! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ! άκυρο! νόμιζα ότι κάποιος ζήταγε Hosting! (μόνο τίτλο διάβασα)

 

Είπες ότι θες Feedback...

  • Το Site είναι πολύ όμορφο
  • Το Template δεν είναι μοναδικό όμως. Έχω δει 1002 άλλα Sites με τέτοιο template σε διαφορετικούς τομείς.
  • Τα χρώματα σε κάποια σημεία είναι κουραστικά-σε νηστάζουν. Γενικά το γκρι δεν είναι τόσο καλό.
  • Καλούτσικο το μπλε σκουρο(menu-header) που εχεις επιλέξει αλλά θέλουμε ζωντάνια και όχι ψώφια πράγματα... 
  • Με το που μπαίνεις, βλέπεις μέχρι Slider που λέει "View Plans". Πολύ άκυρο! ο κόσμος θέλει να δει τιμές με τη μια!!! οπότε άσε το "View Plans" σαν 2η-3η εικόνα και βάλε μια εικόνα με κάποια προσφορά σου. 
  • Κατάλαβες τι λέω... σε αρκετά webhosting sites βλέπεις με τη μια προσφορές... (Δες εικόνες)

Εικόνες από "Sliders", τι βλέπει ο χρήστης με το που μπαίνει:

 

 

screenshot_3.png

screenshot_3.png

screenshot_3.png

 

 

 

 

 

 

Λοιπόν, επειδή πρόσφατα (5~ μήνες) μπήκα και εγώ στο τρυπάκι να αγοράσω hosting και να δω λίγο πως είναι πραγματικά πέρα από localhost.

 

Υπάρχει στο Godaddy πακέτο Economy (Max 1 Site) με κουπόνι -80% OFF, είναι κοντά 11-12 ευρώ για 1 χρόνο. Σου δίνει και δωρεάν ένα Domain.

 

  • Δικαιούσε μόνο 1 στο Account 
  • Και μετά τον πρώτο χρόνο πάει κανονικά όσο είναι το ECONOMY... 60~ ευρώ.

Νομίζω 12 ευρώ με δώρο Domain είναι πολύ καλά να κάνεις τα παιχνίδια σου. Σκέψου ότι κάτι θα μάθεις από αυτό... καλό το localhost αλλά πρέπει να δεις τη πραγματικότητα... 

 

Για μένα αξίζει αν θες να ασχοληθείς με το Web Dev, να ξέρεις 2 βασικά. Πως είναι το CPanel, πως ανοίγεις SSH, πως στήνεις SFTP στο Sublime, πως περνάς Modules για drupal μέσω SSH & Drush (ο εύκολος τρόπος)....

 

Αξίζει...

 

Κουπόνια: http://www.retailmenot.com/view/godaddy.com

και συγκεκριμένα θες αυτό:

screenshot_3.png

 

 

 

PS: Καλή τύχη σου/σας εύχομαι! Καλό ξεκίνημα! ότι σου είπα στα είπα επειδή τα πιστεύω και είναι πως τα καταλαβαίνω εγώ. Δεν ζηλεύω/κάνω χαλάστρα ξέρω γω.... έτσι και αλλιως δεν πουλάω κάτι και δεν είμαστε ανταγωνιστές :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ! άκυρο! νόμιζα ότι κάποιος ζήταγε Hosting! (μόνο τίτλο διάβασα)

 

Είπες ότι θες Feedback...

  • Το Site είναι πολύ όμορφο
  • Το Template δεν είναι μοναδικό όμως. Έχω δει 1002 άλλα Sites με τέτοιο template σε διαφορετικούς τομείς.
  • Τα χρώματα σε κάποια σημεία είναι κουραστικά-σε νηστάζουν. Γενικά το γκρι δεν είναι τόσο καλό.
  • Καλούτσικο το μπλε σκουρο(menu-header) που εχεις επιλέξει αλλά θέλουμε ζωντάνια και όχι ψώφια πράγματα... 
  • Με το που μπαίνεις, βλέπεις μέχρι Slider που λέει "View Plans". Πολύ άκυρο! ο κόσμος θέλει να δει τιμές με τη μια!!! οπότε άσε το "View Plans" σαν 2η-3η εικόνα και βάλε μια εικόνα με κάποια προσφορά σου. 
  • Κατάλαβες τι λέω... σε αρκετά webhosting sites βλέπεις με τη μια προσφορές... (Δες εικόνες)

Εικόνες από "Sliders", τι βλέπει ο χρήστης με το που μπαίνει:

 

 

screenshot_3.png

screenshot_3.png

screenshot_3.png

 

 

 

 

 

 

Λοιπόν, επειδή πρόσφατα (5~ μήνες) μπήκα και εγώ στο τρυπάκι να αγοράσω hosting και να δω λίγο πως είναι πραγματικά πέρα από localhost.

 

Υπάρχει στο Godaddy πακέτο Economy (Max 1 Site) με κουπόνι -80% OFF, είναι κοντά 11-12 ευρώ για 1 χρόνο. Σου δίνει και δωρεάν ένα Domain.

 

  • Δικαιούσε μόνο 1 στο Account 
  • Και μετά τον πρώτο χρόνο πάει κανονικά όσο είναι το ECONOMY... 60~ ευρώ.

Νομίζω 12 ευρώ με δώρο Domain είναι πολύ καλά να κάνεις τα παιχνίδια σου. Σκέψου ότι κάτι θα μάθεις από αυτό... καλό το localhost αλλά πρέπει να δεις τη πραγματικότητα... 

 

Για μένα αξίζει αν θες να ασχοληθείς με το Web Dev, να ξέρεις 2 βασικά. Πως είναι το CPanel, πως ανοίγεις SSH, πως στήνεις SFTP στο Sublime, πως περνάς Modules για drupal μέσω SSH & Drush (ο εύκολος τρόπος)....

 

Αξίζει...

 

Κουπόνια: http://www.retailmenot.com/view/godaddy.com

και συγκεκριμένα θες αυτό:

screenshot_3.png

 

 

 

PS: Καλή τύχη σου/σας εύχομαι! Καλό ξεκίνημα! ότι σου είπα στα είπα επειδή τα πιστεύω και είναι πως τα καταλαβαίνω εγώ. Δεν ζηλεύω/κάνω χαλάστρα ξέρω γω.... έτσι και αλλιως δεν πουλάω κάτι και δεν είμαστε ανταγωνιστές :P

 

Ευχαριστώ πολύ για το feedback. :D  :D

 

Ετοιμάζω το δικο μου uniqe style για το site (το οποίο θα είναι συμβατό με το WHMCS 6) ωστόσο επειδή θα αργήσει αποφασισα να χρησιμοποιησω ένα template (στο ποιο έκανα πολλές αλλαγές) για να λανσάρω όσο το δυνατόν γρηγορότερα το site για να προβληθεί και να αποκτήσει κάποιο rank στις μηχανές αναζήτησης.

Έχεις δίκιο για το "View Plans", ειναι καλυτερα να βλέπει πρώτα ο χρήστης της πρόσφορες μας και μετά τα τεχνικά χαρακτηριστικά. :)

 

Επιπλέον, θα κάνω αλλαγές στο pricing για να είναι ακόμα πιο προσιτά τα plans.

 

Η αρχική ιδέα ήταν να φτιάξω ένα site builder όπως το zyro.com άλλα επειδή θέλει πάρα πολύ δουλειά ακόμα ο site builder που φτιάχνω...ξεκίνησα να προφέρω μόνο hosting. Στόχος μου κυρίως, προς το παρόν, είναι να προσφέρω hosting σε καλύτερες τιμές (μέχρι και δωρεάν) σε συνδυασμό με καλη υποστήριξη από live chat. Αν και η ιδεα του site builder μου φαίνεται καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα. Όλα τέλεια είναι


για να πετύχει πρέπει να το κάνεις όλο μόνο σου από την εμφάνιση ως τις λειτουργίες αλλά αυτό θα έρθει με τον καιρό


δες onlydomains.com όλα μόνοι τους


site5.com


στο godaddy είχα το Lugic.com και μου το πείρανε χωρίς την άδεια μου. κλέφτες είναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σου, φίλε καλή αρχή, είμαι και εγώ στο χώρο μια 10ετία σχεδόν, αν χρειαστείς κάτι μου λες,

όσο για τον godaddy είχα παρόμοια  προβλήματα, αναγκάστηκα να πληρώσω έως και 3 φορές κάθε domain για να τα μεταφέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...