Προς το περιεχόμενο

Εγγύηση iPhone 6


ariston09

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το public παιδιά δεν έχει σαν κατάστημα 3ετη εγγύηση που την πληρώνεις κάπου στα 100€ και είσαι ήσυχος ότι και αν σου κάτσει ;

Πραγμα που ειναι παρανομο γιατι ετσι σου χρεωνει τον 2ρο χρονο που κανονικα επρεπε να ειναι δωρεαν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα απο το site της Infoquest :

APPLE

Mobile Phones

corner_left_down.gif popegg_fill.gif corner_right_down.gif Χρονική διάρκεια εγγύησης Ένας (1) χρόνος Υπεύθυνος εγγύησης (Cosmote-Γερμανος) _ Vodafone Πάροχος εγγύησης Infoquest Technologies Στοιχεία επικοινωνίας παρόχου εγγύησης INFO QUEST TECHNOLOGIES, 2119991260 Τόπος Επισκευής Στα εργαστήρια του παρόχου της εγγύησης Τρόπος Αποκατάστασης Βλάβης Επισκευή /Αντικατάσταση Υπηρεσία Dead On Arrival (DOA) ΟΧΙ Μέγιστος Χρόνος Υπηρεσίας DOA   Παρατηρήσεις  
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το public παιδιά δεν έχει σαν κατάστημα 3ετη εγγύηση που την πληρώνεις κάπου στα 100€ και είσαι ήσυχος ότι και αν σου κάτσει ;

Μπροστά στην εγγύηση του public καλύτερα να επιλέξει κανείς το apple care.Δίνεις τα διπλάσια αλλά οι επισκευές στα mac γίνονται σχεδόν άμεσα με γνήσια ανταλλακτικά τα οποία κοστίζουν μία περιουσία/έκαστο. Οι παράπλευρες εγγυήσεις των καταστημάτων δεν είναι έμπιστες και οι επισκευές δεν γίνονται σωστά και από ειδικευμένο προσωπικό..(βλέπε total support π.χ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Mac υπάρχουν και imitation ανταλλακτικά...; Δε ξέρω για τις υπόλοιπες, αλλά το πακέτο εγγύησης του public τα Mac τα στέλνει στην iSystem.

Φυσικά και υπάρχουν στο ebay και λιγότερο γνωστά site..Αν όντως το public στέλνει τα mac  στην isystem είναι θετικό . To θέμα είναι προσφέρει απεριόριστες επισκευές ή αντικατάσταση σε περίπτωση μη επισκευασιμότητας και αντικατάσταση σχεδόν σε όλα τα περιφερειακά κ.τ.λ κ.τ.λ ? Γιατί οι εγγυήσεις είναι σαν τα ασφαλιστήρια συμβόλαια.Όσο φθηνότερα είναι τόσο λιγότερη κάλυψη προσφέρουν. Αν γνωρίζει κάποιος τιμές ή έχει αγοράσει αντίστοιχη ασφάλεια για μακ θα ήταν ωφέλιμο να μας στείλει documentation να μάθουμε τι παίζει,γιατί καμιά φορά έχεις καλύψεις αλλά με περιορισμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από προσωπική εμπειρία όπως ανάφερα (που είχε λήξει η εγγύηση μου) αλλά και από γνωστούς με επέκταση εγγύησης public, πάνε για επισκευή στην iSystem. Τα ανταλλακτικά εκεί βάση των αποδείξεων που έχω δει είναι αυθεντικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από προσωπική εμπειρία όπως ανάφερα (που είχε λήξει η εγγύηση μου) αλλά και από γνωστούς με επέκταση εγγύησης public, πάνε για επισκευή στην iSystem. Τα ανταλλακτικά εκεί βάση των αποδείξεων που έχω δει είναι αυθεντικά.

Στην isystem και ιμιτασιόν λίγο δύσκολο.Σίγουρα έχουν αυθεντικά. Ποιο το κόστος της εγγύησης public για mac μήπως σου είπε κάποιος γνωστός ? Γιατί για ακριβές συσκευές ανεβαίνει και το κόστος της ασφάλειας (και εαν είναι κοντά στο apple care φυσικά διαλέγεις το πακέτο της apple για σιγουριά ακόμα και για διαφορά 50ευρώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οποια μην ξεχναμε ειναι παρανομη :)

Γιατί είναι παράνομο ένα σχέδιο επέκτασης εγγύησης; Ελεύθερη αγορά έχουμε και δε σε υποχρεώνει κανένας να το αγοράσεις! Παρόμοια πακέτα επέκτασης προσφέρονται από όλες τις μεγάλες αλυσίδες σε όλο τον κόσμο εδώ και πολλά χρόνια.

 

Μην αρχίσουμε τις θεωρίες συνωμοσίας τώρα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι παράνομο ένα σχέδιο επέκτασης εγγύησης; Ελεύθερη αγορά έχουμε και δε σε υποχρεώνει κανένας να το αγοράσεις! Παρόμοια πακέτα επέκτασης προσφέρονται από όλες τις μεγάλες αλυσίδες σε όλο τον κόσμο εδώ και πολλά χρόνια.

 

Μην αρχίσουμε τις θεωρίες συνωμοσίας τώρα....

Γιατι αγαπητε οταν ερχεται το καλο μας Public και σου λεει επεκταση εγγυησης για αλλα 2 χρονια με το χ ποσο και αρα εχεις 1+2 ειναι παρανομο καθως τον δευτερο χρονο επρεπε να στον παρεχει το Public δωρεαν(2χρονια εγγυηση για αγορα εντος EE κλπ)αλλα κλασσικα τα ελληνικα μαγαζια τον δευτερο χρονο χρονια τωρα τον κανουν γαργαρα. Οταν ομως κινηθεις δικαστικα και γενικα το ψαξεις παραπανω το θεμα ολως τυχαιως παντα γινεται η αντικατασταση αν υπαρξει προβλημα μετα τον πρωτο χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόνο που το public, στο λέω γιατί έχω επεκταση, στα προϊόντα apple αλλά και τα υπόλοιπα η επέκταση είναι για μετά το πέρας των 2 ετών! Προσωπική εμπειρία με τη μπαταρία του MacBook μου, όπου ΔΕΝ έγινε χρήση της επέκτασης που έχω, αλλά καλύφθηκε το προϊόν απο την apple στον 1.5 χρόνο (αποδείξεις κλπ φυσικά που αποδεικνύουν αυτό που λέω υπάρχουν) και προφανώς δεν κινήθηκα δικαστικά. Επίσης είναι πολύ εύκολο κάποιος να πάει σε ένα κατάστημα και να διευκρινήσει αυτό που λέω.

 

Συγνωμη αλλα τα περί παράνομο είναι χαζομάρες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόνο που το public, στο λέω γιατί έχω επεκταση, στα προϊόντα apple αλλά και τα υπόλοιπα η επέκταση είναι για μετά το πέρας των 2 ετών! Προσωπική εμπειρία με τη μπαταρία του MacBook μου, όπου ΔΕΝ έγινε χρήση της επέκτασης που έχω, αλλά καλύφθηκε το προϊόν απο την apple στον 1.5 χρόνο (αποδείξεις κλπ φυσικά που αποδεικνύουν αυτό που λέω υπάρχουν) και προφανώς δεν κινήθηκα δικαστικά. Επίσης είναι πολύ εύκολο κάποιος να πάει σε ένα κατάστημα και να διευκρινήσει αυτό που λέω.

 

Συγνωμη αλλα τα περί παράνομο είναι χαζομάρες...

Εγω παντως βλεπω και στο Site τους γραφουν εγγυηση 1 χρονο οπως και σχεδον ολα τα Ελληνικα καταστηματα στο Skroutz http://www.public.gr/product/apple/iphone/smartphone-apple-iphone-6-64gb-space-gray/prod6760098pp/

 

Παρε και αλλο ενα προιον http://www.public.gr/product/gaming/pc-controllers/audio/logitech-g430-surround-gaming-headset-mayro/prod4290054pp/. Πανω στο κουτι γραφει εγγυηση 3 χρονια,στο Site της Logitech 3 χρονια και οταν ρωτησα τον υπαλληλο στο Public Mall μου ανεφερε την εγγυηση που εγραφε στο Site. Οταν ομως του ανεφερα τι εγγυηση εδινε η Logitech μου απαντησε''εμεις ενα χρονο καλυπτουμε και τοσο βλεπω και εχει στο site.Μετα τον 1χρονο επικοινωνησε με την εταιρια να συννενοηθεις''

 

Και επειδη και εσυ αν πας και ρωτησεις πχ για το παραπανω Iphone 6 1 χρονο θα σου πουνε εγγυηση επειδη τοσο γραφει στο Site,αρα ναι η επεκταση εγγυησης ειναι παρανομη κυριως γιατι σου χρεωνει τον 2ρο χρονο :)

 

Τωρα αν εσυ ετυχες σε περιπτωση αυτο δεν το γνωριζω αλλα αν ρωτησεις γενικα τι ισχυει περι εγγυησης στα Public και αλλα ατομα θα σου πουνε μια απο τα ιδια με οτι γραφω παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 χρόνο σου δίνει η apple, 1 χρόνο ακόμα παίρνεις (με λίγο γκρίνια) και 2 χρόνια απο εκεί και πέρα με την επέκταση. Τώρα αν δε σου καλύψουν 2ο χρόνο που συνήθως το καλύπτουν όπως και σε μένα (δεν έχει να κάνει με το public αυτό προφανώς, αλλά με την iSystem, infoquest, κλπ κατόπιν εντολης απο την μαμά apple) τότε μπορείς να κανείς χρήση της επέκτασης που έχεις (το είχα ρωτήσει).

 

 

Επομένως σε κάθε περίπτωση είσαι καλυμμένος και όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχει κάτι παράνομο (απο το public τουλάχιστον)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...