Προς το περιεχόμενο

Microsoft Lumia 640 Review


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω το xl 2μιση μηνες.

Σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος.Αν το ξαναεπερνα θα επαιρνα το απλο και οχι το xl λογο μεγεθους της συσκευης και μεγαλου bezel.

H μεγαλη του απογοητευση για εμενα ειναι καμερα του. Σε σχεση με το S3  που ειχα ειναι η μερα με την νυχτα. 

Ολες οι φωτογραφιες την ημερα βγαινουν με κορεσμενη φωτεινοτητα ,με οτι ρυθμιση και να παιξεις. Για βραδυ καλυτερα να μην το συζητησω. 

Επεξ/σία από veider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το xl 2μιση μηνες.

Σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος.Αν το ξαναεπερνα θα επαιρνα το απλο και οχι το xl λογο μεγεθους της συσκευης και μεγαλου bezel.

H μεγαλη του απογοητευση για εμενα ειναι καμερα του. Σε σχεση με το S3  που ειχα ειναι η μερα με την νυχτα. 

Ολες οι φωτογραφιες την ημερα βγαινουν με κορεσμενη φωτεινοτητα ,με οτι ρυθμιση και να παιξεις. Για βραδυ καλυτερα να μην το συζητησω. 

Περίεργο, εμένα μου φαίνονται τουλάχιστον ισάξιες  με του s4.

Οι βραδινές λήψεις ιδιαίτερα είναι αρκούντως καλύτερες με χειροκίνητες ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές ενδεικτικές. Οι δύο είναι σε μέτριο προς χαμηλό φωτισμό.

Κάποιες από αυτές είναι ομορφες και σαν περιεχόμενο. Πράγματι βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αισθητήρα για αυτόματη φωτεινότητα έχει? Και τι είναι ο αισθητήρας εγγύτητας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αισθητήρα για αυτόματη φωτεινότητα έχει? Και τι είναι ο αισθητήρας εγγύτητας?

https://en.wikipedia.org/wiki/Proximity_sensor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τι δεν σου άρεσε?? Αν και τα κινητά που λες ξεκινάνε 250 και 400 στο σκρουτζ. Σε κατηγορίες που πχ το 930 θα το σύγκρινα και με το nexus.  

Επεξ/σία από CtrlFreak
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι δεν σου άρεσε?? Αν και τα κινητά που λες ξεκινάνε 250 και 400 στο σκρουτζ. Σε κατηγορίες που πχ το 930 θα το σύγκρινα και με το nexus.  

δε μου αρεσε το οτι ενω εχει τα ιδια specs με το 830 , ουτε η οθονη ειναι το ιδιο καλη και μου φαινεται ενα κλικ πιο αργο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δε μου αρεσε το οτι ενω εχει τα ιδια specs με το 830 , ουτε η οθονη ειναι το ιδιο καλη και μου φαινεται ενα κλικ πιο αργο. 

Nα θυμίσω ότι το 640 κοστίζει 160€ και τα 830 και 930 κοστίζουν 250€ (+90€) και 386€ (+226€) αντίστοιχα... Οπότε η σύγκριση είναι λίγο άδικη. Με τη διαφορά τιμής με το 830 αγοράζεις ένα lumia 532 ή 630 επιπλέον και με τη διαφορά τιμής από το 930 αγοράζεις ένα ακόμα 640 και ένα 435 ακόμα...

Το ένα κλικ πιο αργό είναι πολύ λίγη διαφορά σε σχέση με τη διαφορά τιμής. Τέλος το 640 δεν έχει την ίδια έκδοση WP με τα 830 και 930 για να είναι σωστή η σύγκριση. Μπορεί η διαφιρά απόδοσης να οφείλεται στο update 3, που φέρει, σε σχέση με το update 1 των 830 και 930.

Επεξ/σία από Jophiel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα θυμίσω ότι το 640 κοστίζει 160€ και τα 830 και 930 κοστίζουν 250€ (+90€) και 386€ (+226€) αντίστοιχα... Οπότε η σύγκριση είναι λίγο άδικη. Με τη διαφορά τιμής με το 830 αγοράζεις ένα lumia 532 ή 630 επιπλέον και με τη διαφορά τιμής από το 930 αγοράζεις ένα ακόμα 640 και ένα 435 ακόμα...

Το ένα κλικ πιο αργό είναι πολύ λίγη διαφορά σε σχέση με τη διαφορά τιμής. Τέλος το 640 δεν έχει την ίδια έκδοση WP με τα 830 και 930 για να είναι σωστή η σύγκριση. Μπορεί η διαφιρά απόδοσης να οφείλεται στο update 3, που φέρει, σε σχέση με το update 1 των 830 και 930.

συμφωνω σε αυτα που λες... αλλα οταν τα χαρακτηριστικα ειναι τα ιδια με το 830 ( το 930 ειναι πολυ πιο πανω ) και βλεπεις τετοιες διαφορες ....εγω προσωπικα αναρωτιεμαι.. ακριβως τα ιδια αλλα τετοια διαφορα τιμης.... τα βαζω διπλα διπλα και ειναι μερα νυχτα, ακομα και την οθονη που υποτιθεται οτι εχουν ιδια αναλυση και ppi .. αρα κατι θα πρεπει να δικαιολογει και τη διαφορα τιμης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...