Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσε press render των Galaxy Note 5 και Galaxy S6 Edge+


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

H samsung αντιγράφει όλα τα κακά της apple(no sd/no removable battery/υπερτιμημενα στο θεό κινητά που αξίζουν 400 ευρώ κάτω κτλ κτλ). H Apple αντιγράφει εδώ και 4 χρονια όλα τα καλά του Android και τα πασαρει ως και καλά καινοτομίες ότι ανακαλυψε τον τροχό και έτσι τσιμπανε τα fan Boys.

 

Έχω το note 3 16 μήνες. Είχα κινητό lg και με ips οθόνη και είδα και Sony κινητό με tft. Όλες δείχνουν ξεπλυμενες μπροστά στο note 3. Το s5 δεν το έχω δει καθόλου.

 

Εεε μην συγκρίνουμε λοιπόν μήλα με πατάτες, αν ήταν και οι δύο άμολεντ υπήρχε σύγκριση. Οι IPS έχουν πιο ξεβαμμενα μαύρα και οι ΤιΕφΤι είναι για τον πέομ. Πχ η amoled του 930 μου είναι 10 κλάσεις ανώτερη της προηγούμενης ναυαρχίδας της Sammy. Δε λέω ότι όλες οι συσκευές της έχουν κακές οθόνες ίσα ίσα του s6 είναι τούμπανο, αλλά δεν είναι όλες έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματήστε την καραμέλα της αντιγραφής. Οσο αντέγραψε η Samsung την Apple, άλλο τόσο αντέγραψε η Apple την Samsung. Η αντιγραφή είναι καλό για εμας. Αν η Apple δεν "έκλεβε" καθε πατέντα της Motorola και της Nokia δεν θα είχαμε τα iPhone. Αν η Samsung δεν "έκλεβε" την Samsung δεν θα είχαμε τα Galaxy. Αν η Apple δεν "έκλεβε" την Samsung δεν θα είχαμε iPhone με μεγάλες οθόνες. Και αν οι κινέζοι δεν έκλεβαν τους πάντες δεν θα είχαμε φθηνά smartphone που σταδιακά θα αναγκάσουν τους πάντες να ρίξουν τις τιμές.

 

Οσο για τις κατηγορίες κατά της Samsung. Καλά κάνει ρε μάγκες. Έβγαε τρομερά specs, με νέες ιδέες (πχ S-Pen) και έμενε πίσω απο την Apple. Προσπάθησε να διορθώσει τα μειονεκτήματά της (software και υλικά). Το έκανε (το TW του S6 πετάει και έβαλε γυαλί μέταλο) και πάλι είναι πίσω απο την Apple. Η Apple πουλάει τ΄αντερά της δίνοντας συσκευές με hardware χρόνου (τουλάχιστον), με software που προσθέτει τώρα αυτά που οι άλλοι έχουν 2-3 χρόνια, μικρή μπαταρία και no SD. Ακόμα και τα χαμηλών πωλήσεων S5/S6 είναι μπροστά απο όλα τα android αλλά πίσω απο την Apple. Επομένως είναι εμφανές πως ο κοσμος θέλει unibody, μικρή μπαταρία και no sd. Αυτό ακριβώς δίνει η Samsung. Η διαφορά είναι πως η Samsung δεν έχει το κοινό "πήρα συσκευή για μόστρα στο καφέ" που είναι τεράστιο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματήστε την καραμέλα της αντιγραφής. Οσο αντέγραψε η Samsung την Apple, άλλο τόσο αντέγραψε η Apple την Samsung. Η αντιγραφή είναι καλό για εμας. Αν η Apple δεν "έκλεβε" καθε πατέντα της Motorola και της Nokia δεν θα είχαμε τα iPhone. Αν η Samsung δεν "έκλεβε" την Samsung δεν θα είχαμε τα Galaxy. Αν η Apple δεν "έκλεβε" την Samsung δεν θα είχαμε iPhone με μεγάλες οθόνες. Και αν οι κινέζοι δεν έκλεβαν τους πάντες δεν θα είχαμε φθηνά smartphone που σταδιακά θα αναγκάσουν τους πάντες να ρίξουν τις τιμές.

 

Οσο για τις κατηγορίες κατά της Samsung. Καλά κάνει ρε μάγκες. Έβγαε τρομερά specs, με νέες ιδέες (πχ S-Pen) και έμενε πίσω απο την Apple. Προσπάθησε να διορθώσει τα μειονεκτήματά της (software και υλικά). Το έκανε (το TW του S6 πετάει και έβαλε γυαλί μέταλο) και πάλι είναι πίσω απο την Apple. Η Apple πουλάει τ΄αντερά της δίνοντας συσκευές με hardware χρόνου (τουλάχιστον), με software που προσθέτει τώρα αυτά που οι άλλοι έχουν 2-3 χρόνια, μικρή μπαταρία και no SD. Ακόμα και τα χαμηλών πωλήσεων S5/S6 είναι μπροστά απο όλα τα android αλλά πίσω απο την Apple. Επομένως είναι εμφανές πως ο κοσμος θέλει unibody, μικρή μπαταρία και no sd. Αυτό ακριβώς δίνει η Samsung. Η διαφορά είναι πως η Samsung δεν έχει το κοινό "πήρα συσκευή για μόστρα στο καφέ" που είναι τεράστιο.

 

Ευχαριστώ, ξεκίνησα να γράφω αλλά συνειδητοποίησα ότι με υπερκαλύπτεις πλήρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω κάτι που ίσως σε σοκάρει. Το γεγονός πως εσένα δεν σου αρέσει δεν σημαίνει πως δεν αρέσει σε κανέναν. Η γνώμη σου είναιπροσωπική και σεβαστή αλλά είναι γνώμη όχι γεγονός. Ξέρω θα σου κάνει μεγάλη εντύπωση καθώς το 90% των ελλήνων πιστευουμε πως τα ξέρουμε όλα και οτι μας αρέσει είναι κορυφή ενώ οτι δεν μας αρέσει είναι βλακεία. Πιστεύω όμως πως αν προσπαθήσεις λίγο θα καταλάβεις το λάθος σου!

φιλε μου ο φανμποισμος σου ειναι μεγαλος, εγω περιμενα καποιον να ερθει και να μου πει 2-3 λογους που τον κανουν να συνεχιζει να αγοραζει samsung και οχι να αναλυσουμε τα υπαρξιακα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου ο φανμποισμος σου ειναι μεγαλος, εγω περιμενα καποιον να ερθει και να μου πει 2-3 λογους που τον κανουν να συνεχιζει να αγοραζει samsung και οχι να αναλυσουμε τα υπαρξιακα μας.

Έχω note 3 από τα τέλη του 2013. Με υπερκαλύπτει σε όλα (κάτι που τα iphone πριν από αυτό δεν το έκαναν). Είναι η μοναδική συσκευή που έχω κρατήσει τόσο πολύ καιρό και όταν το αλλάξω μάλλον θα πάρω note 4.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε οχι οτι καλυτερο υπαρχει η οχι και τοσο super amoled που εχει φτασει τον κορεσμο στο θεο γιαυτο σου φαινονται ξεπλυμενες οι αλλες οθονες.

 

περαν αυτου να μην ξεχναμε τα "ντοπαρισμενα" benchmarks της samsung και τα πληρωμενα reviews

Ένα όνομα που με έρχεται στο μυαλό ότι ήταν στο payroll τους είναι οMKBhd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νοτε 3 και 4 εχουν το ωραιοτερο περιγραμμα με πιο τετραγωνισμενες ακρες ελαχιστης αμβλυνσης που σαφως τα ξεχωριζουν απο τα galaxy .. ωραιο το 5 θα ειναι σιγουρα αλλα το 4 ειναι πραγματικα πιο ωραιο και δε βρισκω καποιο λογο να το αλλαξω .. μεγα λαθος η μικροτερη οθονη.. επρεπε να το βγαλουν με μεγαλυτερη και μικροτερα περιθωρια ..επισης η ελειψη sd καρτας εμενα με ενοχλει  .. κριμα περιμενα κατι πολυ καλο .. το edge παραμενει φοβερο ..αν ειχε pen θα το επαιρνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τις οθονες μη το συζητατε η amoled ειναι by far οι καλυτερες απλα δε γυρνας πισω .. κορεσμο? αλλαξτε προφιλ ..σε τεστ η οθονη του νοτε 4 υπερκαλυπτει το χρωματικο φασμα και φτανει πιστοτητα χρωματων σχεδον 100% πολυ ανωτερη απο του iphone ..φυσικα για contrast δεν υπαρχει καν ανταγωνισμος .... οταν θυμαμαι πρωτοειδα διπλα διπλα το iphone 5 mou να παιζει με s3 το αλλαξα την επομενη μερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τις οθονες μη το συζητατε η amoled ειναι by far οι καλυτερες απλα δε γυρνας πισω .. κορεσμο? αλλαξτε προφιλ ..σε τεστ η οθονη του νοτε 4 υπερκαλυπτει το χρωματικο φασμα και φτανει πιστοτητα χρωματων σχεδον 100% πολυ ανωτερη απο του iphone ..φυσικα για contrast δεν υπαρχει καν ανταγωνισμος .... οταν θυμαμαι πρωτοειδα διπλα διπλα το iphone 5 mou να παιζει με s3 το αλλαξα την επομενη μερα

Σωστός. Αν σου φαίνονται υπερβολικά τα χρώματα απλά αλλάζεις το προφίλ από τις ρυθμίσεις. Ενώ αν είναι ξεπλυμένα δεν μπορείς να κάνεις κάτι... 

 

 

post-61606-0-80315900-1438682503_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα έξι κατοστάρικα το 4 δεν το λες προσιτό.

Προ CC η τιμή του ήταν στα 500€ (όσο πήρα και το 3). Και η σειρά note δεν είναι οικονομική. Είναι η ναυαρχίδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Super amoled οθόνη. Ότι καλύτερο υπάρχει όλες οι άλλες δείχνουν ξεπλυμενες. Οπότε ελπίζουμε να λογικευτει η samsung. 2 χρόνια όλο και χειρότερα πάει ακόμα να το πάρει χαμπάρι ότι Apple δεν προκειτε ποτέ να γίνει

 

Το ιδιο έχει. Το 7420 όχι το νέο 7422

 

Τα χρωματα των samoled ειναι εντυπωσιακα αλλα ειναι ψευτικα. Δεν βκεπεις αυτο που πραγματικα ειναι, αλλα μια boostαρισμενη εκδοση χρωματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρωματα των samoled ειναι εντυπωσιακα αλλα ειναι ψευτικα. Δεν βκεπεις αυτο που πραγματικα ειναι, αλλα μια boostαρισμενη εκδοση χρωματος.

Εδώ φαίνεται να διαφωνούν... Με μετρήσεις όμως όχι στα λόγια μόνο

 

Based on our extensive Lab tests and measurements, the Galaxy Note 4 is the Best performing Smartphone display that we have ever tested. It matches or breaks new records in Smartphone display performance for: Highest Absolute Color Accuracy, Highest Screen Resolution, Infinite Contrast Ratio, Highest Peak Brightness, Highest Contrast Rating in Ambient Light, and the smallest Brightness Variation with Viewing Angle. Its Color Management capability provides multiple Color Gamuts – a major advantage that is not currently provided by any of the other leading Smartphones. The Galaxy Note 4 delivers uniformly consistent all around Top Tier display performance: it is the first Smartphone display to ever get all Green (Very Good to Excellent) Ratings in all test and measurement categories (except one Yellow for a Brightness Variation with Average Picture Level) since we started the Display Technology Shoot-Out article Series in 2006, an impressive achievement for a display. The Galaxy Note 4 has again raised the bar for top display performance up by another notch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...