Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ανακοίνωσε το Galaxy S4 mini plus


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανενα κινητο δεν ειναι εξ ορισμου για τα μπαζα... Ολα εχουν την τιμη τους... Το συγκεκριμενο στα 100-140 ειναι μια χαρα... Την να το κανω το λολιποπ αν η καμερα δεν εχει φλας! Η' η μνημη του ειναι 1 γκιγκα... Και εγω που ειχα μπατζετ 100 ευρω απο το να παρω καποιο της πλακας κοιταζα το S4 mini το απλο για μεταχειρισμενο... Απο το να παρω καποιο καινουργιο που ηταν πολυ υποδεεστερο σε χαρακτηριστικα... Βγηκε προσφορα 149 ανεβηκα στο μπατζετ το πηρα καινουργιο και εληξε το παραμυθι... 220 που εχει τωρα εστω και η αναβαθμισμενη εκδοση ειναι ανεκδοτο!!! Απλα δεν το παιρνεις! Και αν θελεις το ιδιο περιμενεις να πεσει, γιατι θα πεσει... Ολοι μου ελεγαν καλα διπυρηνο τριετιας?? Πρσωπικα το πηραν για τα χαρακτηριστικα του, γιατι τα εχει ΟΛΑ! Και ραδιο, και καρτα μνημης και αποσπωμενη μπαταρια, υπερυθρες, NFC, screen mirroring, 1,9ΜΡ μπροστα ... Οτι τεστ δεις στα χαρακτηριστικα λεει ΝΑΙ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά το τελευταίο το κάνει και η apple (5c, ipad mini 3 κτλ). 

 

Το s4 mini το έχει η σύζυγος μου από τότε που κυκλοφόρησε και είναι απόλυτα ικανοποιημένη. Της το αγόρασα 250€ (και όχι 739€ που έκανε τότε το iphone 5, άντε 600€ στην καλύτερη από skroutzoμάγαζο) και με τα ρέστα της πήρα και ένα ipad mini. Ήθελε ραδιόφωνο οπότε το iphone δεν μας έκανε.

 

Η οθόνη μπορεί να μην έχει την τρελή ανάλυση είναι όμως ευανάγνωστη και με πολύ ζωηρά χρώματα (λόγω AMOLED). Πολύ μικρή βέβαια για τα δικά μου γούστα (αστεία μικρή και η 4' του iphone 5). Γενικά πολύ σπιρτόζικο κινητό, καμία σχέση με lag που λένε για τα φτηνά samsung, και βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες και video. Τέλος άριστη μπαταρία για το μέγεθος του.

 

Το "νέο" μοντέλο με τον τετραπύρηνο είναι αστείο να το πάρει κάποιος σήμερα αλλά στα 129€ που το είχε η vodafone ήταν πολύ καλή προσφορά και δεν υπήρχε κάτι ισάξιο σε αυτά τα λεφτά. Και με 2 χρόνια εγγύηση φυσικά. Όχι μεταχειρισμένα κτλ...

  • Η Apple βγάζει 1-2 Μοντέλα κάθε χρόνο, όχι δέκα. Το περσινό πουλιέται αργότερα σε χαμηλή τιμή με το που βγει το καινούργιο. Παράδειγμα, τον Σεπτέμβριο με το που βγεί το 6s το 5c θα φύγει από τα καταστήματα (άσχετα αν το πουλάνε σκρουτζομάγαζα επειδή έχουν απόθεμα) το 5s θα πάρει τη θέση του και το 6 θα πάρει την θέση του 5s. Επίσης θα παίρνουν ενημερώσεις λειτουργικού συστήματος για τα επόμενα χρόνια, οι οποίες συμπεριλαμβάνουν ενημερώσεις ασφαλείας που είναι το σημαντικότερο, σε αντίθεση με την Samsung που σε αναγκάζει να πάρεις καινούργιο μοντέλο για να πάρεις ενημερώσεις. 

     

  • Ραδιόφωνο? Ναι χρησιμοποιούσα το 2005 με το Sony Ericsson, στο 2016 υπάρχουν οι λεγόμενες Εφαρμογές, TuneIn, E-Radio κλπ

     

  • Καμία σχέση, να μαντέψω, χρησιμοποιεί εφαρμογές όπως Facebook, Whatsapp, Instagram άντε και κανένα Candy Crush και κάθε φορά που κάνει κάτι κλείνει την εφαρμογή από το App Switcher. Δοκίμασε να βάλεις παραπάνω εφαρμογές και μην τις κλείνεις από το App Switcher μέχρι και των 600 ευρώ Samsung τρώει τότε κόλλημα.

     

  • Τετραπύρηνος και AMOLED το δόλωμα της Samsung για τον μέσο καταναλωτή, έτσι ξεκίνησε και με τα s3. Η Samsung δεν ανταγωνίζεται με την απόδοση της συσκευής αλλά με τα νούμερα: ("Έχουμε 23 mpixel καμερα, 8 πυρήνες, 5.7 Ίντσες οθόνη, τεράστια ανάλυση κλπ κλπ") μόνο που τα μισά απο αυτά κάνουν δουλειά στα κινητά της. AMOLED? μπορεί να βάζει AMOLED όπου σταθεί αλλά η Αντίθεση της AMOLED είναι υπερβολική που κάνουν τα πάντα να είναι εκτός ρεαλισμού *μιλάω πχ για φωτογραφίες* πάρε μια φωτογραφία του Samsung και βάλε την σε ένα Retina Mac και άνοιξε την. Έτσι ακριβώς βλέπουν όλοι οι υπόλοιποι την φωτογραφία στα κινητά τους, εκτός φυσικά αυτών της Samsung.

     

  • Και για πιο λόγο τότε η Samsung προσπαθεί να κάνει ότι κάνει η Apple; Μέχρι το S5 τα κινητά της ήταν πλαστικά με καπάκια, αδιάβροχα, SD κλπ. Τώρα; αλουμίνιο, γυαλί κλειστό απο παντού και σε σύγκρηση με το iPhone;

     

    iphone-galaxy-s6.jpg?w=624

     

    Άμα ήταν τόσο καλή εταιρία κινητών θα έβγαζε κάτι το διαφορετικό σε Design και θα κοιτούσε την απόδοση όπως κάνουν άλλες εταιρίες.

@eko13: τι να το κάνεις το Lollipop; οι ενημερώσεις ασφαλείας δεν σε ενδιαφέρουν; αυτή τη στιγμή με την τρύπα που υπάρχει στο λειτουργικό μπορεί κάποιος να σου βάλει Malware με απλό SMS. Δες εδώ: http://www.forbes.com/sites/thomasbrewster/2015/07/27/android-text-attacks/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι κολλημένος applάκιας και δεν θα συνεχίσω. Εγώ ευτυχώς σταμάτησα την κοροϊδία της apple στο iphone 5. (είχα 3g, 3gs, 4, 4s και 5). Τώρα μόνο ipad

 

btw ραδιόφωνο ναι. χωρίς δεδομένα u know. και δεν είναι χαζογκόμενα  να έχει facebook και candy crush saga. ημερολόγιο, τηλέφωνα και φωτογραφίες των παιδιών μας.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι κολλημένος applάκιας και δεν θα συνεχίσω. Εγώ ευτυχώς σταμάτησα την κοροϊδία της apple στο iphone 5. (είχα 3g, 3gs, 4, 4s και 5). Τώρα μόνο ipad

 

btw ραδιόφωνο ναι. χωρίς δεδομένα u know. και δεν είναι χαζογκόμενα  να έχει facebook και candy crush saga. ημερολόγιο, τηλέφωνα και φωτογραφίες των παιδιών μας.  

Κολλημένος Applακιας επειδή νοιάζομαι για την ασφάλεια του κινητού μου και δεν γουστάρω την κοροιδία της Samsung; Πριν πάρω iPhone. Πλήρωσα για το S3 600€ με συμβόλαιο και το μετάνειωσα αφάνταστα, τα κινητά αυτή τη στιγμή που παίρνουν ενημερώσεις για την ασφάλεια τους είναι τα Nexus, Motorola και HTC. Δεν έχει να κάνει με το αν είσαι Applακιας οπως λές η όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολλημένος Applακιας επειδή νοιάζομαι για την ασφάλεια του κινητού μου και δεν γουστάρω την κοροιδία της Samsung; Πριν πάρω iPhone. Πλήρωσα για το S3 600€ με συμβόλαιο και το μετάνειωσα αφάνταστα, τα κινητά αυτή τη στιγμή που παίρνουν ενημερώσεις για την ασφάλεια τους είναι τα Nexus, Motorola και HTC. Δεν έχει να κάνει με το αν είσαι Applακιας οπως λές η όχι. 

To s3 το είχα και γω. Μεγάλη φόλα. Το έδωσα πολύ γρήγορα. Ενημερώσεις ασφαλείας παίρνει συχνά το samsung. Και το note 3 και το s4 mini. Δεν έχει σχέση που έχει μείνει στην 4.4.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To s3 το είχα και γω. Μεγάλη φόλα. Το έδωσα πολύ γρήγορα. Ενημερώσεις ασφαλείας παίρνει συχνά το samsung. Και το note 3 και το s4 mini. Δεν έχει σχέση που έχει μείνει στην 4.4.2

H Google βγάζει ενημερωμένες εκδώσεις για τους προγραμματιστές των εταιριών που πρέπει να τις προσαρμόσουν στις συσκευές τους. Τα περισσότερα τρέχουν παλιές εκδόσεις ενώ η ενημερωμένη είναι η Lollilop. Η Samsung μπορεί να βγάλει ενημερώσεις κόβοντας τις βαριές λειτουργίες για παλαιώτερες συσκευές αλλά δεν το κάνει. Το ίδιο μου έκανε και με την τηλεόραση που πήρα πριν δύο χρόνια έδωσα 800 ευρώ και έβαλα δόσεις, Smart TV υποσχόντουσαν με πολλές λειτουργίες, όλα κολλάνε, ενημέρωση για αξιόλογες εφαρμογές όπως IPTV, Spotify κλπ δεν έβγαλαν ποτέ αφού έβγαλαν καινούργια μοντέλα που τα περιέχουν αυτά. Μετά άρχισε να μου κάνει non  stop boot loop και δεν μπορούσα να την χρησιμοποιήσω. Την έδωσα και πήρα με 340 ευρώ σε προσφορά μια αντίστοιχη της LG. Ενημερώσεις παίρνω ακόμα, πηγαίνει σφαίρα και έχει όλες τις καλές λειτουργίες και εφαρμογές. Την πάτησα πολλές φορές για να τους ξαναδώσω τα λεφτά μου. Πανάκριβα προϊόντα, άσχημα κατασκευασμένα και χωρίς ενημερώσεις. Ένα ακόμα παράδειγμα, το Galaxy S6 προσπάθησαν να το ανοίξουν για να δουν πως επισκευάζεται, όλο το κινητό όπως και τα προηγούμενα ήταν όλα με κόλα σφηνωμένα το οποίο είναι απαράδεκτο. Όταν επικοινώνησα με την Samsung για την TV μου λένε θα πρέπει να πάρετε καινούργιο μοντέλο. Μα την έχω πάρει πριν ενάμιση χρόνο. Τα παράπονα σας στους προγραμματιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα η κουβέντα έχει ξεφύγει τελείως από το αρχικό θέμα. Μάλλον θα πέσει σκούπα. Και γω στις τηλεοράσεις προτιμώ LG με τα χίλια. Πολύ καλύτερες από τις SAMSUNG. Γενικά δεν είμαι κολλημένος. Αγοράζω ότι καλύπτει τις ανάγκες μου και δεν μου σπάει τα ..... όταν το χρησιμοποιώ. Γενικά ότι μου κάνει τη ζωή εύκολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα η κουβέντα έχει ξεφύγει τελείως από το αρχικό θέμα. Μάλλον θα πέσει σκούπα. Και γω στις τηλεοράσεις προτιμώ LG με τα χίλια. Πολύ καλύτερες από τις SAMSUNG. Γενικά δεν είμαι κολλημένος. Αγοράζω ότι καλύπτει τις ανάγκες μου και δεν μου σπάει τα ..... όταν το χρησιμοποιώ. Γενικά ότι μου κάνει τη ζωή εύκολη.

Όντως ξέφυγε χαχα, τέσπα τουλάχιστον ανάλυσα τον λόγο γιατί δεν την εμπιστεύομαι πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εξαίρεση την κάμερα που είναι σαφώς χειρότερη, το Moto E 2ης γενιάς που είχα αγοράσει 117€ προ διμήνου έχει τα ίδια χαρακτηριστικά...

Με την διαφορά οτι τα Moto τρέχουν Pure Android και όχι TouchWiz. Το Moto G2 για παράδειγμα κοστίζει γύρω στα 160-170 και είναι αξιόλογο Smartphone και τρέχει Lollipop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρολάρισμα; Αν ασχολιόσουν λίγο με την αγορά του εξωτερικού θα γνώριζες οτι υπάρχουν εταιρίες που σου παρέχουν μεταγχερισιμένα με εγγύηση και ναι η ανάλυση είναι χαμηλή στα 256ppi ενώ σε τέτοια μεγέθη πλέον με αυτά τα λεφτά αγοράζεις 326ppi. Υπάρχουν κλάσης ανώτερα κινητά από της Samesung που το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να πετάει τα ίδια μοντέλα ξανά και ξανά με αλλο όνομα στην αγορά.

 

Οταν το επιχειρημα σου ειναι παρε μεταχειρισμενο iphone απο το εξωτερικο, αυτο ειναι αρκετο για να μου δειξει οτι δεν μπορουμε να κανουμε σοβαρη συζητηση. Φανταζομαι θα μπορεις να μου παραθεσεις τις εμπειριες σου απο την υποστηριξη αυτων των καταστηματων του εξωτερικου σε περιπτωση προβληματος της συσκευης. Γιατι και τα κινεζομαγαζα μπορει να σου δινουν εγγυηση αλλα σε περιπτωση προβληματος μπορει να σου βγαλουν το λαδι.

 

Οσο για τα ppi...σε επομενα post σου σχολιαζεις τα μαρκετιστικα 8πυρηνα , αναλυσεις των αλλων εταιριων αλλα εδω μου μιλας για τα 326ppi που προφανως εχει το iphone 5s!!! Εδω φυσικα δεν ειναι μαρκετιστικο γιατι το κανει η apple. Ειμαι βεβαιος οτι μπορεις να καταλαβεις διαφορα στην εικονα... αν παρεις τον μεγενθυντικο φακο και κολλησεις το ματι πανω του.

 

 

 

Κανενα κινητο δεν ειναι εξ ορισμου για τα μπαζα... Ολα εχουν την τιμη τους... Το συγκεκριμενο στα 100-140 ειναι μια χαρα... Την να το κανω το λολιποπ αν η καμερα δεν εχει φλας! Η' η μνημη του ειναι 1 γκιγκα... Και εγω που ειχα μπατζετ 100 ευρω απο το να παρω καποιο της πλακας κοιταζα το S4 mini το απλο για μεταχειρισμενο... Απο το να παρω καποιο καινουργιο που ηταν πολυ υποδεεστερο σε χαρακτηριστικα... Βγηκε προσφορα 149 ανεβηκα στο μπατζετ το πηρα καινουργιο και εληξε το παραμυθι... 220 που εχει τωρα εστω και η αναβαθμισμενη εκδοση ειναι ανεκδοτο!!! Απλα δεν το παιρνεις! Και αν θελεις το ιδιο περιμενεις να πεσει, γιατι θα πεσει... Ολοι μου ελεγαν καλα διπυρηνο τριετιας?? Πρσωπικα το πηραν για τα χαρακτηριστικα του, γιατι τα εχει ΟΛΑ! Και ραδιο, και καρτα μνημης και αποσπωμενη μπαταρια, υπερυθρες, NFC, screen mirroring, 1,9ΜΡ μπροστα ... Οτι τεστ δεις στα χαρακτηριστικα λεει ΝΑΙ...

 

129, οχι 149 και επισης πλεον γυρισε στην κανονικη του τιμη και εχει απο την voda 200. Τα 210-220 τα βλεπεις στο skroutz αλλα υπαρχει και φθηνοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το επιχειρημα σου ειναι παρε μεταχειρισμενο iphone απο το εξωτερικο, αυτο ειναι αρκετο για να μου δειξει οτι δεν μπορουμε να κανουμε σοβαρη συζητηση. Φανταζομαι θα μπορεις να μου παραθεσεις τις εμπειριες σου απο την υποστηριξη αυτων των καταστηματων του εξωτερικου σε περιπτωση προβληματος της συσκευης. Γιατι και τα κινεζομαγαζα μπορει να σου δινουν εγγυηση αλλα σε περιπτωση προβληματος μπορει να σου βγαλουν το λαδι.

 

Οσο για τα ppi...σε επομενα post σου σχολιαζεις τα μαρκετιστικα 8πυρηνα , αναλυσεις των αλλων εταιριων αλλα εδω μου μιλας για τα 326ppi που προφανως εχει το iphone 5s!!! Εδω φυσικα δεν ειναι μαρκετιστικο γιατι το κανει η apple. Ειμαι βεβαιος οτι μπορεις να καταλαβεις διαφορα στην εικονα... αν παρεις τον μεγενθυντικο φακο και κολλησεις το ματι πανω του.

 

 

 

 

129, οχι 149 και επισης πλεον γυρισε στην κανονικη του τιμη και εχει απο την voda 200. Τα 210-220 τα βλεπεις στο skroutz αλλα υπαρχει και φθηνοτερο.

τα ppi δεν είναι μαρκετιστικά και μπορείς να τα δείς με γυμνό μάτι σε μία τέτοια οθόνη. Όσο αυξάνεται το μέγεθος της οθόνης πρέπει να αυξήσεις και τα ppi και οι περισσότερες εταιρίες τα έχουν standard ακόμα και στις 3,5 ίντσες. Όσο  για τις εμπειρίες μου συγκρίνεις κινέζικα μαγαζιά με ευρωπαϊκά. Γνωρίζεις, οτι οι Ευρωπαίοι δεν είναι κινέζοι και οτι υπάρχουν νόμοι στην ευρωπαϊκή ένωση για τέτοιους σκοπούς; Μάλιστα έχω αγοράσει Wii Κονσόλα μεταχειρισμένη όπως και κινητό από γερμανικό κατάστημα του eBay και δεν είχα μέχρι στιγμής πρόβλημα. Αν εσύ δεν μπορείς να δεχτείς αρνητικά σχόλια για την Samsung και αγοράζεις ότι κινέζικο budget βγαίνει, καλώς. Τουλάχιστον μην συγκρίνεις τις Ευρωπαϊκές εταιρίες με τις κινέζικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ppi δεν είναι μαρκετιστικά και μπορείς να τα δείς με γυμνό μάτι σε μία τέτοια οθόνη. Όσο αυξάνεται το μέγεθος της οθόνης πρέπει να αυξήσεις και τα ppi και οι περισσότερες εταιρίες τα έχουν standard ακόμα και στις 3,5 ίντσες. Όσο  για τις εμπειρίες μου συγκρίνεις κινέζικα μαγαζιά με ευρωπαϊκά. Γνωρίζεις, οτι οι Ευρωπαίοι δεν είναι κινέζοι και οτι υπάρχουν νόμοι στην ευρωπαϊκή ένωση για τέτοιους σκοπούς; Μάλιστα έχω αγοράσει Wii Κονσόλα μεταχειρισμένη όπως και κινητό από γερμανικό κατάστημα του eBay και δεν είχα μέχρι στιγμής πρόβλημα. Αν εσύ δεν μπορείς να δεχτείς αρνητικά σχόλια για την Samsung και αγοράζεις ότι κινέζικο budget βγαίνει, καλώς. Τουλάχιστον μην συγκρίνεις τις Ευρωπαϊκές εταιρίες με τις κινέζικες.

 

Αγνοεις φιλε στοιχειωδη πραγματα. Τα ppi ειναι η αναλυση συναρτηση του μεγεθους και αρα οχι ΔΕΝ χρειαζεται να αυξανεται οσο μεγαλωνει το μεγεθος της οθονης. Απο την αλλη οσο μεγαλυτερη οθονη εχουμε τοσο περισσοτερο αυξανεται η αποσταση που το εχουμε απο τα ματια μας με αποτελεσμα να μην εχουμε αναγκη για περισσοτερα ppi. Μια συσκευη των 3,5-4" θα το εχεις πιο κοντα στα ματια σου απο την αντιστοιχη των 5" και ετσι θα εχεις αναγκη για περισσοτερα ppi προκειμενου να μην αντιλαμβανεσαι διαφορες. Συνεπως οι μικροτερες συσκευες πρεπει να εχουν περισσοτερα ppi και οχι οι μεγαλυτερες. Τα τρελα ppi που βαζουν στις μεγαλες οθονες ειναι καθαρα για λογους μαρκετινγκ και τιποτα παραπανω.

 

Με το σκεπτικο σου λοιπον, εφοσον το iphone 5s εχει 326 ppi στις 4", το 6αρι θα επρεπε να εχει πολυ περισσοτερα απο τη στιγμη που ειναι στις 4,7". Εχει; Τωρα το αν μπορεις να δεις με γυμνο ματι διαφορα στις 4,3" με 256ppi σε φυσιολογικη αποσταση και οχι να το κολλησεις στο ματι σου για να πεις οτι ειδες διαφορα, οκ τοτε και εγω μπορω να δω μεσα απο τοιχο. :rolleyes:

 

Τελος σου ζητησα τις εμπειρεις σου απο την afters sales υποστηριξη σε περιπτωση προβληματος σε αγορα μεταχειρισμενου προιοντος απο μαγαζι του εξωτερικου και η απαντηση σου ειναι οτι εχεις αγορασει καποια προιοντα και δεν σου εχουν βγαλει προβλημα. Τι να πω παραπανω; Πως "σπρωχνεις" κοσμο να αγορασει απο το εξωτερικο μεταχειρισμενο προιον και να πιστευει οτι οντως εχει και την εγγυηση που του λεει ο πωλητης οταν δεν εχεις εμπειρια οτι οντως ισχυει η εγγυηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγνοεις φιλε στοιχειωδη πραγματα. Τα ppi ειναι η αναλυση συναρτηση του μεγεθους και αρα οχι ΔΕΝ χρειαζεται να αυξανεται οσο μεγαλωνει το μεγεθος της οθονης. Απο την αλλη οσο μεγαλυτερη οθονη εχουμε τοσο περισσοτερο αυξανεται η αποσταση που το εχουμε απο τα ματια μας με αποτελεσμα να μην εχουμε αναγκη για περισσοτερα ppi. Μια συσκευη των 3,5-4" θα το εχεις πιο κοντα στα ματια σου απο την αντιστοιχη των 5" και ετσι θα εχεις αναγκη για περισσοτερα ppi προκειμενου να μην αντιλαμβανεσαι διαφορες. Συνεπως οι μικροτερες συσκευες πρεπει να εχουν περισσοτερα ppi και οχι οι μεγαλυτερες. Τα τρελα ppi που βαζουν στις μεγαλες οθονες ειναι καθαρα για λογους μαρκετινγκ και τιποτα παραπανω.

 

Με το σκεπτικο σου λοιπον, εφοσον το iphone 5s εχει 326 ppi στις 4", το 6αρι θα επρεπε να εχει πολυ περισσοτερα απο τη στιγμη που ειναι στις 4,7". Εχει; Τωρα το αν μπορεις να δεις με γυμνο ματι διαφορα στις 4,3" με 256ppi σε φυσιολογικη αποσταση και οχι να το κολλησεις στο ματι σου για να πεις οτι ειδες διαφορα, οκ τοτε και εγω μπορω να δω μεσα απο τοιχο.

 

Δεν πολυκατάλαβα τι είπες. Πάντως αισχρά,χοντρικά,απλοϊκά και μπακαλίστικα όσο μεγαλώνει η οθόνη μεγαλώνουν τα πίξελ άρα και η ευκρίνια μειώνεται.

Επεξ/σία από Tragic!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...