Προς το περιεχόμενο

tablet cellular or not


m4rvel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να αγορασω ενα tablet και σκεφτομαι αν θυα εχει δυνατοτητα cellular η οχι..

 

θα ηθελα να ρωτησω αν δινω hotspot απο το κινητο μου για να εξοικονομησω την διαφορα της τιμης που θα εχει το ταμπλετ αν εχει και cellular εχει διαφορες με το αν ειχε απο μονο του cellular?

πχ τρωει περισσοτερα mb αν δινω hotspot απο το αν ειχε απο μονο του το ταμπλετ?και γενικα τι αλλες διαφορες εχει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να αγορασω ενα tablet και σκεφτομαι αν θυα εχει δυνατοτητα cellular η οχι..

 

θα ηθελα να ρωτησω αν δινω hotspot απο το κινητο μου για να εξοικονομησω την διαφορα της τιμης που θα εχει το ταμπλετ αν εχει και cellular εχει διαφορες με το αν ειχε απο μονο του cellular?

πχ τρωει περισσοτερα mb αν δινω hotspot απο το αν ειχε απο μονο του το ταμπλετ?και γενικα τι αλλες διαφορες εχει ?

Βασικά δεν έχει ιδιαίτερη διαφορά, αν κάνεις Hotspot τα ίδια MB θα σου τρώει, απλά τα Cellular είναι για αυτούς που ταξιδεύουν και θέλουν 3-4gb ίντερνετ ξεχωριστά. Γιατι πχ Αν τηλεφωνήσεις θα σου κοπεί το ιντερνετ μέχρι να τελειώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κάνεις τακτικά χρήση εκτος σπιτιού ή εστω μέρους  με wifi, τοτε ναι καλό ειναι να το πάρεις σωστά εξοπλισμένο. Μην κολλάς στα 50-80 ευρώ διαφοράς.

 

Για περιστασιακή χρήση, το hotspot του κινητου μπορεί να σωσει την παρτιδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100 ευρω ειναι η διαφορα...

 

εμενα κυριως με ενδιαφερει αν θα μου τρωει περισσοτερα mb αν δινω απο το κινητο..

 

οσον αφορα το usb on the go ποια η αποψη σας ειναι χρησιμο? και για την ραμ 2 η 3 gb? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100 ευρω ειναι η διαφορα...

 

εμενα κυριως με ενδιαφερει αν θα μου τρωει περισσοτερα mb αν δινω απο το κινητο..

 

οσον αφορα το usb on the go ποια η αποψη σας ειναι χρησιμο? και για την ραμ 2 η 3 gb? 

Άμα το Ταμπλετ είναι Android όσο πιιο πολύ RAM τόσο το καλύτερο, όσο για το USB, είναι θέμα προτίμησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...