Προς το περιεχόμενο

Η Apple ενισχύει την κατασκευή των "iPhone 6s" και "iPhone 6s Plus" για να αντιμετωπίσει το "bendgate"


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τέτοιον ιερό σκοπό και ο Στηβ θα το δεχόταν.

 

Αλλά όλα τα άλλα είναι βλακείες. Όχι ότι είμαι φανατικός υπέρ του πάχους, το "θεόχοντρο" σε σχέση με τον ανταγωνισμό lumia 930 έχω όπως είναι και βαρύ αλλά αυτά ήταν παράμετροι που δεν υπολόγισα καν γιατί ούτε τα πρόσεξα στα χαρακτηριστικά. Είναι ανούσια, μιλάμε για χιλιοστά και γραμμάρια στην τελική. Αλλά και την πιο ηλίθια αντικειμενικα άποψη να έχει κάποιος πρέπει να την υποστηρίζει και να μην κάνει κυβίστηση..

Μην μου το θυμιζεις γιατι αυτοι κανανε μεγαλυτερη πατατα στα Lumia,απλα επειδη το 1520 δεν ειναι τοσο δημοφιλες κινητο γιαυτο δεν αναφερεται στο Insomnia.

 

Με ιδια αναλυση οθονης 1520 και 930,ριξανε την μπαταρια απο 3400Mah που ειχε το 1520 στα 2450 στο 930... Και να πεις οτι το κανανε επειδη ειναι λεπτο το κινητο να πεις ζηλεψανε απο τους αλλους.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις δεν παρατηρησε οτι δεν μετρησε την πισω πλευρα απο το καπακι του iphone...

 

Τα 2 gr στο βαρος ευκολα τα <τρως> απο το μεγαλο πισω μερος

 

Οταν μετρας παχος σε mm χρησιμοποιεις μικρομετρο οχι παχυμετρο και φυσικα αναλογικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μου το θυμιζεις γιατι αυτοι κανανε μεγαλυτερη πατατα στα Lumia,απλα επειδη το 1520 δεν ειναι τοσο δημοφιλες κινητο γιαυτο δεν αναφερεται στο Insomnia.

 

Με ιδια αναλυση οθονης 1520 και 930,ριξανε την μπαταρια απο 3400Mah που ειχε το 1520 στα 2450 στο 930... Και να πεις οτι το κανανε επειδη ειναι λεπτο το κινητο να πεις ζηλεψανε απο τους αλλους.....

Έχω το 930 και βγάζει άνετα τη μέρα. Σίγουρα δε θα έλεγα όχι για μεγαλύτερη μπαταρία, αλλά δεν έχει πρόβλημα.

Στο θέμα τώρα: παραδέχτηκαν την αδυναμία του iphone 6 και τη διόρθωσαν στο... iphone 6s!... Μάλιστα...

Μας κοροϊδεύουν ή μου φαίνεται; Όταν παραδέχεσαι, έμεσα, ότι υπάρχει κατασκευαστικό πρόβλημα το δορθώνεις εντός εγγύησης ή βγάζεις τουλάχιστον καινούριο revision. Το "υπάρχει θέμα, που διορθώνεται στο επόμενο iphone" μου ακουγεται σαν "διαφημιστικό κόλπο για να πουλήσουμε το καινούριο iphone", γιατί δεν εμπεριέχει το στοιχείο της υποστήριξης του πελάτη, που αρμόζει σε μία εταιρεία που ζητάει 2 μισθούς για 1 κινητό και έχει μεγαλύτερο αποθεματικό από πολλές, που αντιμετώπισαν παρόμοια περιστατικά, με περισσότερο επαγγελματισμό...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα engineering, όταν κάτι είναι πολύ λεπτό λυγίζει, ακόμα και το ατσάλι.

το ατσαλι σπαει ,δεν λυγιζει εστω και λεπτο....εκτος και εαν ειναι κραμα μεταλλων.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκομα ασχολειστε με την apple και τις πατατες τις?

αληθεια τωρα?

ρε apple,αφου δεν ειχε προβλημα η συσκευη γιατι τη διορθωσες?

α ρε homo sapiens,δεν παιρνεις χαμπαρι ποτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτων ολλα τα κινιτα λυγιζουν με καποια πιεση, μαλιστα ενα sony  δεν θυμαμαι ποιο λυγιζε αρκετα ποιο ευκολα, το iphone ηθελε 350Ν και το sony λυγιζε με 300.

 

Δευτερων θα σας πω ενα πραγμα, ολοι οι IOS  χρηστες ειχαν παλια android και δεν τους αρεσε και πηγαν σε ios, κανενας δεν πηγε απο ios  σε android. 

 

Η ποιοτιτα κατασκευησ του iphone  ειναι σαφως καλητερη απο των sumsung lg κλπ, 

 

αν καποιος μπει https://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_Galaxy
https://en.wikipedia.org/wiki/IPhone 

θα δει τις διαφορες των συσκευων και απο τις ημερομινιες θα δει ποια αντιγραφει ποια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτερον θα σας πω ενα πραγμα, ολοι οι IOS χρηστες ειχαν παλια android και δεν τους αρεσε και πηγαν σε ios, κανενας δεν πηγε απο ios σε android.

Πλάκα κάνεις;

Γνωρίζω τουλάχιστον 10 άτομα που πήγαν από μήλο σε android.

Κι αν ήταν έτσι τα πράγματα και συνεχώς υπήρχε ρεύμα από android σε μήλο δεν θα είχε το πρώτο 85% της αγοράς και το δεύτερο 12 - 13%.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνεις;

Γνωρίζω τουλάχιστον 10 άτομα που πήγαν από μήλο σε android.

Κι αν ήταν έτσι τα πράγματα και συνεχώς υπήρχε ρεύμα από android σε μήλο δεν θα είχε το πρώτο 85% της αγοράς και το δεύτερο 12 - 13%.

Kαλα οντως υπαρχουν ανθρωποι που πηγαν απο ios  σε android αλλα πρεπει να καταλαβεις κατι.

Το android ειναι ενα λογισμικο και  απειρες μακρες-εταιριες  το χρησιμοποιουν. Το ios ειναι της apple που σημαινει οτι το 12-13% που λες της αγορας ειναι μιας εταιριας της apple καθως εφοσον εχει δικο της λογισμικο ειναι και μονοπωλιο στο ios. Μη συγρινεις τις πωλησεις των λογισμικων γιατι αλλο 100 εταιριες(λιγες λεω) και αλλο 1 .

Και επειδη δεν το καταλαβινουν οι πιο πολυ την apple προφανως πληρωνεις και το ονομα(οπως και στη Samsung και σε πολλες αλλες). Το g4πχ ειναι ακριβο και ειχαμε συνιθησει την lg σε συσκευες με καλα χαρακτηριστικα g2 - g3 σε καλυτερες τιμες.

Αλλα δεν πληρωνεις μονο το brand name. Αντικειμενικα προσφερει ποιοτικα κινητα αναβαθμισεις καλο-βολικο  λειτουργικο(προσωπικη αποψη) και premium συσκευες. Προφανως δεν αξιζει τα χρηματα που κοστιζει αλλα γενικα οι περισσοτερες ναυαρχιδες δεν τα αξιζουν πλεον απλα δεν καταλαβαινω γιατι συγκεκριμενα κραζουμε την apple μονο και αληθεια ειμαι της αποψης αν καποιος δεν παρει και I phone να το κανει χρηση δεν εχει ολοκληρωμενη αποψη.

Δεν λεω οτι ξερω τα παντα αλλα οκ.

Σορρυ για το off topic.

Eνοειτε πως αφου σε καποια μοντελα υπηρχε θεμα θα το εφτιαχαν..... Και ναι προφανως καποια φουρνια κινητων ειχε προβλημα(δεν νομιζω ολα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....

Δευτερων θα σας πω ενα πραγμα, ολοι οι IOS  χρηστες ειχαν παλια android και δεν τους αρεσε και πηγαν σε ios, κανενας δεν πηγε απο ios  σε android. 

 

Η ποιοτιτα κατασκευησ του iphone  ειναι σαφως καλητερη απο των sumsung lg κλπ, 

 

αν καποιος μπει https://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_Galaxy

https://en.wikipedia.org/wiki/IPhone 

θα δει τις διαφορες των συσκευων και απο τις ημερομινιες θα δει ποια αντιγραφει ποια

Όπως ειπώθηκε και παραπάνω αυτό δεν ισχύει. Και γω από iphone πήγα σε android και δεν γυρίζω πίσω όπως και χιλιάδες άλλοι

 

Σχετικά με την καλύτερη ποιότητα κατασκευής της apple:

 

Είχα iphone 3g, 3gs, 4, 4s και 5. (κολλημένος με την apple!) Όλα μα ΌΛΑ μου έβγαλαν κάποιο πρόβλημα. Είτε χαλασμένο power, button, είτε home button, ή ραγισμένο πλαστικό, χαλασμένο dock connector, wifi, μέχρι και μπαταρία άλλαξα στο 5. Για ποια ποιότητα κατασκευής μιλάμε για συσκευές των 600+ €?? 

 

Σε αντίθεση όσα SAMSUNG πέρασαν από τα χέρια μου (2 galaxy ace, s3, s3 mini, s4 mini, s5 mini, note 3, ace 4) όλα όμως δεν έβγαλαν το παραμικρό. Το galaxy ace των 150€ ακόμα το δουλεύει η μάνα μου. Το note 3 το έχω σχεδόν 2 χρόνια (χωρίς θήκη κιόλας) και δεν έχει βγάλει τίποτα. 

 

Οπότε για ποια ποιότητα κατασκευής μιλάμε??

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ειπώθηκε και παραπάνω αυτό δεν ισχύει. Και γω από iphone πήγα σε android και δεν γυρίζω πίσω όπως και χιλιάδες άλλοι

 

Σχετικά με την καλύτερη ποιότητα κατασκευής της apple:

 

Είχα iphone 3g, 3gs, 4, 4s και 5. (κολλημένος με την apple!) Όλα μα ΌΛΑ μου έβγαλαν κάποιο πρόβλημα. Είτε χαλασμένο power, button, είτε home button, ή ραγισμένο πλαστικό, χαλασμένο dock connector, wifi, μέχρι και μπαταρία άλλαξα στο 5. Για ποια ποιότητα κατασκευής μιλάμε για συσκευές των 600+ €?? 

 

Σε αντίθεση όσα SAMSUNG πέρασαν από τα χέρια μου (2 galaxy ace, s3, s3 mini, s4 mini, s5 mini, note 3, ace 4) όλα όμως δεν έβγαλαν το παραμικρό. Το galaxy ace των 150€ ακόμα το δουλεύει η μάνα μου. Το note 3 το έχω σχεδόν 2 χρόνια (χωρίς θήκη κιόλας) και δεν έχει βγάλει τίποτα. 

 

Οπότε για ποια ποιότητα κατασκευής μιλάμε??

Kαλα εσυ πρεπει να εισαι ο πιο ατυχος ανθρωπος στον πλανητη οταν παιρνεις I phone.... Μην ξανα παρεις.... :P

Το λεω διοτι υπαρχουν παρα πολλοι χρηστες (δν ειμαι ενας απο αυτους ) που εχουν παρει και αυτοι οπως και εσυ σχεδον ολα τα I phone μοντελα και αν εξερεσεις τη μπαταρια που ολοι ειχαν θεμα δεν συναντησαν καποιο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα εσυ πρεπει να εισαι ο πιο ατυχος ανθρωπος στον πλανητη οταν παιρνεις I phone.... Μην ξανα παρεις....  :P

Το λεω διοτι υπαρχουν παρα πολλοι χρηστες (δν ειμαι ενας απο αυτους ) που εχουν παρει και αυτοι οπως και εσυ σχεδον ολα τα I phone μοντελα και αν εξερεσεις τη μπαταρια που ολοι ειχαν θεμα δεν συναντησαν καποιο προβλημα.

Το ipad mini που έχω πάρει μόλις βγήκε είναι σκυλί μαύρο. Το έχει ρίξει ο μικρός πολλές φορές κάτω και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Κλασσικά το πανάκριβο καλώδιο φόρτισης έχει ανοίξει (ξεφτίσει) αλλά το βόλεψα με ταινία. Αυτό που μου την σπάει είναι ότι με το iOS 8 σέρνεται σαν κινέζικο tablet των  50€. Οπότε και οι αναβαθμίσεις που έχουν μερικοί για καραμέλα δεν κάνουν πάντα καλό...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αυτό που μου την σπάει είναι ότι με το iOS 8 σέρνεται σαν κινέζικο tablet των  50€. Οπότε και οι αναβαθμίσεις που έχουν μερικοί για καραμέλα δεν κάνουν πάντα καλό...

To εχω πει παρα πολλες φορες.

Επειδη μια συσκευη παιρνει αναβαθμιση δεν σημαινει οτι θα ειναι καλυτερη  και οτι θα δουλευει σωστα σε μια παλια συσκευη.

Οσοι ειχαν 4s και με ios 6 ΣΗΜΕΡΑ με ios 8 ή 9 αυριο δεν εχει καμια σημασια το σκυλομετανοιωνουν.Η συσκευη με ios 6(εχω φιλο που το εχει)πετουσε κυριολεκτικα.Πολυ πιο ωραιο γραφικο περιβαλλον.Οτι καλυτερο ποτε για ενα iphone.

Η apple ανηκει στο ιδιο τρυπακι με ολες τις εταιρειες.Σκοτωνει σιγα σιγα τις παλιες συσκευες με δηθεν αναβαθμισεις για να παρεις αλλη και ειναι καλυμενη οτι δηθεν παρεχει updates ωστε να μην κατηγορηθει.

Εξυπνο δεν μπορει να πει κανεις...

Οταν βγει το 6s-7 ποιος θα καθισει να εχει ios 9 σε μια συσκευη 4s οταν προηγουμενο θα τρεχει με ολα τα Features σαν τρενακι στο ios 9;

Οι Αγγελιες θα φουσκωσουν παλι με 4-5αρια...

 

https://www.youtube.com/watch?v=r-FAhgjakLY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...