Προς το περιεχόμενο

Η Samsung αποκάλυψε τα νέα Galaxy Note 5 και Galaxy S6 edge+ (Updated)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Business plan 3ετιας Samsung:

How to alienate any loyals left, while making sure none of them upgrades to our new models.

Το εβγαλε οπως το εβγαλε, κ δεν το φερνει καν EU??

Δεν εχει προβλημα να βγαζει συσκευες ανα 0.1" (core, core prime, core plus, core 2, duos, ace 1/2/3, ace 39, grand, grand prime, grand 2, κ ενα σωρο αλλα που θα κανουν το ποστ σεντονι), αλλα αν εισαγει επισημα 2 phablet, θα μπερδεψει τους καταναλωτες??

 

Νομιζα οτι επιτηδες αφησαν το note 4 να lagαρει τοσο στο lollipop, αλλα προφανως οι ανθρωποι βαρανε μπαλωθιες, αδυνατω να καταλαβω πως οι επιλογες τους σεβονται εστω κ το βασικο know your customer.

 

Δεν φταιει κανεις αλλος, αυτη η HTC φταιει που αρνειται ακομα να βγαλει ενα phablet one να τους παρει κ τα σωβρακα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι 16.

 

Και οχι αυτο που λες δεν ισχυει.

Τα Note παντα μου αρεσαν ακομη και απο το πρωτο.

Καθε μοντελο καθε χρονια κουβαλα τεχνολογια του αναπτυσομενου ετους κατασκευαστικα και σχεδιαστικα.

Το Note 4 ειναι πολυ πιο ωραιο και στο ματι και στο χερι απο οτι το Plus.

Το Plus γλιστραει σαν το χελι στα χερια σου.Το note 4 ειναι σχεδον το μοναδικο λογω πισω οψης υλικου που σου δινει απολυτο ελεγχο στο κρατημα.Κατι σαν τα ελαστικα του αυτοκινητου που λεμε... :-D

Σε αυτους που αναφερεσαι δεν εχω αποψη επειδη μιλαμε για κατι καθαρα θεμα γουστου.

Μην ξεχνας οτι παντοφλα και το θεμα τους μεγεθους το ειρωνευοντουσαν πρωτοι οι apple-τες.

Σημερα ως συνηθως μας λενε αλλα...η κωλοτουμπα ειναι διαχρονικη και σε ολους.

"Τα Note πάντα μου ΄αρεσαν" λες.

 

Εγώ σου λέω το τί έχω δει όλα τα χρόνια εδώ μέσα και στα άλλα φόρουμ από τους Applaκηδες όσον αφορά το μέγεθος. Δεν μιλάω για σένα. Την λατρεύω την Apple (δεν θα άλλαζα ΠΟΤΕ το ipad και το mac) αλλά είναι βασίλισσα της κωλοτούμπας και του γουάου features με το σταγονόμετρο κάθε iOS (τα οποία features τα είχαμε από αρχής χρόνου με jailbreak και κάτι τρέχει στα γύφτικα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ του Note 4 και Note 5, αν ήταν να αγοράσω αύριο μια από τις δυο συσκευές θα κατέληγα ασυζητητί στο 4άρι.

Δεν είναι μόνο η έλλειψη της SD Card που με απωθεί από το 5 αλλά και η ενσωματωμένη μπαταρία του, η οποία μετά από 1,5 με 2 χρόνια θα θέλει αλλαγή οπότε τρέχα στο Service κλπ..

ΥΓ.
Η Samsung θυμίζει την Nokia στο προτελευταίο στάδιο, όταν άρχισε να καταστρέφει παραδοσιακές σειρές της εξοργίζοντας τους πιστούς πελάτες της.

 

Κρίμα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ του Note 4 και Note 5, αν ήταν να αγοράσω αύριο μια από τις δυο συσκευές θα κατέληγα ασυζητητί στο 4άρι.

 

Δεν είναι μόνο η έλλειψη της SD Card που με απωθεί από το 5 αλλά και η ενσωματωμένη μπαταρία του, η οποία μετά από 1,5 με 2 χρόνια θα θέλει αλλαγή οπότε τρέχα στο Service κλπ..

 

 

ΥΓ.

Η Samsung θυμίζει την Nokia στο προτελευταίο στάδιο, όταν άρχισε να καταστρέφει παραδοσιακές σειρές της εξοργίζοντας τους πιστούς πελάτες της.

 

Κρίμα.

 

 

Η Note σειρα ηλπιζα να κρατησει τα προσχηματα, απευθυνομενη κυριως σε business κοινο.. Δυστυχως η Sammy που αδικαιολογητα εχοντας μια καταπληκτικη lineup στα χερια της , θελει να γινει Apple στην θεση της Apple, θα καταστρεψει τα παντα.. 

Αν ηθελα Apple θα πηγαινα στην Apple.. WTF Sammy? Τουλαχιστον καντο στο S6/edge+ και ασε αυτουσιο το Note. Να εχω επιλογες κατι που ποτε δεν ελειπε απο αυτη την εταιρεια. 

Κριμα.. Βλεπω 2 τοσο ομορφα τηλεφωνα και δεν τηρουν τις πιο απλες προδιαγραφες. Προφανως θελεις να αρμεξεις οσο παει την αγελαδα.. Και ναι υπαρχουν εναλλακτικες αλλα δεν με ενδιαφερουν. Ουτε powerbanks, ουτε oποιασδηποτε αλλης μορφης removable storage.. ΔΕΝ ειναι εναλλακτικες για εμενα. Εγω τα θελω ολα στο τηλεφωνο μου και οχι 150 αξεσουαρ επανω μου..

Note 3 προς το παρων λοιπον για εμενα για τριτο συνεχη χρονο (απο Σεπτεμβρη οταν βγηκε προπερσυ) και οταν βαρεθω υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το S6 edge plus είναι πανέμορφο, δε το συζητώ αλλά η απουσία υποδοχής sd και για εμένα είναι μεγάλο μείον. Για το note Τώρα με αφήνει παγερά αδιάφορο το 5αρι πλέον έχοντας ήδη το 4αρι Και που ενδεχομένως αν δε μου το άλλαζε η εταιρεία μου θα ήμουν ευχαριστημενος και με το 3αρι. Η Samsung έπεσε και αυτή σε στασιμότητα Όπως και η Apple Γιατί η αλήθεια είναι πόσο καινοτομίες να βάλεις σε ένα κινητό μέσα σε ένα χρόνο?

 

ΥΓ. Μη βλέπεις την Apple που τα βάζει με το σταγονόμετρο ώστε το έτος 2020 να "λανσάρει" μοναδικό τον τηλεχειρισμο με υπέρυθρες από το τηλέφωνο Όπως μόνο αυτή ξέρει.....lol

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει μια χαρα αυξηση επιδοσεων υπαρχει στον τομεα h/w ειδικα με τους νεους Exynos στα high end μοντελα. Ισως οχι με τετοια ποσοστα οπως γινοταν μεχρι τωρα αλλα επαρκει για καλυτερες επιδοσεις σε ενα νεοτερο σε συνδυασμο με τα νεα Mali.

Για εμενα το 5 θα μπορουσε να επιδοθει σε καλυτερη καταναλωση με πιο αποδοτικα SoC και CPUs, καλυτερα και ασφαλεστερα σασι, και κυριως να δωθει περισσοτερη προσοχη και εμφαση στην καινοτομια σε επιπεδο software ειδικα σε ενα μοντελο οπως το Note..

Παντα υπαρχει να κανεις κατι, αλλα οι κινησεις της Sammy δειχνουν μια wannabe Apple ταση που προσωπικα με κουρασε. 

Ειπαμε αν θελαμε Apple θα περναμε Apple και δεν θα επιλεγαμε την Sammy για τους λογους που την διαλεγουμε χρονια τωρα.. 

Ρε θα πεσει Κινεζος high end ή LG αν σοβαρευτει λιγο και εκμεταλλευτει την κατασταση που θα παει συννεφο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος να διαβάζω σε τεχνολογικό Φόρουμ για το "κομπιούτερ της τηλεόρασης"....

Έχω έναν φίλο που το λέει έτσι και μια φορά δεν άντεξα.

 

- Φέρε μια το κομπιούτερ

- Ένα λεπτό...

 

v2wyfp.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ του Note 4 και Note 5, αν ήταν να αγοράσω αύριο μια από τις δυο συσκευές θα κατέληγα ασυζητητί στο 4άρι.

 

Δεν είναι μόνο η έλλειψη της SD Card που με απωθεί από το 5 αλλά και η ενσωματωμένη μπαταρία του, η οποία μετά από 1,5 με 2 χρόνια θα θέλει αλλαγή οπότε τρέχα στο Service κλπ..

 

 

ΥΓ.

Η Samsung θυμίζει την Nokia στο προτελευταίο στάδιο, όταν άρχισε να καταστρέφει παραδοσιακές σειρές της εξοργίζοντας τους πιστούς πελάτες της.

 

Κρίμα.

 

Συμφωνώ. Μεγάλη βλακεία και η έλλειψη microSD και η μπαταρία. 

Η Note σειρα ηλπιζα να κρατησει τα προσχηματα, απευθυνομενη κυριως σε business κοινο.. Δυστυχως η Sammy που αδικαιολογητα εχοντας μια καταπληκτικη lineup στα χερια της , θελει να γινει Apple στην θεση της Apple, θα καταστρεψει τα παντα.. 

Αν ηθελα Apple θα πηγαινα στην Apple.. WTF Sammy? Τουλαχιστον καντο στο S6/edge+ και ασε αυτουσιο το Note. Να εχω επιλογες κατι που ποτε δεν ελειπε απο αυτη την εταιρεια. 

Κριμα.. Βλεπω 2 τοσο ομορφα τηλεφωνα και δεν τηρουν τις πιο απλες προδιαγραφες. Προφανως θελεις να αρμεξεις οσο παει την αγελαδα.. Και ναι υπαρχουν εναλλακτικες αλλα δεν με ενδιαφερουν. Ουτε powerbanks, ουτε oποιασδηποτε αλλης μορφης removable storage.. ΔΕΝ ειναι εναλλακτικες για εμενα. Εγω τα θελω ολα στο τηλεφωνο μου και οχι 150 αξεσουαρ επανω μου..

Note 3 προς το παρων λοιπον για εμενα για τριτο συνεχη χρονο (απο Σεπτεμβρη οταν βγηκε προπερσυ) και οταν βαρεθω υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια..

Εντάξει πάντως εγώ προσωπικά (ασχέτως της microSD) έχω βολευτεί πάρα πολύ και με το μια σταλιά στικάκι microUSB/USB. Τρομερή ευκολία όσον αφορά τα αρχεία και είναι ότι πιο μικρό υπάρχει (το Kingston Microduo 3.0 έχω 32άρι)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ. Μεγάλη βλακεία και η έλλειψη microSD και η μπαταρία. 

Εντάξει πάντως εγώ προσωπικά (ασχέτως της microSD) έχω βολευτεί πάρα πολύ και με το μια σταλιά στικάκι microUSB/USB. Τρομερή ευκολία όσον αφορά τα αρχεία και είναι ότι πιο μικρό υπάρχει (το Kingston Microduo 3.0 έχω 32άρι)

 

Μωρε εχω OTG και χρησιμοποιω ενα 16αρι usb 3.0 στο Note 3 δυο χρονια τωρα αλλα δεν ειναι λυση για εμενα.. Και flex hdd βαζεις μεσω wifi και οτι θες.. Αλλα στην καθημερινοτητα δεν ειναι λυση αυτο για εμενα.. Για αλλον δεν αποτελει προβλημα αυτο.. Σε αλλον μπορει και ουτε καν να χρειαζεται αλλα προσωπικα θεωρω οτι πρεπει να υπαρχει η επιλογη και ας μην την χρησιμοποιει καποιος ειδικα σε μια επαγγελματικη σειρα. Οπως και με την μπαταρια.. Βαλε βγαλε μια δευτερη και τελος, ουτε powerbank ουτε τιποτα αλλο.. Το powerbank ειναι αν εισαι καπου ανετα και χρησιμοποιεις το κινητο για πολυ ωρα και θες να μην φας την μπαταρια ή για κανα ταξιδι για εμενα..

Απλα θελουν να πουλανε μεγαλυτερες εκδοσεις απο θεμα χωρητικοτητας και να την πληρωνει ο αλλος ακριβα.

Τι να την κανω την γρηγορη προσβαση για backup φωτογραφιες και μουσικη και αρχεια δουλειας στο κινητο μου; Θελω απλα να υπαρχουν εκει αλλιως τα πεταω σε ενα cloud και τελειωνει η υποθεση.. ΝΟΤ αλλα λεμε τωρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε εχω OTG και χρησιμοποιω ενα 16αρι usb 3.0 στο Note 3 δυο χρονια τωρα αλλα δεν ειναι λυση για εμενα.. Και flex hdd βαζεις μεσω wifi και οτι θες.. Αλλα στην καθημερινοτητα δεν ειναι λυση αυτο για εμενα.. Για αλλον δεν αποτελει προβλημα αυτο.. Σε αλλον μπορει και ουτε καν να χρειαζεται αλλα προσωπικα θεωρω οτι πρεπει να υπαρχει η επιλογη και ας μην την χρησιμοποιει καποιος ειδικα σε μια επαγγελματικη σειρα. 

Απλα θελουν να πουλανε μεγαλυτερες εκδοσεις απο θεμα χωρητικοτητας και να την πληρωνει ο αλλος ακριβα.

Τι να την κανω την γρηγορη προσβαση για backup φωτογραφιες και μουσικη στο κινητο μου; Θελω απλα να υπαρχουν εκει αλλιως τα πεταω σε ενα cloud και τελειωνει η υποθεση.. ΝΟΤ αλλα λεμε τωρα..

Σαφώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα galaxy s6 είναι αξιοθαύμαστες συσκευές για εμένα ως apple user.Μετά από τόσα χρόνια έχουν ξεφύγει από την χρήση πλαστικού και υιοθέτησαν μία άκρως ποιοτικότερη συσκευή  κατασκευή.Το galaxy note δείχνει αρκετά παχύτερο από το συνηθισμένο ή είναι η ιδέα μου ?

Επεξ/σία από ramarg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα galaxy s6 είναι αξιοθαύμαστες συσκευές για εμένα ως apple user.Μετά από τόσα χρόνια έχουν ξεφύγει από την χρήση πλαστικού και υιοθέτησαν μία άκρως ποιοτικότερη συσκευή.Το galaxy note δείχνει αρκετά παχύτερο από το συνηθισμένο ή είναι η ιδέα μου ?

Μα αυτούς θέλει να τραβήξει η samsung με αυτά που κάνει. Έναν Apple User δεν τον νοιάζει τι χαρακτηριστικά έχει το κινητό του αλλά απλά να είναι όμορφο. Το θέμα είναι ότι η samsung θα χάσει όλους τους προηγουμενους πελάτες της που την στηριζαν τόσα χρόνια και ήθελαν και sd και αποσπωμενη μπαταρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...