Προς το περιεχόμενο

Οριστικά εκτός Ευρώπης το Galaxy Note 5. Η λίστα των χωρών που θα κυκλοφορήσει


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν  θα  ερθει  στην  Ελλαδα?

 

Φέτος οχι, εκτος αν μετά απο τις εκλογές, βγούμε απο την ευρωπαική ένωση, και μπούμε σε τιποτα ηνωμένα αραβικά εμιρατα :P

 

3381_palm_island_dubai.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου φαίνεται λογικό. Είναι πολύ λίγη αυτή που χρησιμοποιούν τη ψηφιακή γραφίδα S-Pen. Τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα είναι πολύ λίγη.Ένας φίλος μου έχει Samsung Galaxy Note 4 και αυτό το χρησιμοποιεί χωρίς τη ψηφιακή γραφίδα S-Pen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα δεν παιζει να το δουμε καπου να πωλειται? Μονο ebay και ετσι?

Ποιο ebay !  Mε τα capital control να μην λένε να φύγουν μέχρι την περιβόητη ανακεφαλοποίηση των τραπεζών δεν θα δεις στην Ελλάδα προιον από ebay για αρκετούς μήνες ! Κάτι τελευταία πράγματα εμένα μου ήρθαν πριν 2 εβδομάδες και κάνω το σταυρό μου που με έκοψε να τα παραγγείλω πριν τις 29 ιουνίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας κατάλαβαν ποσο σκατα είμαστε εδώ στην Ευρώπη και θα πρέπει τώρα να το πάρει κανείς από το Αφγανιστάν(άντε να συνεννοηθούμε τώρα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουγεται οτι θα κυκλοφορησει σε κανα μηνα note 5 active με 4100mAh μπαταρια, αδιαβροχο και ισως sd.

 

Εικαζω οτι θα ερθει αυτο ευρωπη αλλα δε θα ειναι τοσο ομορφο + λεπτο οπως το κανονικο note 5.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη;

Οκ...ειπαμε sd και αποσπωμενη.Υπαρχει κατι αλλο που σε απογοητευσε;

 

 

Οταν λες lifestyle τι εννοεις;

Ενα smart ηταν και παραμενει.Κανει τιποτε λιγοτερο τωρα που δεν εκανε πριν;

Δεν εχει μεγαλη οθονη;δεν εχει αυτονομια οπως οι προκατοχοι;δεν εχει s-pen;δεν ειναι τουμπανο στα χαρακτηριστικα του;(ιδιαιτερα με 4 RAM),δεν εχει android και μαλιστα τελευταια εκδοση με το καλημερα που ΕΧΕΙ τα περισσοτερα features;

Τι ακριβως ειναι αυτο που το εχει καταστησει Lifestyle;

 

Εαν μια εταιρεια δεν κανει καποιες αλλαγες και μεινει στασιμη μετα θα λενε τι γνωστη δικαιολογια...

Τα'θελε και τα'παθε επειδη εμεινε απαρχαιωμενη σε σχεση παντα με τον ανταγωνισμο.

Εγω εκεινο που βλεπω ειναι οτι ειναι το πιο κορυφαιο κινητο στον κοσμο και ποιοτικα,και σχεδιαστικα,και λειτουργικα...και κανουμε την την τριχα τριχια απλα για να πουμε κατι.

 

https://www.youtube.com/watch?v=7VIHYRDHOwc

 

Μακαρι να επαιρνα μισθο 2000 και ολα τα υπολοιπα θα τα συζητουσα απλα για την πλακα μου...

 

Θα ήθελα και μεγαλύτερη μπαταρία.

Lifestyle έγινε γιατί έδωσε μεγαλύτερη βάση στον σχεδιασμό και μικρότερη στην χρηστικότητα. Και όταν γίνονται αλλαγές, αυτές θα έπρεπε να είναι προς το καλύτερο, γιατί αν αλλάζουμε κάτι μόνο για να το αλλάξουμε και το κάνουμε χειρότερο, τότε καλύτερα να το αφήναμε όπως ήταν. Και, τελικά, γιατί πρέπει να αλλάζουμε συνέχεια; Γιατί έπρεπε να κυκλοφορήσει οπωσδήποτε Note 5; Είναι μία σειρά που έχει το κοινό της και την δική της ταυτότητα, τόσο κακό θα ήταν απλά να αναβαθμίζουν το hardware στα σημεία και να κρατά τα βασικά στοιχεία; Και όλα αυτά, ιδίως την στιγμή που προσφέρει ταυτόχρονα με το Note 5 ένα προϊόν υπερβολικά κοντά σε αυτό από κάθε άποψη, το S6+.

Συμφωνώ ότι ο κάθε συνειδητοποιημένος αγοραστής Note έχει πολύ συγκεκριμένες απαιτήσεις από αυτό το κινητό και ότι η Samsung δεν μπορεί να τους ικανοποιήσει όλους, αλλά με το Note 5 νομίζω ότι έφυγε πολύ μακριά από τις απαιτήσεις του βασικού target group.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καταλαβαν οτι nobody gives a f@ck εδω, για πετσοκομμενο wannabe iphone..οποτε ας δημιουργησουμε "ελλειψη" μπας και τσιμπησει κανενας..

Θα με ενδιέφερε να μάθω από ποια άποψη το note είναι wannabe iPhone και μάλιστα πετσοκομμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wannabe δεν είναι αλλά σίγουρα έχει φάει μεγάλη η ήττα από τη apple στην Ευρώπη oπότε κι εγώ νομίζω πως είναι κάποιο μαρκεντιστικο κόλπο.

 

Ευρώπη δεν είναι μόνο γερμανια, αγγλια, κτλ

 

Στην ανατολική ευρώπη δεν υπάρχει ούτε δειγμα iphone :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...