Προς το περιεχόμενο

Το 96,8% των smartphones που πωλούνται είναι iPhone ή Android


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι παραπάνω κάνεις σε αυτές τις εφαρμογες που δεν μπορεις στα wp?

Ποιο είναι το πρόβλημα σου με τον ΙΕ?

Γελα οσο θες αλλα το πληκτρολογιο των wp είναι αψογο και στα 10 ακομη καλυτερο. Εγω εχω καταληξει στο swype στο ανδροιδ αλλα και παλι δεν είμαι ικανοποιημένος. Ιδιως στο θεμα πρόβλεψης. Καλα το swiftkey είναι τραγικο στον τομεα αυτό.

Custom sounds για εφαρμογες και επαφες (πχ άλλο για ηχο άλλο για sms στο ιδιο contact) δεν βρηκα να εχει default. Συνδεση με facebook ώστε να εχω τις φωτο τους στα contacts μου παλι δεν βρηκα τετοια επιλογη. Για να εχω 160 χαρακτήρες στα sms επρεπε να κατεβασω εφαρμογη. κτλ

 

"Aψογο το πληκτρολογιο των 10"

 

Γελανε οι πετρες. Fleksy και Swiftkey ειναι 200 χρονια μπροστα.

 

"Αλλο ηχο για sms και αλλο για κληση"

 

Τεραστιο πλεονεκτημα των Windows Phone. Aπορω πως ζω χωρις ξεχωριστο ηχο για τα SMS που μου στελνουν.

 

Για να εχω 160 χαρακτήρες στα sms επρεπε να κατεβασω εφαρμογη

 

Eχει Open source εφαρμογες αν μου αγχωνεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 217
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οτι ειναι καλο το ios ειναι.ΑΛΛΑ ειναι ενα λειτουργικο που εχει μεινει στασιμο απο το 2007.Ενω το android ηταν αθλιο στις πρωτες εκδοσεις και του εμεινε το χουσουρι του lag ενω μετα την εκδοση 4.3 τα παει περιφημα και κανει και 1000 πραγματα παραπανω απο οτι το ios.Απλα ο κοσμος που δεν ασχολειται εμεινε στασιμος και ακομα λεει την καραμελα οτι το ios ειναι πιο smooth του android.Εχω μεταπεισει πολλα ατομα να πανε σε android και μονο καλο τους εκανε.

Συμφωνω αλλα θα προσθεσω κατι κατα την αποψη μου.Εαν η google εδινε το android σε 2 εταιρειες high end και εκανε συμφωνια να το βαζουν αυτουσιο και καθαρο με λιγο optimize το ios ΔΕΝ θα υπηρχε.Το android βιαστηκε απο ολους και δυστυχως και αδικως του σερνουν οτι μεχρι σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Nas που αναφέρω δεν είναι για δουλειά, προσωπικό είναι στο σπίτι μου το έχω.

 

Κάτι που είναι μαλακιούλα για σένα μπορεί για κάποιον άλλο να είναι σοβαρό και το αντίστροφο.

 

Δεν ισοπέδωσα τίποτα σου έδωσα απλά ένα αντίστοιχο παράδειγμα εγώ όταν είμου λυκειο όντως δεν είχα ανάγκες που έχω σήμερα γιατί δεν υπήρχαν κινητα, οπότε είναι και πραγματικό παραδειγμα, από καρτοκινητό έπειρνα τηλ. Δεν σου μίλησα απαξιωτικά ούτε σε μείωσα πουθενα. Ωραία συμφωνούμε τότε.

βρε δεν μαλώνουμε :-D

η εφαρμογή για το NAS δεν είναι μαλακιούλα,φυσικά και είναι χρήσιμο μιας και το χρησιμοποιείς.

Το θέμα μου είναι αλλο όπως έγραψα και δεν αναφέρομαι σε σοβαρές εφαρμογές και σε χρήσιμα εργαλεία/εργαλεία δουλειάς που κάποτε ήθελες υπολογιστή να τα κάνεις.

Το κατανοώ απόλυτα.

επίσης κατανοώ ότι πιθανότατα είμαι ο μόνος που δεν συγκινείται απο τα εξυπνα τηλέφωνα και τα χαρακτηριστικά τους μιας και δεν πρόκεται να αποκτήσω τέτοιο πράμα για τηλέφωνα/μηνύματα :-D

Το λάθος της υπόθεσης είναι που ρώτησα εδώ,μαλλον θα πρέπει να βγω σε καμιά καφετέρια με τα 15χρόνα που είναι κολλημένα σε μια οθόνη και κάθονται για καφέ να ρωτήσω.

anyway,over and out.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Aψογο το πληκτρολογιο των 10"

 

Γελανε οι πετρες. Fleksy και Swiftkey ειναι 200 χρονια μπροστα.

 

"Αλλο ηχο για sms και αλλο για κληση"

 

Τεραστιο πλεονεκτημα των Windows Phone. Aπορω πως ζω χωρις ξεχωριστο ηχο για τα SMS που μου στελνουν.

 

Για να εχω 160 χαρακτήρες στα sms επρεπε να κατεβασω εφαρμογη

 

Eχει Open source εφαρμογες αν μου αγχωνεσαι.

Swiftkey πολυ χειρότερο του Swype. Το οποίο ειναι χειρότερο των windows phone. Οποτε τι να της κανω τις επιλογές αν ειναι χειρότερες

 

Ζήτησες παραδείγματα σου τα έδωσα. Μην αρχίζεις τώρα τις κωλοτουμπες.

 

Δεν αγχώνομαι λύσεις υπάρχουν. Δεν ειναι εκεί το προβλημα Σε ευχαριστώ παντως που επιβεβαιώνεις my point :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Swiftkey πολυ χειρότερο του Swype. Το οποίο ειναι χειρότερο των windows phone. Οποτε τι να της κανω τις επιλογές αν ειναι χειρότερες

 

Ζήτησες παραδείγματα σου τα έδωσα. Μην αρχίζεις τώρα τις κωλοτουμπες.

 

Δεν αγχώνομαι λύσεις υπάρχουν. Δεν ειναι εκεί το προβλημα Σε ευχαριστώ παντως που επιβεβαιώνεις my point :)

 

Οτι βρηκες 2-3 πραγματακια που δεν κανει by default το android, δεν κανει prove κανενα point.

Αυτο ελειπε, να ειναι σε ολα 100% καλυτερο.

Αν αρχισω εγω και καταγραψω ολα αυτα που δεν μπορεις να κανεις με wp, θα γεμισω 5 σελιδες.

 

Αυτο ομως που κανει prove το δικο μου point ειναι οτι ολα αυτα που λες γινονται με εφαρμογες.

Και open source μαλιστα.

 

Τωρα οτι χαρακτηριζεις το swiftkey χειροτερο απο το στοκ των WP το αφηνω ασχολιαστο.

Βιτσια εχουν πολλοι....

Συμφωνω αλλα θα προσθεσω κατι κατα την αποψη μου.Εαν η google εδινε το android σε 2 εταιρειες high end και εκανε συμφωνια να το βαζουν αυτουσιο και καθαρο με λιγο optimize το ios ΔΕΝ θα υπηρχε.Το android βιαστηκε απο ολους και δυστυχως και αδικως του σερνουν οτι μεχρι σημερα.

 

What;

 

Το android ειναι open source, σε καμια εταιρια δεν το εδωσε η google. Μονες τους το πηραν.

Η google τους δινει τα google services.

Συσκευες με στοκ αντροιντ υπαρχουν, πχ ολα τα μοτο.

 

Αν δεν ειχες android αγαπητε, τωρα στην αγορα θα υπηρχαν 7-8 propriatery OS'es το καθενα με το δικο του appstore κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω αλλα θα προσθεσω κατι κατα την αποψη μου.Εαν η google εδινε το android σε 2 εταιρειες high end και εκανε συμφωνια να το βαζουν αυτουσιο και καθαρο με λιγο optimize το ios ΔΕΝ θα υπηρχε.Το android βιαστηκε απο ολους και δυστυχως και αδικως του σερνουν οτι μεχρι σημερα.

Υπαρχουν τα nexus με pure android αλλα αυτα εχουν αλλα ελλατωματα.Το καλυτερο hardware το εχουν τα samsung.Αλλα εχουν και απο το χειροτερο bloatware/software για αυτο και εχουν μειωμενες πωλησεις τα τελευταια τριμηνα.Παρε ενα s6 με τη rom της samsung και ενα με custom απο xda.Ειναι σαν να εχεις αλλο κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι οι χρήστες, ειδικά αυτοί που δεν θέλουν να δώσουν πολλά λεφτά για συσκευή, θα έπρεπε να στρέφονται προς windows phones αφού προσφέρουν πολύ καλή εμπειρία χρήσης σε πολύ καλές τιμές! Βλέπω όλο και περισσότερους να το κάνουν αυτό πάντως.

 

Τα ποσοστά πωλήσεων δεν με απασχολούν ιδιαίτερα σε αυτή τη φάση αφού μιλάμε για την ms που είναι κολοσσός. Θα αντέξει τα χαμηλά ποσοστά και θα βγει βελτιωμένη και με ένα σεβαστό μερίδιο αγοράς. Κάποια άλλη εταιρεία πιθανό να μην άντεχε.

 

Έχω δοκιμάσει android και ios, όχι blackberry και πλέον είμαι κάτοχος windows phone. Απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι στιγμής για τη χρήση που κάνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν τα nexus με pure android αλλα αυτα εχουν αλλα ελλατωματα.Το καλυτερο hardware το εχουν τα samsung.Αλλα εχουν και απο το χειροτερο bloatware/software για αυτο και εχουν μειωμενες πωλησεις τα τελευταια τριμηνα.Παρε ενα s6 με τη rom της samsung και ενα με custom απο xda.Ειναι σαν να εχεις αλλο κινητο.

Ειπα ακριβως το ιδιο.

2 μεγαλες εταιρειες με καθαρο android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα ακριβως το ιδιο.

2 μεγαλες εταιρειες με καθαρο android.

Τα nexus υπαρχουν χρονια αλλα δεν κανουν τις πωλησεις που πρεπει και ας εχουν καθαρο android που παει σφαιρα.Εχουν αλλα ελλατωματα για αυτο δεν τα προτιμαει ο απλος κοσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν τα nexus με pure android αλλα αυτα εχουν αλλα ελλατωματα.Το καλυτερο hardware το εχουν τα samsung.Αλλα εχουν και απο το χειροτερο bloatware/software για αυτο και εχουν μειωμενες πωλησεις τα τελευταια τριμηνα.Παρε ενα s6 με τη rom της samsung και ενα με custom απο xda.Ειναι σαν να εχεις αλλο κινητο.

 

Δεν εχουν μειωμενες πωλησεις γιαυτο. Σιγα, παντα ειχαν bloat.

 

Ο λογος που εχουν μειωμενες πωλησεις ειναι γιατι πλεον υπαρχει τεραστιος ανταγωνισμος.

 

Υπηρχε high end σοβαρη συσκευη LG πριν 3 χρονια;

Sony?

Motorolla?

Ασε που πλεον και τα midrange κινητα με android τρεχουν αριστα και οι περσινες ναυαρχιδες σπερνουν.

 

Πχ, γιατι να παρεις το τελευταιο galaxy οταν κανεις τη δουλεια σου ακομα και με LG g3; Ή και LG G2;

 

Παλια ηταν αλλιως, τα specs επαιζαν μεγαλο ρολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι οι χρήστες, ειδικά αυτοί που δεν θέλουν να δώσουν πολλά λεφτά για συσκευή, θα έπρεπε να στρέφονται προς windows phones αφού προσφέρουν πολύ καλή εμπειρία χρήσης σε πολύ καλές τιμές! Βλέπω όλο και περισσότερους να το κάνουν αυτό πάντως.

 

Τα ποσοστά πωλήσεων δεν με απασχολούν ιδιαίτερα σε αυτή τη φάση αφού μιλάμε για την ms που είναι κολοσσός. Θα αντέξει τα χαμηλά ποσοστά και θα βγει βελτιωμένη και με ένα σεβαστό μερίδιο αγοράς. Κάποια άλλη εταιρεία πιθανό να μην άντεχε.

 

Έχω δοκιμάσει android και ios, όχι blackberry και πλέον είμαι κάτοχος windows phone. Απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι στιγμής για τη χρήση που κάνω.

 

Μεχρι 100 ευρω τα wp τα πανε περιφημα το ξανα ειπα και ολοι πρεπει να πηγαινουν προς τα εκει.Οσο ανεβαινουν τα χρηματα ομως υπαρχουν πολυ πιο αξιολογα android.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα nexus υπαρχουν χρονια αλλα δεν κανουν τις πωλησεις που πρεπει και ας εχουν καθαρο android που παει σφαιρα.Εχουν αλλα ελλατωματα για αυτο δεν τα προτιμαει ο απλος κοσμος.

 

Οχι.

Δεν τα προωθει η google, γιατι δεν θελει να τα παρει ο πολυς κοσμος.

Ειναι συσκευες για developers.

 

Αν εχεις δει εστω και μια δαφημιση για Nexus, πες μου. Πουθενα στον κοσμο δεν τα προωθει.

 

Αν ηθελε να πουλανε, θα σου τα εκανε προωθηση η ιδια πανευκολα και θα επιαναν ποσοστο In no time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν μειωμενες πωλησεις γιαυτο. Σιγα, παντα ειχαν bloat.

 

Ο λογος που εχουν μειωμενες πωλησεις ειναι γιατι πλεον υπαρχει τεραστιος ανταγωνισμος.

 

Υπηρχε high end σοβαρη συσκευη LG πριν 3 χρονια;

Sony?

Motorolla?

Ασε που πλεον και τα midrange κινητα με android τρεχουν αριστα και οι περσινες ναυαρχιδες σπερνουν.

 

Πχ, γιατι να παρεις το τελευταιο galaxy οταν κανεις τη δουλεια σου ακομα και με LG g3; Ή και LG G2;

 

Παλια ηταν αλλιως, τα specs επαιζαν μεγαλο ρολο.

 

Δεν νομιζω οτι το μεγαλυτερο πληγμα το πηρε απο τα lg/sony αλλα απο εταιριες οπως xiaomi/meizu κτλ καλα κινεζικα που με τιμες 300 ευρω βαζουν τα γυαλια σε κινητα των 800.Η lg τα παει καλα αλλα το g3 δεν ηταν ενα καλο κινητο.Η sony mobile παει για κλεισιμο απο τα αποτελεσματα τριμηνου που βλεπω.Καλο το z3 αλλα εχει αφησει μεινει η πολυ κακη φημη απο παλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...